UA | RU
28 травня 2020, 16:05 145

Керівники Дніпропетровської області намагалися приховати зараження COVID-19 - звільнений директор лабцентра Штепа

На думку колишнього керівника Дніпропетровського лабораторного центру Олександра Штепи, влада маніпулює результатами тестування
На думку колишнього керівника Дніпропетровського лабораторного центру Олександра Штепи, влада маніпулює результатами тестування
Фото: скрін відео

Сьогодні, 28 травня, в ІА «Міст-Дніпро» відбулася прес-конференція звільненого керівника ДП «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» Олександра Штепи, який прокоментував скандал з тестуванням в його установі.

Про це пише видання "Наш час", передає RegioNews.

5 травня співробітники медицини катастроф доставили до нас в лабораторію 2 зразка крові, промарковані VIP-1 і VIP-2. Я не можу розголошувати персональні дані пацієнтів, але, думаю, вам неважко буде здогадатися, чиї це були зразки. Після подвійного тестування ввечері 5 травня нам став відомий результат – пацієнт VIP-2 інфікований коронавірусом. Про що ми повідомили відповідні служби згідно інструкцій", — сказав Штепа.

Після цього в Дніпропетровській обласній раді та ОДА почали складати списки контактних осіб. Ця інформація, очевидно, потрапила в ЗМІ.

Протягом наступного дня нас попросили ще кілька разів перевірити дані, — зазначає Олександр Штепа. — Також почали надходити зразки контактних пацієнтів. Частина з них теж дала позитивний результат на Covid-19".

Всього були перевірені 76 співробітників органів регіональної влади, з яких 23 показали позитивний або сумнівний результат: практика свідчить, що це фактично означає наявність зараження, і пацієнтам необхідно перебувати на обсервації.

Правда, на думку звільненого директора лабцентра Штепи, не сподобалася керівництву області. Чиновники всіляко намагалися уникнути публічного розголосу. Вже 7 травня почали звучати звинувачення і погрози на адресу співробітників лабцентра, були зроблені спроби поставити під сумнів результати досліджень.

Для того, щоб виключити помилку, Олександр Штепа особисто відвіз зразки на перевірку в базову референс-лабораторію в Києві. Незалежна державна експертиза підтвердила повну правоту експертів Дніпропетровської обласної лабцентра.

Зазначимо, що перед заходом в зал намагався прорватися народний Зе-депутат Кирило Нестеренко, який стверджує, що заяви Штепи будуть стосуватися його особисто, і він повинен на них відповісти

Депутату запропонували дати коментарі після прес-конференції або провести свою в ІА "МІСТ-ДНІПРО", але він був рішуче налаштований виступити з заявленим спікером, погрожуючи закрити шарашкину контору незалежного ЗМІ".

Після 15-хвилинної затримки прес-конференції Кирило Нестеренко все ж покинув прес-центр, обіцяючи повернутися з поліцією. Але свого слова так і не дотримав.

Раніше писали, що міський голова Дніпра Борис Філатов заявляє, що на лабораторії міста, в яких проводять тести на коронавірус, здійснюється тиск.

Нагадаємо, голова Дніпропетровської облради засумнівався в статистиці хворих COVID-19.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews