UA | RU
20 травня 2020, 15:51 905

Боговін Віталій

Ексголова Запорізької обласної державної адміністрації
Ексголова Запорізької обласної державної адміністрації

Народився 17 серпня 1969 року в смт. Куйбишеве (нині -Більмак) Запорізької області.

Профіль Віталія Боговіна у Facebook

Профиль Віталія Боговіна у LinkedIn

Профіль Віталія Боговіна у Instagram

Youtube канал Віталія Боговіна

Освіта

1984-988 рр. навчався в Ногайському радгосп-технікумі у Приморську за спеціальністю "Зоотехнік".

1988-1990 рр. – служив у армії, далі продовжив навчання.

1990-1995 рр.  – навчався у Дніпропетровському аграрно-економічному університеті.

Кар’єра та бізнес

1991 р. – працював бригадиром тракторної бригади в колгоспі "Україна" Куйбишевського району, далі там же протягом десяти років був заступником директора, шість років очолював агрофірму "Батьківщина" у сусідньому Пологівському районі.

2006 р. – засновав компанію "Бізон-тех", підприємство з дистрибуції насіння і добрив.

2009 р. – відкриває сільськогосподарське виробництво, створює агрохолдинг Landfort, який займається обробкою землі і виробництвом сільгосппродукції. Станом на 2019 рік в структуру цього агрохолдингу входить 7 підприємств в 3-х областях.

Того ж 2009-го із співзасновником Вадимом Коверніком купив агрофірму "Солодководне" в Запорізькій області з земельним банком на 3 тис. га, з часом площа виробництва займала 37 тис. га і складалась з 8 аграрних підприємств.

2012 р. – створив трейдингову компанію "Амбар Експорт".

2014 р. – створив компанію "Океан Інвест" для виробництва засобів захисту рослин.

2016 р. – Боговін об'єднав всі свої активи в ЦК BKW. Загальна площа земель, які обробляє ЦК BKW досягає 38 тисяч га і має зерносховища об'ємом 112,9 тисяч кв. м.  В компанію входять 16 юридичних осіб і понад 1800 робітників.

Політичний бекграунд

У політичних колах Боговіна називають ноунеймом через відсутність солідної політичної біографії і досвіду роботи на державній службі.

"З 2008 року займаюся приватним бізнесом, у компанії близько 1700 робочих місць - дистрибуція насіння, експорт зерна... Досвіду роботи на державній службі немає, але є величезний досвід у бізнесі, з людьми, є мотивація і бажання працювати у владі", - розповів Боговін на засіданні уряду перед погодженням на посаду голови ОДА.

Він додав, що в нього є стратегія розвитку Запорізької області, яка полягає у вирішенні проблем з дорогами, покращення екології та якості питної води в регіоні.

У червні 2019 року Боговін брав участь у позачергових виборах до Верховної Ради 9 скликання. Балотувався по 78 одномандатному округу – там, де розташовані його підприємства. Висувався від партії "Слуга народу". Програв представникові "ОПЗЖ" Олександру Пономарьову.

15 грудня 2020 року Боговін підтвердив своє обрання головою обласної ради і склав обов'язки голови ОДА.

Сім’я

Цивільна дружина - Чеснок Людмила Миколаївна, зареєстрована як фізична особа-підприємець, що займається комп`ютерним програмуванням.

Діти - донька Анастасія (1991 р.н.), проживає окремо від батьків. Сини Михайло (2014 р.н.) і Назар (2016 р.н.).

Декларація

Згідно із декларацією, опублікованою 21 травня 2020 року, сім’я Віталія Боговіна є дуже заможною, статки оцінються десятками мільйонів гривень. Усім майном голова ОДА  володіє однойменно.

Віталій Боговін має чотири земельні ділянки площею  943,  50122, 1423000 та 1460 кв.м.  остання з ділянок розташована в окупованому Криму в Ялті.

З нерухомості у Боговіна є три гаражі в Києві, три квартири – у Запоріжжі, Пологах та Києві,  а в селищі Сонячне - будинок площею 312,8 м. кв. Ще один будинок Боговіна зареєстрований у Греції.

Також у сім’ї Віталія Боговіна є об’єкт незавершеного будівництва – будинок в окупованій Ялті.

Віталій Боговін задекларував дорогий наручний швейцарський годинник вартістю майже 209 тис грн.

З рухомого майна у декларації два мотоцикли HONDA GL1800 та BMW R1200GS, а також водний  транспортний засіб – Bayliner 320, вартістю понад півтора мільйона гривень.

У декларації Боговіна зазначені акції BKW GROUP, зареєстрованої у Нікосії (Кіпр), а також корпоративні права на понад десяток різноманітних агрофірм.

Зарплата Боговіна-підприємця за минулий рік склала 600,5 тис грн, ще 256,7 тис грн він отримав від продажу вантажівки NAVARA 2.5D, 335,3 тисячі – від здачі майна в оренду, 142,4 тисячі – від надання послуг охорони та 1 млн 276 тисяч грн – поворотна фінансова допомога від двох агрофірм.

Готівкою задекларовані 278 тисяч євро, на рахунках – ще 8,7 тисяч євро та понад 12 тис грн.

Боговін має також кредит в "Альфа-банку" на суму 654,1 тис грн.

Скандали

Компанії Віталія Боговіна брали участь у схемі ухилення від сплати податків на загальну суму майже 70 млн грн. Про це свідчать судові матеріали справи, яку з 2018 року розглядає Голосіївський суд Києва. Слідчі поліції і фіскальної служби встановили, що дві компанії, що входять в цей агрохолдинг, фігурують в сумнівному податковому кредитуванні.

Ця фінансова афера дозволила учасникам "схеми” всього за 1,5 року привласнити близько 70 мільйонів гривень.

На думку слідства, головний фігурант справи – ТОВ "САТЕЛІТ”. Ця компанія зареєстрована на кіпрський офшор "АГРОТРЕНД ЛІМІТЕД”. Два одержувача вигоди: КОФКО (КНР) і маріупольський аграрій Володимир Коцюба.

Як зазначено в держреєстрі, акції підприємства розміщені на Сінгапурській фондовій біржі, а тому встановити кінцевого бенефіціара неможливо.

Серед трьох підписантів ТОВ "САТЕЛІТ” вказаний генеральний директор "COFCO Agri Ukraine” Володимир Осадчук.

У період з 01.01.2016 за 31.05.2017 під час операцій з такими компаніями, як ФГ "Агро-Луч”, ТОВ "ТБ Агрофудекспорт”, ТОВ "Алонис Агро”, ТОВ "Придонецкое” посадові особи ТОВ "Сателіт” отримали право власності на бюджетні кошти у розмірі 67, 7 млн грн. у вигляді відшкодування з бюджету ПДВ,  чим завдали збитків державі в особливо великих розмірах.

Дві із зазначених компаній, "Алонис Агро" і "Придонецкое", належать Віталію Боговіну і його бізнес-партнеру Вадиму Ковернику.

Також у ЗМІ з`явилася інформація, що Віталію Боговіну майже 2 млн грн заборгував нардеп від "Слуги народу" Євген Шевченко.

Фірма Шевченка "Агросталь" заборгувала велику суму коштів, через що перебуває на стадії ліквідації.

Серед тих, кому винна фірма, є ПП "Бізон-ТЕХ 2006", яка належить Віталію Боговіну. Сума боргу складає 1,9 млн грн, повідомляє  Запорізький центр розслідувань.

У рейтингу RegioNews голів ОДА, призначених Зеленським від початку його президентської каденції, Віталій Боговін отримав 6 балів з 25 можливих і зайняв 36 місце серед 47 учасників.


 
Пантелеєв Петро
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Загуменний Дмитро
Керівник апарату Київської міської державної адміністрації
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook