UA | RU
08 травня 2020, 12:01 66

Два енергоблоки Рівненської АЕС виведуть в резерв

Блоки АЕС мають бути заміщені блоками вугільних електростанцій
Блоки АЕС мають бути заміщені блоками вугільних електростанцій

З 9 по 12 травня у резерв буде виведено енергоблок №4 Рівненської АЕС. З 10 травня по 4 серпня також виведуть у резерв енергоблок №3

Про виведення блоків у резерв повідомили у прес-службі Рівненської атомної електростанції, пише RegioNews.

Чотири доби, від 9 до 12 травня простоюватиме енергоблок №4 Рівненської АЕС. На 87 діб у резерв виведуть енергоблок №3.

Нагадаємо, Міністерство енергетики ухвалило новий енергетичний баланс країни на 2020 рік, за яким вироблення електроенергії атомними електростанції має бути знижено до половини потужності, а замістити це мають дорожчі "зелена" та теплова генерації. Таке рішення може призвести до значного збільшення ціни на електроенергію. Це, в свою чергу, заперечує Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Виконання нового Прогнозного енергобалансу потребує виведення в резерв трьох енергоблоків ВВЕР-1000 на Запорізькій та Рівненській АЕС. Резерв енергоблока №2 Запорізької АЕС вже триває з 21 квітня та планується до 30 червня (71 доба); енергоблок №6 ЗАЕС буде перебувати в резерві з 10 травня по 15 серпня (98 діб); енергоблок №3 РАЕС буде виведено в резерв з 10 травня по 4 серпня – тривалість 87 діб. Це забезпечить роботу інших енергоблоків АЕС України на рівні близькому до номінального.

ДБР розпочало досудове розслідування за фактом можливих неправомірних дій службових осіб Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

Через ухвалення нового балансу відбувається зниження виробництва атомної енергії на 8,6%, що може призвести до зупинення енергоблоків АЕС, збитків державного бюджету України та банкрутства об’єкта державної власності, що має стратегічне значення для економіки і безпеки держави, наголосили в ДБР.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram