UA | RU
22 липня 2020, 13:55 121

Федорчук Анатолій

Міський голова Борисполя

Народився 26 листопада 1959 року в селі Малий Скнит Славутського району Хмельницької області. На посаді Бориспільського міського голови працює з 18 квітня 2006 року.

Бориспільська міська рада профіль у Wikipedia.

Освіта

У 1985 році закінчив Київський державний педагогічний інститут ім. Горького за спеціальністю "Історія, суспільствознавство і методика виховної роботи” та отримав кваліфікацію вчителя історії, суспільствознавства та методиста з виховної роботи.

Кар’єра і бізнес

1978 - 1980 рр. – проходив строкову військову службу.

1985 - 1987 рр. – працював вчителем історії в Бориспільської середній школі №7.

1987 - 2002 рр. – служив в правоохоронних органах.

2002 - 2006 рр. – обіймав посади від начальника відділу безпеки до заступника генерального директора з персоналу ЗАТ "ПентоПак" (виробник ковбасних оболонок).

Політичний бекграунд

З квітня 2006 р. – обіймає посаду мера Борисполя - голови Бориспільської міської ради та її виконавчого комітету. Вперше балотувався як висуванець бориспільської осередку Блоку Юлії Тимошенко (БЮТ).

31 жовтня 2010 р. – переобраний главою Бориспільської міської ради 6-го скликання, на вибори пішов від Партії регіонів.

Вийшов з фракції "Партія регіонів" з огляду на Революцію Гідності в 2014-му році.

З 2015 року по теперішній час - голова міської ради Борисполя. Балотувався від політичної партії "Наш край".

Сім'я

Дружина Наталя  та  дочка Олена.

Декларація

Згідно з декларацією за 2019 рік, Федорчуку Анатолію належить житловий будинок в Борисполі площею 214,40 м кв, гараж на 27,60 м кв і земельна ділянка на 1 тис. квадратів. З об'єктів будівництва також значиться господарська будівля площею 31,9 м кв.

Заробітна плата декларанта, отримана за основним місцем роботи у Виконавчому комітеті Бориспільської міськради, - 809 тис 683 грн В місяць Федорчук отримує більше 67 тис грн. Пенсія - 92 тис 487 грн.

Грошові активи мера в 2019 році: на його різних банківських рахунках складають $16 701 і 220 тис 795 грн.

Крім того, в 2019 році його дружина Федорчук Наталія отримала подарунок у негрошовому еквіваленті на суму 1 млн 101 тис 401 грн.

Скандали

Депутати Бориспільської міськради подарували своєму мерові "золотий" унітаз на знак протесту проти рішення про виділення бюджетних коштів на установку "крісла бажань" в місті за 119 тис. грн.

Як повідомив депутат Бориспільської міської ради Ярослав Годунок, такий подарунок меру міста - відповідна реакція депутатів на спробу керівництва просунути рішення про виділення 119 тис. грн. з міського бюджету на так зване "Крісло бажань".

Сесія Бориспільської міської ради 8 вересня закінчилася бійкою між депутатами через результати підрахунку голосів. Зокрема, ініціаторами перепалки стали депутати від "Радикальної партії", що засумнівалися в прозорості голосування Відео Youtube.

В 2015 році, після того, як земельна кадастрова карта України стала доступною для громадськості, жителі Борисполя знайшли у свого мера - Анатолія Федорчука квартиру в елітному житловому комплексі в Гаспрі (Крим). Купувалась вона за часів першої каденції Федорчука - в 2008 році, а в 2011 році була переписана на його дочку. Від даної нерухомості мер Борисполя Анатолій Федорчук відхрестився і назвав поширення цієї інформації "елементом брудної виборчої кампанії своїх опонентів".

Гучний скандал навколо мера Борисполя розгорівся в 2015 році. Тоді Федорчук вирішив передати 20 га міської землі ТОВ "Бісквітний комплекс "Рошен" - дочірньому підприємству "Кондитерської корпорації "Рошен", що належить президенту України Петру Порошенку.

При цьому Бориспільська міська рада під керівництвом мера проголосувала за те, щоб земля була виділена корпорації без проведення аукціону.

Тоді Федорчук пояснив таке рішення тим, що це нібито робилося для потенційного інвестора. Він стверджував, що інші способи залучення бізнесу в місті не працюють, а "Рошен" нібито була єдиною фірмою, яка зацікавилася цією ділянкою.

В травні 2020 року заступника міського голови міста Бориспіль та його спільника затримали за вимагання та отримання хабаря: З0 тисяч доларів або три однокімнатні квартири вимагав чиновник у забудовника за те, щоб не перешкоджати будівельним роботам. А вже 29 травня, заступника мера Борисполя Дмитра Гопанчука Шевченківський суд Києва звільнив з-під варти під його особисте зобов’язання.

30 червня 2020 року, на черговому засіданні сесії Бориспільської міської ради міський голова Анатолій Федорчук заявив про складання повноважень. Відомо, що такому рішенню мера передувало питання про дострокову відставку секретаря Бориспільської міської ради VIІ скликання Ярослава Годунка. Анатолій Федорчук заявив, що це питання було ініційоване ним, зважаючи на неетичну поведінку секретаря, яка псує та нівелює роботу органів місцевого самоврядування.

1 липня 2020 року в сесійній залі міської ради Борисполя близько двох годин кожен бажаючий міг висловити свою думку з приводу конфлікту, який склався між секретарем міської ради Ярославом Годунком та Профспілковою організацією виконавчого комітету Бориспільської міської ради. Однак більшість депутатів вирішили не брати участь в голосуванні і не взяли бюлетені. Тож сесія закінчилася лише із тим фіналом, що міський голова Борисполя Анатолій Федорчук залишається на своїй посаді. Щодо конфлікту, то питання залишилося не вирішене.

 

Назаренко Андрій
Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації
Сергійчук Сергій
Голова Черкаської обласної державної адміністрації
Вершина Анатолій
Міський голова Павлограда
Всі досьє »