UA | RU
18 листопада 2025, 13:08

У Верховній Раді депутати заблокували трибуну: Стефанчук закрив засідання

фото: Facebook/Олексій Гончаренко

Сьогодні, 18 листопада, під час ранкового засідання Верховної Ради народні депутати заблокували трибуну парламенту

Про інцидент повідомив нардеп Олексій Гончаренко, передає RegioNews.

Він додав, що депутати "Європейської Солідарності" вимагають не лише відставку двох міністрів, а й звільнення всього уряду.

Раніше нардеп Ярослав Железняк повідомив, що парламент сьогодні має таки проголосувати за звільнення двох "зашкварних" міністрів – очільника Мін’юсту та міністра енергетики.

"Перелік потенційних кандидатів такий самий: Міненерго – Жупанін, Герус, Корецький. МінЮст – Мудра, Качка, Маслов", – пише Железняк.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук закрив засідання та запросив голів фракцій і депутатських груп на консультації.

Як відомо, 12 листопада відбулося позачергове засідання Уряду, на якому було ухвалене рішення відсторонити Германа Галущенка від виконання обов’язків міністра юстиції. Цього ж дня Гринчук написала заяву про відставку, заявивши, що не вчиняла жодних незаконних дій і назвала звинувачення на свою адресу "спекуляціями".

Розслідування НАБУ в "Енергоатомі": що відомо

НАБУ оприлюднило масштабне розслідування корупційної схеми в НАЕК "Енергоатом" під назвою "Мідас".

За даними слідства, фігуранти відмивали десятки мільйонів доларів, прикриваючись посадовцями та використовуючи адміністративний вплив у компанії.

Схема була доволі цинічною: приватні компанії, які бажали співпрацювати з "Енергоатомом", мусили платити 10-15% відкату. Учасники сам механізм називали "шлагбаум": або ділишся маржею, або залишаєшся за зачиненими дверима. Відмова від "шлагбауму" автоматично виключала підприємство зі списку постачальників.

Організатором схеми був Тимур Міндіч, співвласник "Кварталу-95" та близький друг президента Володимира Зеленського. У матеріалах НАБУ він фігурує під прізвиськом "Карлсон". За даними САП, Міндіч будував зв’язки з ексміністром енергетики Германом Галущенком та ексміністром оборони Рустемом Умеровим через особисті контакти з президентом.

Окрім того, колишній міністр енергетики Галущенко (у матеріалах НАБУ під прізвиськом "Професор" або "Гера") зберігає вплив на енергетичну галузь через чинну міністерку Світлану Гринчук та менеджерів, яких він розставив на ключові позиції перед звільненням у липні 2025 року.

Під час обшуків 10 листопада НАБУ затримало п'ять осіб, а підозру повідомлено сімом членам угруповання, серед яких колишній радник міністра енергетики, виконавчий директор з фізичного захисту та безпеки АТ "НАЕК "Енергоатом" та інші.

Міндіч встиг покинути країну за кілька годин до проведення слідчих дій.

Президент Володимир Зеленський прокоментував ситуацію, заявивши, що всі, хто будував схеми в "Енергоатомі", повинні отримати чітку процесуальну відповідь.

У НАБУ повідомили, що зафіксувало участь чотирьох міністрів у розслідуванні справи "Енергоатому". Йдеться про посадовців різних періодів, а не всіх діючих одночасно. Окрім того, під час масштабної операції було вилучено понад 4 млн доларів за місцями обшуків.

11 листопада 2025 року, Кабінет міністрів України достроково припинив повноваження наглядової ради НАЕК "Енергоатом".

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи для Ігоря Фурсенка та інших посадовців, підозрюваних у корупційних схемах із контрактами "Енергоатому".

Лесю Устименко взято під варту на 60 днів із можливістю внесення 25 млн грн застави за підозрою у масштабному розкраданні коштів підприємства.

Запобіжні заходи також застосовано до Ігоря Миронюка та Дмитра Басова, виконавчого директора з безпеки НАЕК "Енергоатом".

Фігуранти справи накопичили майже 1700 кв. м елітної київської нерухомості й оформлювали дорогі квартири і авто на дружин чи родичів. Значна частина цієї нерухомості вже перебуває під арештом – за поданням НАБУ.

Читайте також: Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
26 червня 2026
Замінована країна. Чи можна повернути життя на "мертві землі"
Україна є найбільш замінованою країною світу: до 20% всієї величезної території забруднено вибухонебезпечними предметами. Про те, як люди виживають за таких умов, і які заходи варто було би вжити для ...
25 червня 2026
Чи перетвориться Україна на "Скелю"? Що відбувається у "полку Сирського"
Звірства у 425 ОШП рано чи пізно вдарять і по президенту Зеленському
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей
На Полтавщині аферистка "зняла порчу" з пенсіонерки за 40 тисяч
29 червня 2026, 18:15
"Забули" про мільйони: двом депутатам на Харківщині оголосили підозри через декларації
29 червня 2026, 17:58
Росіяни розграбували заповідник "Асканія-Нова": підозру отримав власник кримського зоопарку
29 червня 2026, 17:42
Справа про хабар у КМДА: підозрюваний визнав вину та передав ЗСУ 9 млн грн
29 червня 2026, 17:30
Ще одна підозра для Тишенка: НАБУ викрило депутата, який "вирішував" питання з кол-центрами на мільйон доларів
29 червня 2026, 17:25
У Києві на ремонті мостів "зникли" майже 7 мільйонів
29 червня 2026, 17:15
Розтрата 105 млн грн на Буковині: ексдиректору митниці оголосили підозру
29 червня 2026, 16:58
Київ та область накриють грози: оголошено жовтий рівень небезпеки
29 червня 2026, 16:50
Наркотиків на 5 мільйонів: на Буковині викрили масштабний канал заборонених речовин
29 червня 2026, 16:40
Поліція відкрила справу проти "відьми" Марії Тихої та "мага" Веліара
29 червня 2026, 16:24