UA | RU
31 травня 2021, 12:02 822

Чорна Марія

Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації
Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації

Марія Володимирівна Чорна народилася 26 серпня 1974 року.

Профіль у Facebook

Освіта

Марія Чорна за першою освітою - вчитель української мови і літератури та зарубіжної літератури, у 2003 році закінчила Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка.

Також вона магістр з управління фінансово-економічною безпекою, в 2015 році закінчила Кіровоградський національний технічний університет.

Кар’єра і бізнес

Марія Чорна у 1994-1996 роках працювала продавчинею Компаніївського районного споживчого товариства селища Компаніївка Кіровоградської області.

Із 1996 по 2002 рік – вчителька торговельної справи Компаніївського міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

Політичний бекграунд

У 2002 році перейшла на роботу до Компаніївської районної державної адміністрації на посаду агронома з насінництва управління сільського господарства і продовольства, де пропрацювала до 2004 року.

З 2004 року – головна спеціалістка, а з 2008 року – начальниця відділу управління агропромислового розвитку Компаніївської РДА.

У 2011-2020 роах Марія Чорна була заступницею директора департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської обласної державної адміністрації (ОДА)

У 2020 році призначена на посаду директора департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської обласної державної адміністрації.

26 травня 2021 року  Кабінет Міністрів під час засідання погодив призначення кандидатури Марії Чорної на посаду голови Кіровоградської ОДА замість Андрія Назаренка, який пішов з посади голови адміністрації за згодою сторін.

28 травня стало відомо, що президент України Володимир Зеленський указом №214/2021 призначив Марію Чорну головою Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Сім’я

Незаміжня, виховує сина.

Декларація

Декларацію про доходи Марії Чорної за минулий рік, яку вона подала у березні 2021 року, не можна назвати типовою для більшості голів обласних адміністрацій, офіційно зареєстрованого майна у неї небагато.

На посаді голови департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА у 2020 році Марія Чорна отримала 445 068 гривень зарплати, ще 1 941 гривню вона отримала в якості гонорару від Кропивницького коледжу механізації сільського господарства і 359 гривень від Кропивницького коледжу харчування і торгівлі.

Марія Чорна вказала, що володіє квартирою у Кропивницькому площею 50,5 м2, яку вона придбала у 2019 році за 486 тисяч гривень. Іншої нерухомості, автомобілів та грошових активів чиновниця в декларації не вказала.

Марія Чорна вказала, що отримала 280 тисяч гривень від громадянки Парасковії Скляренко. Також вона має кредитні зобов’язання перед "Приватбанком” у сумі 402,25 тисяч гривень, які виникли у 2019 році одночасно з придбанням квартири. У лютому 2021 року вона прокредитувалась ще на 75 тисяч гривень у "Приватбанку”. 

Скандали

Як писав RegioNews в матеріалі "Несподівана кандидатура. Чи стане Марія Чорна на посаді голови Кіровоградської ОДА "англійською королевою", Марію Чорну важко назвати публічною особою попри високі посади, які вона обіймала, і в політичних іграх вона помічена не була.  Парасковія Скляренко, від якої чиновниця отримала позичку у сумі 280 тисяч гривень, судячи з усього, є родичкою чоловіка начальниці управління Державної казначейської служби України у Компаніївському районі Кіровоградської області Оксани Скляренко.

"Враховуючи інформацію про те, що Марія Чорна є сестрою "майданівця" Василя Скляренка, що має у Компаніївці свій бізнес, подібні грошові операції стають більш зрозумілими”, - йдеться в матеріалі.

За інформацією газети Верховної Ради "Голос України”, перед призначенням Марії Чорної на посаду очільниці Кіровоградської обласної державної адміністрації вона "успішно пройшла співбесіду” із скандальним міністром розвитку громад та територій Олексієм Чернишовим. Він дав їй позитивну оцінку і рекомендував Кабінету Міністрів погодити її кандидатуру на посаду голови ОДА.

26 травня, якраз в день погодження кандидатури Марії Чорної працівники СБУ затримали членів організованої групи, які намагалися "продати" за 3,5 млн доларів посаду Кіровоградської обласної державної адміністрації. За хабар зловмисники обіцяли "вплинути” на вищих чиновників країни та "посприяти призначенню на посаду голови Кіровоградської облдержадміністрації”.


 
Чорна Марія
Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації
Гунько Наталія
Голова Київської обласної ради
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram