UA | RU
20 січня 2021, 12:50

ЦПК опублікував текст законопроєкту, яким хочуть знищити НАБУ і врятувати Татарова

У процес розробки законопроєкту була залучена генпрокурор Венедіктова, вважають у центрі
У процес розробки законопроєкту була залучена генпрокурор Венедіктова, вважають у центрі
Фото: з відкритих джерел

Центр протидії корупції опублікував текст законопроєкту, в якому пропонується змінити підслідність НАБУ, що дозволить передати "справу Татарова" в СБУ.

Як передає RegioNews, про це йдеться в повідомленні ЦПК.

Так, за інформацією центру, в Офісі президента дали вказівку підготувати законопроєкт, який дозволить захистити заступника керівника ОП Олега Татарова і легітимізувати схему передачі його справи від НАБУ в СБУ.

Сам Татаров відхрещується від законопроєкту і називає інформацію фейком, тому ЦПК публікує текст законопроєкту. У ЦПК стверджують, що крім тексту, в їх розпорядженні є внутрішні офіційні документи, що підтверджують факт підготовки такої ініціативи.

Отримані документи свідчать, що до процесу розробки цього законопроєкту була залучена генпрокурор Ірина Венедіктова, яка дала доручення своїм заступникам внести пропозиції до нього.

Наголошується, що новації у законопроєкті суперечать взятим на себе Україною зобов'язанням. Так, пропонується змінити підслідність НАБУ - до юрисдикції бюро додають дрібну корупцію.

Зараз підслідність НАБУ - це корупційні злочини, що вчинені або ТОП-посадовцем, або розмір предмету злочину чи шкоди від нього перевищує 1,135 млн гривень (станом на січень 2021 року).

В ОП пропонують прибрати умови підслідності щодо ТОП-фігурантів та суми злочину. Це означає, що НАБУ доведеться займатися побутовою корупцією.

Крім цього, генпрокурору пропонують надати право забрати у НАБУ будь-яку справу.

Також у законопроєкті пропонується змінити підсудність Антикорупційного суду, зокрема, щоб ВАКС займався лише тими справами, що і НАБУ. Це дозволить, забираючи справи у НАБУ, забирати їх одночасно й у ВАКС.

Також у НАБУ і САП відбирають можливість прямої безпосередньої співпраці з іноземними правоохоронними органами. Законопроєктом пропонується, щоб така співпраця реалізовувалася тільки через Офіс генпрокурора.

Нагадаємо, НАБУ розслідує справу стосовно заступника керівника Офісу президента Олега Татарова про можливу причетність до фальсифікації експертизи по справі Максима Микитася.

18 грудня ЗМІ повідомили, що САП виписало підозру заступнику Єрмака Олегу Татарову. 22 грудня директор НАБУ Артем Ситник заявив, що НАБУ проситиме суд арештувати Татарова із правом на заставу.

Також у справі Татарова призначили нових прокурорів від Офісу генерального прокурора, а не Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Справу заступника голови Офісу президента Олега Татарова забрали з НАБУ і передали в СБУ. 24 грудня Вищий антикорупційний суд переніс засідання по обранню запобіжного заходу заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову. Рішення ухвалено у зв'язку з плутаниною після передачі справи Службі безпеки України.

Згодом НАБУ повідомило підозру в корупції заступнику Єрмака Олегу Татарову. 21 грудня заступник Єрмака Татаров прийшов до НАБУ за повісткою.

28 грудня суд у справі Татарова не відбувся через неявку прокурорів, засідання перенесли. Суд мав розглянути клопотання про обрання йому запобіжного заходу.

30 грудня прокурори відкликали клопотання про обрання запобіжного заходу Татарову. 15 січня ВАКС постановив, що справу заступника Єрмака Татарова має розслідувати НАБУ.

Татаров став "дуже токсичним" для президента, його намагатимуться звільнити у січні - експерт.

23 листопада 2024
Що не так із Планом стійкості від Зеленського
На тисячний день повномасштабної війни з Росією президент України Володимир Зеленський виголосив у Верховній Раді План стійкості. План охоплює фактично всі сфери життя держави та суспільства, формулює...
22 листопада 2024
Кількість українців, готових погоджуватися на "поганий мир", збільшується — соціолог
Які проблеми сьогодення найбільше турбують українців, на які сценарії закінчення війни готові більшість громадян, чи вбачають жителі країни демографічну кризу та чи впливає на бажання перемогти відклю...
21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
Рятувальники у Запоріжжі витягли автівку, яка застрягла у багнюці
25 листопада 2024, 03:49
Близько 10 тисяч солдат: у ЗСУ порахували втрати росіян за тиждень
25 листопада 2024, 03:00
Фонд держмайна не знайшов покупця на держпакет акцій у НПЗ Коломойського на Прикарпатті
25 листопада 2024, 02:11
На Луганщині українські бомбери знищили техніку та піхоту росіян
25 листопада 2024, 01:43
У Ковелі на Волині сталася масова бійка зі стріляниною за участі правоохоронців
25 листопада 2024, 01:21
Нічна атака Shahed на Запоріжжя: поранення дістала дитина
25 листопада 2024, 01:15
Захисники Харківщини завдали нищівних ударів по бліндажах і укриттях окупантів
25 листопада 2024, 00:45
Росіяни масовано атакують Запоріжжя "шахедами": є пошкодження інфраструктури
25 листопада 2024, 00:10
Замість Тетяни Крупи до Хмельницької облради зайшов чоловік народної депутатки зі "Слуги народу"
25 листопада 2024, 00:07
ЗМІ оприлюднили фото уламків нової балістичної ракети, якою РФ била по Дніпру
24 листопада 2024, 18:23