UA | RU
09 липня 2020, 11:07 356

Федоров Михайло

Керівник Запорізької обласної організації партії “Слуга народу”
Керівник Запорізької обласної організації партії “Слуга народу”

Віце-прем'єр-міністр - міністр цифровий трансформації України. IT-підприємець, керівник digital-напрямку передвиборної кампанії Володимира Зеленського у 2019 році.

Народився 21 січня 1991 року в селі Васильківці Запорізької області.

Профіль у Facebook

Освіта

Закінчив факультет соціології Запорізького університету.

Навчався у Вищій політичній школі, а також закінчив освітню школу представників НАТО в Україні.

Кар’єра і бізнес

У травні 2013 року заснував digital-агентство "SMMSTUDIO”, яке займалося збільшенням продажів за допомогою реклами в соціальних мережах. Одним із клієнтів студії Федорова був "Квартал-Концерт”.

З вересня по грудень 2018 року обіймав посаду операційного директора проекту "Суперлюди”, займався організацією консалтингової діяльності компанії.

Громадська діяльність

Михайло Федоров був спікером "IT-Forum 2016”, "iForum 2019” і "LVIV SMM FORUM”.

Також він проводив курс "DIGITAL & SMM” на сайті "Вільна освітня Платформа”.

Був організатором найбільшого в Запоріжжі молодіжного громадського руху "Актив-Z".

2012 – 2013 рр. -  студентський мер Запоріжжя.

Співорганізатор соціально-благодійної акції "Я для тебе". Брав активну участь в конференціях з екологічних питань.

Разом з фондом USAID реалізував проект "Посилення IT-потенціалу Запоріжжя".

Політичний бекграунд

2014 р. – під час парламентських виборів балотувався до Верховної Ради від партії "5.10”, у списку політичної сили займав 166 місце.

2018 р. – приєднався до виборчого штабу кандидата в президенти Володимира Зеленського, був керівником відділу цифрового просування в його команді.

2019 р. – під час парламентських виборів № 6 у списку партії "Слуга народу”, обраний народним депутатом.

Із травня 2019 р. – позаштатний радник президента по digital-напрямку.

29 серпня 2019 року призначений віце-прем’єр-міністром, міністром цифрової трансформації в Уряді Олексія Гончарука. Цю ж посаду обійняв в Уряді Дениса Шмигаля.

Сім’я

Одружений. Дружина Анастасія Федорова також родом із Запоріжжя, закінчила факультет іноземної філології в Запорізькому національному університеті. Подружжя виховує дочку Марію.

Декларація

Згідно із даними декларації про доходи за 2019 рік Михайло Федоров задекларував частку будинку площею 44,8 м кв у Василівці Запорізької області, дата набуття права - грудень 2012 року. У червні 2018 року він придбав квартиру площею 75 м кв у Києві, вартість склала 2 млн 187 тис 193 грн.

Він також вказав, що у 2018 році орендував квартиру в Києві площею 36,6 м кв, однак ціну оренди не вказав. У серпні 2019 року Михайло Федоров придбав легковий автомобіль Аudi Q8 2019 року випуску за 2 млн 096 тис 700 грн.

Міністр цифровий трансформації задекларував корпоративні права у ТОВ "5 СЛУЖБА” (90 % від загального капіталу), ТОВ "СТАДІМІР” (33% від загального капіталу), а також 100 % корпоративних прав у ТОВ "СММСТУДІО”.

У 2014 році Федоров зареєстрував торгову марку "СММСТУДІО” та оцінив її вартість у 5 млн грн. В 2018 році він спільно із ще однією особою реєструє торгову марку "Некстедо”, яку оцінив у 10 тис грн.

В 2019 році у ТОВ "СММСТУДІО" заробітна плата Федорова склала 35 тис 185 грн. Він також задекларував соціальні виплати при народженні дитини у розмірі 11 тис грн. Того ж року дохід від зайняття підприємницькою діяльністю Федорова склав 4 млн 690 тис 194 грн.

Перебуваючи на посаді міністра, Федоров отримав зарплатню 222 тис 656 грн. Він також задекларував три гонорари від фізичних осіб на загальну суму 3800 грн. У 2019 році Федоров отримав позику від "Приватбанку” у розмірі 480 тис 202 грн. Він також вказав додаткове благо від партії "Слуга народу" в 31 тис 951 грн.

У 2019 році дохід дружини чиновника від зайняття підприємницькою діяльністю склав 60 тис грн.

Михайло Федоров вказав, що зберігає готівкою $280 тис. Готівкові кошти його дружини становлять 350 тис грн.

На рахунку у "Приватбанку” він вказав 354 тис 506 грн., і 50 тис 568 грн. на рахунку в "Універсал Банку". У"Приватбанку” дружина чиновника на рахунку зберігає 34 тис 366 грн.

Федоров задекларував членство у громадських організаціях ГО "ЦРМП "АКТИВ" та ГО "КОМАНДА ЗЕЛЕНСЬКОГО".

Скандали

Ще в часки, коли Федоров займався IT-підприємництвом, він познайомився із представниками студії "Квартал-95”. Упродовж тривалого часу він працював на фірму "Квартал-Концерт”, яка організовувала концерти артистів колективу майбутнього президента Зеленського і приватних артистів.

Михайло Федоров фігурує в розслідуванні програми "Наші гроші”. За даними журналістів, Федоров отримував кошти для підтримки інтернет-ресурсів ЗЕ-команди від Сергія Шефіра не через офіційні рахунки виборчого фонду Зеленського, а готівкою в офісі ЗеКоманди. При цьому бюджет на інтернет-рекламу тільки в другому турі склав майже $300 тисяч.

У вересні 2019 року Федоров був фігурантом скандалу, коли він та декілька інших народних депутатів вніс у проект закону №1083 "Про електронні комунікації” такі спірні норми, як паспортизація SIM-карт та обов'язкова реєстрація IMEI. Після скандалу документ відкликали та відправили на доопрацювання.

У кінці вересня 2019 року Михайло Федоров заявив, що планує легалізувати криптовалюту.

 

 


 

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/www.regionews.ua/application/rnews/view/scripts/portal/index/topnews-mobile.phtml on line 1
Коваль Віталій
Голова Рівненської обласної державної адміністрації
Євген Іванов
Відомий аграрний експерт, директор фермерського господарства "Альфа"
Павло Якименко
Народний депутат, член фракції "Слуга народу"
Всі досьє »

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook