UA | RU
24 липня 2020, 21:01 19

Президента Зеленського не притягнуть до відповідальності за порушення антикорупційного законодавства

Зеленський несвоєчасно повідомив про суттєві зміни в майновому стані
Зеленський несвоєчасно повідомив про суттєві зміни в майновому стані

Печерський районний суд Києва вирішив закрити провадження проти президента України Володимира Зеленського, яке стосувалося несвоєчасного повідомлення про зміни в майновому стані.

Про це йдеться в постанові суду, пише Regionews.

Як пояснили в суді, попри те, що президент є суб`єктом, на якого поширюється дія закону про запобігання корупції, він може скористатися ст. 105 Конституції України - право президента на недоторканність на час виконання повноважень.

Також суд посилається на практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої особі, яку притягають до адмінвідповідальності, висувається "кримінальне звинувачення", яке повинно тлумачитися у світлі трьох критеріїв: з урахуванням кваліфікації розгляду з точки зору внутрішньодержавного законодавства, його сутності та характеру, суворості потенційного покарання.

Тому, з огляду на положення ст. 105 Конституції України ... зазначеної вище прецедентної практики ЄСПЛ, суд приходить до висновку, що відносно президента України на час виконання ним повноважень не може бути складений протокол про адміністративне правопорушення ... та він не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності", - йдеться в тексті постанови.

Нагадаємо, на початку липня Зеленський зізнався у порушенні закону. Глава держави повідомив, що у 2019 році його сім'я отримала гроші в рахунок погашення вартості ОВДП на суму 5,1 млн гривень і купила облігацій ще на 5,2 млн гривень, але він не вказав це в декларації.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram