UA | RU
22 березня 2020, 14:39 74

Поліція перевірятиме самоізоляцію українців, що повернулися з-за кордону

Співробітники Нацполіції спільно із епідеміологами будуть перевіряти дотримання самоізоляції всіма громадянами України, які повертаються з-за кордону
Співробітники Нацполіції спільно із епідеміологами будуть перевіряти дотримання самоізоляції всіма громадянами України, які повертаються з-за кордону
Фото: МОЗ

Про це в ході брифінгу 22 березня повідомив Головний санітарний лікар України і заступник Міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко, передає RegioNews.

"Вчора ми вчергове змінили правила перетину державного кордону для людей, які будуть повертатися в Україну з визначених хабів в аеропортах за межами України", - сказав Ляшко.

За його словами, відтепер при поверненні в Україні громадяни будуть підписувати згоду на добровільну ізоляцію на 14 днів.

"Ми в МОЗ постановою головного державного санітарного лікаря підписання такої згоди про самоізоляцію та видачу пам'ятки про самоізоляцію зробили обов'язковим протиепідемічним заходом", - повідомив Головний санітарний лікар.

"Всі ці документи передаються в базу для епідеміологів. Епідеміологи разом з Національною поліцією України відпрацьовуватимуть кожний контакт і кожну згоду про самоізоляцію і, в разі порушення підписаної згоди, будемо ініціювати притягнення цих людей до адміністративної відповідальності", - підсумував Ляшко.

Читайте також: Коронавірус в Україні: хроніка (оновлюється)

Нагадаємо, в п'ятницю, 20 березня Уряд ввів режим надзвичайної ситуації в Києві та ще двох областях.

Головний санітарний лікар України і заступник Міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко розповів, які групи людей найбільш схильні до коронавірусу COVID-19.

У випадку збільшення кількості заражених коронавірусом влада Києва може заборонити пересування громадським транспортом у столиці.

19 березня у Житомирі виявили перший підтверджений випадок коронавірусної інфекції.

МОЗ України має чотири сценарії реагування на поширення коронавірусу.

11 березня Кабмін ввів карантин в усіх областях з 12 березня по 3 квітня.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews