UA | RU
12 червня 2020, 13:09 497

Борзов Сергій

Голова Вінницької обласної державної адміністрації
Голова Вінницької обласної державної адміністрації

Попередня посада

Керівник Державного управління справами.

Народився 12 квітня 1980 року у Вінниці. 

Профіль у Facebook

Освіта

Закінчив історичний факультет Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського.

2018 р. - закінчив Національну академію державного управління при президентові України за спеціальністю "управління суспільним розвитком". Кваліфікація - магістр управління суспільним розвитком.

Кар’єра і бізнес

2006 – 2011рр. - директор команди Клубу веселих та кмітливих "Вінницькі перці".

2011 – 2012 рр. - директор команди КВК "Збірна України". Також працював у товаристві з обмеженою відповідальністю "Телевізійне творче об'єднання "Олександр Масляков і Компанія".

2014 р. – заступник керівника Державного управління справами (ДУС).

2015 - 2019 рр.  – тимчасово виконував обов'язки керівника ДУС.

З 1 серпня 2019 року – керівник ДУС України.

Політичний бекграунд

2006 р. - кандидат у депутати Вінницької міської ради 5-го скликання від партії "Ліберальна Україна".

2010 р. - кандидат у депутати Вінницької обласної ради 6-го скликання від партії "Фронт Змін".

2013 р. – разом з лідером гурту "ТіК" Віктором Бронюком через соцмережі закликали вінничан "приходити на Париж" аби показати, що звичайні люди прагнуть європейського розвитку і вимагають від влади підписати Угоду про Асоціацію з ЄС.

Громадська діяльність

Член Ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький арсенал"

Сім’я

Дружина – Ірина Борзова, народна депутатка 9 скликання від "Слуги Народу". Голова Вінницького обласного осередку "Слуги народу" та відповідальна за проведення місцевих виборів-2020 на Вінниччині від цієї ж партії.

Діти: доньки Анна та Єлизавета, син – Матвій.

Тесть – Баруля Наум очолює компанію Drive Production, яка в співавторстві зі студією "Квартал 95 виробляє гумористичне шоу" Ліга сміху ". Володимир Зеленський був ведучим цього шоу до обрання на пост президента. До того ж Барула і Зеленський до недавнього часу були партнерами по вже згаданій Drive Production (через кіпрську компанію Зеленського ГРІН ФЕМІЛІ ЛТД), ТОВ "Продюсерський центр Ліга Сміху" і ГО "Молодіжний центр" Ліга сміху ". Серед інших співвласників в зазначених компаніях присутні недавні бізнес-партнери і соратники Зеленського, зокрема, Тимур Міндіч, Борис і Сергій Шефіри.

Декларація

Як свідчить декларація Сергія Борзова, родина голови ОДА є вельми заможною.

З нерухомості родина Борзових має у власності квартиру у Києві. Ще три квартири у Вінниці, земельну ділянку, будинок і садовий будинок у Вінницькій області, а також їдальню, нежитлові приміщення в оренді та два торговельні контейнери у Вінниці.

У чималому автопарку родини: три легковика-іномарки, радянський лековик ІЖ, вантажний причіп та водний транспортний засіб марки "КРИМ".

У декларації зазначені також передані корпоративні права дружини на ТОВ "Профіль- Н" у Криму та ТОВ "САЙБОР" у Вінниці.

Сергій Борзов вказує також право власності на торгову марку (назву команди КВК) "Вінницькі перці".

Зарплата Сергія Борзова на посаді керівника ДУС за 2019 рік становила 807,9 тис. грн.

Доходи Ірини Борзової більші за доходи чоловіка: зарплата у Верховній Раді – 161,9 тис. грн, дохід від відчуження майнових прав – 50 тис. грн, виплати при народженні дитини – 5,2 тис. грн, дохід від підприємницької діяльності – 1,3 млн грн.

Ще майже мільйон гривень (947,5 тис. грн) від підприємницької діяльності отримала мати Сергія Борзова, Любов Проданчук. Крім цього, у неї є ще й 20,8 тис. грн пенсії.

Батько Борзова – Микола Проданчук отримав 55,7 тисяч грн зарплати, а також 23,4 тис. грн пенсії.

Збережень готівкою родина не декларує, так само не вказує суми на рахунках у банках. Відомо лише, що на п`ятьох дорослих у родини відкрито 15 різних рахунків у фінустановах.

Скандали

У січні 2016 р. Сергій Борзов, який лише півроку очолював управління в якості в.о. отримав від ДУС квартиру в 190 кв.м. у столичній новобудові. Як повідомляє проект журналістських розслідувань Bihus.Info, комерційна вартість подібної нерухомості – $ 2-2,5 тисячі за 1 м. кв. В цілому – понад 10 млн грн. Житло було оформлене не як службовове, а одразу у власність.

В квартиру вписали не лише голову ДУС з дружиною, а й додали чотирьох родичів (двох дітей та матір з батьком Борзова), що дозволило збільшити площу отриманого житла, адже норма розрахунку: 13,65 м. кв. жилої площі на одну людину. Однак навіть для шести осіб квартира у 190 м. кв. загальної площі (110 – жилої) перевищує ці норми.

Перевищення метражу тоді сам Борзов пояснив тим, що інших квартир не було, а також необхідністю перевезти до Києва своїх батьків.

Одразу після виходу сюжету про отримання Борзовим квартири Центр протидії корупції звернувся із заявою про злочин до Національного антикорупційного бюро України. 

У липні 2016 року НАБУ порушило кримінальне провадження за фактом передачі квартири у центрі столиці службовими особами ДУС у приватну власність Борзову (№52016000000000262 у ЄРДР, імовірне зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, – ч.2 ст. 364 КК України). Через півтора місяця після отримання квартири, дружина Борзова зареєструвала у власність нову BMW 520, 2016 року випуску, вказавши в декларації вартість автівки у понад 1 млн грн.

У рейтингу RegioNews голів ОДА, призначених Зеленським від початку його президентської каденції, Сергій Борзов отримав 9 балів з 25 можливих і зайняв 30 місце серед 47 учасників.


 
Самойленко Олександр
Голова Херсонської обласної ради
Лукашук Микола
Голова Дніпропетровської обласної ради
Шульга Сергій
Голова Кіровоградської обласної ради
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram