UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 62

Сопель Ігор

Ексголова Тернопільської обласної державної адміністрації
Ексголова Тернопільської обласної державної адміністрації

Попередня посада: керівник Хоростківського регіонального структурного підрозділу ТОВ "Агробізнес".

Народився 16 вересня 1974 року в місті Хоростків Гусятинського району Тернопільської області.

Закінчив Тернопільський державний технічний університет за кваліфікацією "інженер–механік".

Профіль на Facebook

Сторінка у Wikipedia

Профіль в Instagram

КАР'ЄРА

У 1991 році – почав працювати слюсарем на Хоростківському цукровому заводі, потім обійняв посаду інженер ТЕЦ.

У 2003 році – почав підприємницьку діяльність.

З 2010 року – керівник Хоростківського регіонального структурного підрозділу ТОВ "Агробізнес".

З 2017 року –  керівник федерації футболу у м. Хоростків.

З 31 жовтня 2019 року - Президент України Володимир Зеленський Указом №792/2019 призначив головою Тернопільської обласної державної адміністрації.

18 березня 2020 року президент звільнив Ігоря Сопеля з посади голови Тернопільської обласної державної адміністрації.

ПОЛІТИЧНИЙ БЕКГРАУНД

У 2010–2015 роках депутат Хоростківської міської ради.

В 2012 році Ігор Сопель був членом Партії регіонів. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив колишній нардеп Борислав Береза. Він оприлюднив фото партійного квитка Сопеля і підкреслив, що він вступив у партію у 2012 році.

* На поточний момент "Партія регіонів” припинила свою діяльність і інформація про неї та її склад на сайті Мін’юсту відсутня, тому перевірити членство чи звернутися з офіційним запитом до партійного офісу неможливо.

Кандидат у народні депутати від партії "Слуга народу" на парламентських виборах 2019 року (виборчий округ № 166, Бучацький, Гусятинський, Монастириський, Теребовлянський райони).

РОДИНА

Дружина – Сопель Ольга Мирославівна.

Дочка – Сопель Галина Ігорівна.

Син – Сопель Ігор Ігорович.

ДЕКЛАРАЦІЯ

У декларації за 2018 рік  вказав, що володіє в Хоросткові магазином на 50,1 кв. м., тимчасовою спорудою (МАФ) на 30 кв. м. та квартирою (50%) 68,2 км. м. Дата набуття права власності на об’єкти нерухомості – 2008–2010 роки. У декларації також зазначено, що його дружина Ольга Сопель є власником 27% гуртожитку в Хоросткові, загальна площа власності – 171,9 кв. м. Рік набуття права – 2004-ий. Разом з тим, дружина задекларувала, що користуються житловим будинком, площею 120 кв. м. Будинок знаходиться в селі Увисла Гусятинського району, його власником є третя особа. Земельні ділянки ні у власності, ні в користуванні не зазначені. Вочевидь, користуються лиш будинком в селі, а землею довкола нього ні. Крім того, Ігор Сопель задекларував автомобіль  TOYOTA CAMRY, 2014-го року випуску. Придбав машину в червні 2017-го, вартість на момент набуття права не вказав. На сайті AUTO.RIA ціни на такий автомобіль станом на сьогоднішні пропозиції починаються від 14000 доларів, якщо машина в доброму стані. У 2018 році, працюючи на посаді керівника Хоростківського регіонального структурного підрозділу ТОВ "Агробізнес", Ігор Сопель  отримав 44,6 тис. грн. заробітної плати. Значно більші його заробітки від підприємницької діяльності. По цій статті доходів він задекларував 965 тис. грн. Отримано за 2018 рік страхові виплати у розмірі 5,5 тис. грн. Дружина задекларувала заробітну плату у розмірі 36 тис. грн. Ігор Сопель задекларував грошові активи готівкою: 350 тис. грн., 7 тис. доларів та 6,5 тис. євро.

ЗВ'ЯЗКИ

Ігор Сопель на своїй сторінці у соцмережах публікував світлини із учасниками "Кварталу 95" (Юрієм Корявченковим, Євгеном Кошовим, Степаном Казаніним, Володимиром Зеленським та іншими) ще до президентства Зеленського та перемоги "Слуги народу" на парламентських виборах.

СКАНДАЛЬНІ ФАКТИ

Цікаво, що у своїй декларації за 2018 рік Ігор Сопель вказав, що його дружина володіє 171,9 кв.м. гуртожитку і взяла кредит у 2018 році на суму 19,07 тис. грн. Як депутат Хоростківської ОТГ Ольга Сопель також подала декларацію за 2018 рік, але в ній не вказала ані майно, ані доходи чоловіка, а також вказала іншу площу гуртожитку – 185 кв.м., немає й інформації про кредит.

У 90-х роках Ігор Сопель разом з братом Олегом створили музичний гурт "Брати" і грали по весіллях. У 2003 році, як зазначив сам Сопель, разом з дружиною почали підприємницьку діяльність – відкрили кіоски, в яких вели роздрібну торгівлю продуктами харчування, напоями і тютюновими виробами. У 2010 році Ігор Сопель очолив у Хоросткові регіональне відділення ТзОВ "Агробізнес", яке займається виробництвом хлібобулочної продукції. За даними ЗМІ, робота полягала у тому, що з "Агробізнесу" до Хоросткова приїжджала велика машина з хлібом, а продукцію з неї перевантажували у кілька малих автівок і розвозили по довколішніх селах.

Ігор Сопель у декларації вказав, що він голова "Федерації футболу Хоросткова", хоча, за даними місцевих ЗМІ, цю організацію він зареєстрував "під себе" у 2017 році і насправді її не існує, а є тільки ФК "Зоря", який офіційно очолює мер міста. // nova.te.ua

ЗАЯВИ ТА ОБІЦЯНКИ

Пообіцяв у шести закладах охорони здоров’я на Тернопільщині оновити медобладнання приймальних відділень та відремонтувати приміщення. // Facebook

У рейтингу RegioNews голів ОДА, призначених Зеленським від початку його президентської каденції, Ігор Сопель отримав 7 балів з 25 можливих і зайняв 34 місце серед 47 учасників.


 
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Оленич Петро
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Усов Костянтин
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram