UA | RU
27 травня 2020, 12:53 670

Сухомлин Сергій

Міський голова Житомира
Міський голова Житомира

Народився 21 червня 1971 року в місті Радивилів Рівненської області.

Профіль у Facebook

Освіта

1988 р. – вступив до Харківського вищого танкового командного училища, яке закінчив з відзнакою. Військову службу проходив у місті Житомир.

2016 р. – закінчив Університет державної фіскальної служби, здобув кваліфікацію спеціаліста з фінансів і кредиту.

Кар’єра і бізнес

Після служби в армії Сергій Сухомлин займався підприємницькою діяльністю. Працював комерційним директором у ТОВ "Технотронік”.

Пізніше зайняв посаду комерційного директора і директора заводу "Візаж", який спеціалізувався на виробництві вікон.

2008 р. – спільно із Олександром Рабиновичем та Геннадієм Зубком заснував громадську організацію "Наш дім Житомир", а також спортивний клуб "Візаж".

Бізнес-активи Сухомлина записані на його дружину. Вона володіє ТОВ "Маген-Україна" і фітнес-центром у Житомирі. Також Сергій Сухомлин мав частку в ТОВ "Візаж" і в ТОВ "Кінотон", яке управляє кінотеатром "Україна" в Житомирі, і ТОВ "Каденція", яке володіє кафе поряд з кінотеатром. Тепер цими активами володіє дружина Сухомлина.

До орбіти родини мера міста належать архітектурно-будівельна компанія "Архітектура плюс дизайн" і ТОВ "Стров енержи", частку в них також має Світлана Сухомлин.

Нагороди та рейтинги

2017 р. – нагороджений орденом Данила Галицького.

Згідно із даними порталу "Слово і діло”, який відслідковує обіцянки чиновників та рівень їх виконання, станом на травень 2020 року мер Житомира Сергій Сухомлин виконав 37% своїх обіцянок.

Сім'я

Одружений, разом із дружиною Сухомлин Світланою Вікторівною виховує трьох дітей - сина Андрія та дочок Юлію і Софію.

Політичний бекграунд

2006 р. – був обраний депутатом Житомирської міської ради від партії "Наша Україна”.

Пізніше разом із своїми бізнес-партнерами Геннадієм Зубком та Олександром Рабиновичем став членом партії "Єдиний Центр” Віктора Балоги.

2009 р. – перейшов до партії "Фронт змін”.

2010 р. – був обраний до Житомирської обласної ради від партії "Фронт Змін”, одночасно із цим  очолював фракцію "Батьківщина” Юлії Тимошенко в обласній раді, але в партію не вступив.

2012 р. – балотувався до Верховної Ради 7 скликання від партії "Батьківщина” під №101 списку, однак не був обраний.

2014-2015 рр. – обіймав посаду першого заступника Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів рад.

2015 р. – Сергій Сухомлин балотувався на посаду мера міста Житомир від партії БПП "Солідарність”. Переміг заступницю міського голови Житомира і кандидатку від партії "Батьківщина” Любов Цимбалюк, за нього проголосувала 31 тисяча виборців (52,6%).

З 15 листопада 2015 року — мер міста Житомир.

Був членом Центральної ради партії Блок Петра Порошенка "Солідарність”. Станом на 2020 рік безпартійний.

2020 р. - переміг на місцевих на виборах Житомирського міського голови з результатом 51,38% голосів.

Декларація

Згідно з останньою декларацією про доходи Сергія Сухомлина за 2020 рік, у 2006 році чиновник набув у власність три земельні ділянки у селі Гуйва Житомирського району, площа кожної з них становить 1200 кв. м. У тому ж році у тому ж селі дружина Сухомлина заволоділа трьома ділянками, площа кожної з яких теж становить 1200 кв. м.

Мер задекларував проживання в квартирі в Житомирі площею 139 кв. м, власником якої є третя особа.

У 2007 році дружина Сухомлина придбала автомобіль BMW X3 2007 року випуску за 560 тис. грн.

У 2017 Сухомлин придбав автомобіль AUDI А8 2013 року випуску за 780 тис. грн.

Сухомлин володіє акціями ЗАТ "Фірма Альфа” у кількості 2 129 979 штук.

Дружина очільника Житомира володіє 40% корпоративних прав у ТОВ "Візаж", вартість яких у грошовому вираженні становить 1 млн 800 тис. грн.

Також у власності дружини 33,3% ТОВ "Маген-Україна",  вартість яких у грошовому вираженні становить 7 млн грн. Їй належить 60% ТОВ "Кон Бріо" (вартість у грошовому вираженні — 5 млн 280 тис. грн), 60% ТОВ "Каденція" (вартість у грошовому вираженні — 900 тис. грн) й 50% ТОВ "Кінотон" (вартість у грошовому вираженні — 2 млн 500 тис. грн).

У 2020 році зарплата Сергія Сухомлина склала 335 901 грн. За цей же рік дохід дружини від ТОВ "Кон Бріо" склав 150 541 грн, у ТОВ "Каденція" заробітна плата дружини — 121 547 грн, дивіденди у ТОВ "Візаж" — 120 тис. грн, і дохід від зайняття підприємницькою діяльністю — 1 млн 255 тис. грн. Також дружина Сухомлина отримала 10 320 соціальних виплат у Департаменті соціальної політики ЖМР.

Мер Житомира має на рахунку у "Приватбанку” 788 грн, 1 долар й 85 євро, а в "Ощадбанку" - 11 402 грн. Готівкою зберігає $58 тис. доларів, 6 тис. євро і 127 тис. грн. Дружина Сухомлина має на рахунку у "Приватбанку" 8 146 тис. грн, 17 грн на рахунку у Державному експортно-імпортному банку та 11 402 грн в "Ощадбанку". Готівкою у Світлани Сухомлин 18 тис. євро та 90 тис. грн.

Скандали

У 2014 році Міська рада Житомира дозволила ТОВ "Кінотон", частку в якому має дружина чиновника, працювати в нічний час. У кінотеатрі знаходиться фірма "Кон Бріо" і піцерія "Маріо", володіння якими також приписують сім’ї очільника Житомира.

У 2014 році, коли Сергій Сухомлин обіймав посаду заступника мера Житомира, фірма його дружини ТОВ "Стров енержи" за кошти міста проводила аудит комунальних підприємств щодо споживання ними обсягів газу.

До сфери впливу сім’ї Сухомлина відносять такі бізнес-активи в Житомирі, як кінотеатр "Україна”, лаунж-бар "Барбарис”, мережа піцерій "Маріо”, гриль-бар "Плезентвіль”, фітнес-центр "Лайм”, суші-ресторани "Черепаха” і фабрика з виробництва вікон "Візаж”.

Діловим партнером Сухомлина є його однокласник, давній соратник і депутат міської ради Олександр Рабинович. У Червні 2018 року повідомлялося, що співвласницею житомирського телеканалу кабельного мовлення "СК1" стала Олена Веретельник — дружина Олександра Рабиновича.

У серпні 2018 року журналісти проекту "Наші гроші” повідомляли, що Житомирська обласна рада погодила надання спецдозволу на видобуток торфу на площі 2,46 га для фірми із оточення мера Житомира.

Як повідомляє всеукраїнська мережа ОПОРА, під час останніх виборів президента України Сергій Сухомлин вчинив дії, які тягнуть за собою кримінальну відповідальність, а саме сфотографувався із розгорнутим бюлетенем.

У серпні 2019 року Сергія Сухомлина звинувачували в бездіяльності під час рейдерського захоплення  Житомирської кондитерської фабрики, в результаті чого місто втратило щорічний дохід у розмірі 400 млн. грн.

Згідно із даними порталу declarations.com.ua, за період із 2018 по 2020 рік фірми, у яких чиновник має частку, корпоративні права, участь у статутному капіталі або вказав себе кінцевим бенефіціаром, перемогли у 9 тендерах на загальну суму 529 646 гривень. Мова йде про фірми ТОВ "Маген-Україна" і ТОВ "КОН БРІО".


 
Онищук Світлана
Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Гунько Наталія
Голова Київської обласної ради
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram