UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 1229

Косюк Юрій

Куратор Вінницької та Черкаської областей по боротьбі з COVID-19
Куратор Вінницької та Черкаської областей по боротьбі з COVID-19

Український мільярдер, підприємець та аграрний магнат, входить до списку найбагатших людей України. Засновник та директор міжнародного аграрного холдингу "Миронівський хлібопродукт” (МХП), основний рід занять - розведення птиці, виробництво курячих яєць, кормів, реалізація курятини. Земельний банк холдингу станом на 2017 рік становив близько 370 тис га.

Політичний діяч. Від липня по грудень 2014 року займав посаду заступника керівника Адміністрації президента Петра Порошенка з питань матеріально-технічного забезпечення і логістики силових відомств.

2014 – 2019 рр. був позаштатним радником Порошенка. В березні 2020 року призначений куратором Вінницької та Черкаської областей по боротьбі з коронавірусом COVID-19.

Народився 27 травня 1968 року в смт Катеринопіль (Черкаська область).

Профіль Facebook, де у нього 21 тис підписників.

Освіта

Закінчив школу із золотою медаллю. В дитинстві мріяв стати військовим або очолити м'ясокомбінат.

1985 р. - вступив до Київського інституту харчової промисловості, став переможцем Всеукраїнської олімпіади з хімії. В студентські роки почав мріяти про власну справу.

Навчання перервав через призов до армії, диплом інженера з переробки м'яса та молока отримав в 1992 році.

Кар'єра

1991 р. - навчаючись на п’ятому курсі університету, працював брокером на Київській товарній біржі, а також на різних харчових виробництвах.

1992 р. - заснував компанію СП "ЛКБ” (пізніше "Рода”), яка займалася продажем польських меблів в Україні та виробництвом кухонь.

Того ж року створив підприємство по переробці м’яса в Черкаській області, яке згодом збанкрутувало.

1995 р. -  став президентом ЗАТ "Бізнес-центр харчової промисловості”.

У 1998 році зайнявся випуском охолодженого курячого м'яса та заснував ЗАТ "Миронівський хлібопродукт”.

2002 р. - на ринку з’являється торгова марка "Наша ряба”, яка стала одним із лідерів по виробництву курятини в Україні.

2014 р. - подав у відставку з посади голови правління МХП і став заступником керівника Адміністрації президента Петра Порошенка.

2014 – 2019 рр. - позаштатний радник президента Петра Порошенка.

Відзнаки та рейтинги

Упродовж тривалого часу Юрій Косюк входить в топ-10 найбагатших українців.

2008 р. - отримав звання "Герой України” та "орден Держави” за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку аграрної галузі.

2012 р. - посів четверту сходинку в рейтингу "20 найуспішніших аграріїв України” журналу "Фокус”.

2017 р. - потрапив до рейтингу 33 найкращих менеджерів України за версією журналу "Фокус”.

2018 р. - увійшов до ТОП-100 найвпливовіших людей України.

2019 р. - зайняв 11 місце в рейтингу "Топ-100 найбагатших українців" журналу "НВ", статки Косюка оцінено у $663 млн.

Того ж року агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт” увійшов до рейтингу топ-15 найбільших компаній України.

2020 р. - журнал "Forbes” оцінив статки магната в $1,3 млрд.

Блоги

Блог на сайті "Латифундист

Блог на сайті "Дзеркало тижня

Сім'я

Дружина Олена Косюк - отримала освіту інженера-технолога в Київському інституті харчових технологій. З 2000 року працює директором департаменту технології, якості та безпеки харчової продукції "Миронівського хлібопродукту”.

Син Іван 2000 року народження навчається в Колумбійському університеті США.

Скандали

2009 р. – розпочав будівництво гігантського маєтку на території одного із найдревніших в Європі Хотівського городища під Києвом в межах пам'ятки археології. ЗМІ писали, що таким чином були знищені давні споруди і  прилеглий ландшафт.

2017 р. – Косюка звинувачували у використанні політичних зв’язків із президентом Порошенком для отримання з бюджету спеціальної дотації для МХП у розмірі 1,25 млрд грн.

2017 р. – ЗМІ повідомляли, що на території окупованого Криму Косюк володіє підприємствами "Дружба народів Нова” та "Кримська фруктова компанія”. Того ж року Косюк заявив про продаж цих компаній.

2018 р. – журналісти проекту BIHUS.info опублікували розслідування про те, що власник "Нашої Ряби” Юрія Косюк щодня їздить заповідною територією парку "Феофанія” між своїм маєтком та офісом по інший бік парку, щоб зекономити менше 5 хвилин часу.

За даними ЗМІ, Косюк передав російській компанії "Воронеж Агро Холдинг” 40 тисяч гектарів землі в Росії та отримав 60 тисяч гектарів землі у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях.

Юрій Косюк - Куратор Вінницької та Черкаської областей по боротьбі з COVID-19

19 березня 2020 року президент України Володимир Зеленський зустрівся з олігархами та представниками великого бізнесу з приводу допомоги державі в умовах пандемії коронавірусу COVID-19. Також домовились про створення фонду на закупівлю ліків та медичних засобів.

Результатом зустрічі стало призначення "кураторів” від великого бізнесу над областями, де вони мають активи, ресурси та людей, та будуть фінансово підтримувати області під час карантину. Олігарх Юрій Косюк отримав Черкаську та Вінницьку області.

За кожною із областей Косюк закріпив топ-менеджерів МХП, які володіють повною інформацією та координують свої дії з місцевою системою охорони здоров’я та владою.

23 березня стало відомо, що "Миронівський хлібопродукт” виділив на боротьбу з коронавірусом у Черкаській та Вінницькій областях 29 млн грн. Виділені МХП кошти також направлять на закупівлю дефіцитного обладнання та засобів захисту, зокрема 19 апаратів штучної вентиляції легень.

15 млн грн виділено Вінницькій області, 14 млн грн. – Черкаській області. Також МХП створила при Черкаській та Вінницькій облдержадміністраціях оперативні штаби для миттєвого реагування на ймовірні спалахи пандемії коронавірусу на території областей.


 
Козир Сергій
Голова Херсонської обласної державної адміністрації
Самойленко Олександр
Голова Херсонської обласної ради
Лукашук Микола
Голова Дніпропетровської обласної ради
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram