UA | RU
13 січня 2021, 12:15 88

Федоренко Володимир

Голова Житомирської обласної ради
Голова Житомирської обласної ради

Народився 17 березня 1974 року у селі Рудня-Радовельська Олевського району Житомирської області.

Профіль у Facebook

Сторінка у Wikipedia

Освіта

У 2014 році закінчив вищий навчальний заклад "Університет сучасних знань", отримавши спеціальність "Правознавство" й кваліфікацію "юрист".

У листопаді 2020 року пройшов навчання за спеціалізованим курсом підготовки фахівців з цивільного захисту в Інституті державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту.

Кар’єра

У серпні 2006 — вересні 2008 року — виконавчий директор ТОВ "Барса" в місті Києві.

У вересні 2008 — жовтні 2017 року — виконавчий директор ТОВ "Солонь" у місті Києві.

У жовтні 2017 — листопаді 2019 року — фізична особа-підприємець.

 

Політичний бекграунд

З травня 2018 року – голова Житомирської обласної організації Аграрної партії України.

З листопада 2019 року обіймав посаду першого заступника голови Житомирської обласної державної адміністрації.

 З 25 жовтня 2020 року Федоренко був обраний депутатом Житомирської обласної ради від партії "Слуга народу".

З 27 листопада 2020 року став головою Житомирської обласної ради. Він був обраний на цю посаду під час засідання першої сесії Житомирської облради шляхом таємного голосування. За нього віддали свої голоси 53 депутати.

За інформацією регіональних ЗМІ Володимир Федоренко є креатурою українського мультимільйонера, співвласника АТБ Геннадія Буткевича, чия компанія розроблятиме єдине в країні Пержанське родовище берилію, що у Коростенському районі Житомирщини. Дочка Геннадія Буткевича Ганна відвідує ті ж світські заходи, що і подружжя Федоренка-Бабічевої.

Сім’я

Федоренко має дружину Катерину. Про спільних дітей інформація у мережі відсутня.

Декларація

Згідно з декларацією за 2019 рік Володимир Федоренко проживає у Києві, є кінцевим бенефіціарним власником п’яти фірм, дружина – шести, його дохід від зайняття підприємницькою діяльністю у 2018 році становив 958 тис. 257 грн, дружина підприємництвом заробила 2 млн 64 тис. 368 грн. 

Будучи першим заступником голови Житомирської облдержадміністрації Федоренко за два місяці роботи на цій посаді отримав 97 тис. 798 грн зарплати.

Впродовж 2019 року родина змінила орендовану квартиру в Києві на більшу – з 8 листопада орендує у Цюр Алли Іванівни квартиру в столиці загальною площею 116 м. кв. Також з 11 фірм, які належали родині у 2018 році, залишилося лише три у власності дружини: ТОВ "Брента", ТОВ "Лєколь" і ТОВ "Брента ЮА", у всіх однаковий основний вид діяльності – надання послуг перукарнями та салонами краси. Крім того, дружина декларанта продала за 850 тис. грн свою Audi Q5 2017 р.в.

Крім заробітної плати в ОДА, Володимир Федоренко у 2019 році заробив підприємницькою діяльністю 226 тис. 690 грн та отримав сумарно 106 тис. 500 грн від відчуження цінних паперів та корпоративних прав. Дружина Катерина Бабічева заробила підприємництвом 112 тис. 526 грн та отримувала зарплату за сумісництвом: 21 тис. 097 грн – у власній фірмі "Лєколь", 31 тис. 756 грн – в салоні краси ТОВ "Дессанж-Одеса", 31 тис. 948 грн – в косметологічній лікарні "Ля Клінік". За відчужені цінні папери та корпоративні права дружина декларанта сумарно отримала 78 тис. грн.

Готівкою перший заступник голови ОДА декларує $55 тис. та 35 тис. євро, у його дружини – $140 тис.

У вересні 2020-го року Володимир Федоренко придбав легковий автомобіль Volvo XC90 за 1,75 млн грн.

Скандали

З відкритих реєстрів стало відомо, що Федоренко, будучи ще першим заступником голови Житомирської ОДА, з дружиною в самий розпал війни з Росією, займалися бізнесом на окупованій території півострова Крим, де з 27 січня 2015 року зареєстрували ТОВ "Территория Совершенства".

За інформацією видання "СтопКор", до свого призначення в ЖОДА, Федоренко був заступником голови Аграрної партії України, до цього з 2012 до 2014 року, він був помічником народного депутата від партії "Удар" — Валерія Карпунцова (на безоплатній основі).

Також повідомляється, що у Федоренка були "особливі" відносини з керівництвом Олевської ОТГ, куди він часто навідувався. Наголошується, що раніше Федоренко нібито лобіював інтереси видобувних компаній з російським корінням, які були зацікавлені в розробці копалин з багатими покладами берилу, цирконію та титанової руди, більша частина з яких розміщена на заповідних землях Олевщини. За планом нібито західних інвесторів, єдиним споживачем цінної сировини добутої з олевських земель був завод "Кримський Титан", який зареєстрований і платив податки в Росії.

За даними RegioNews, мультимільйонер Геннадій Буткевич перед місцевими виборами-2020 для просування свого протеже Федоренко вирішив поставити під повний особистий контроль житомирський обласний осередок партії "Слуга народу", котрий очолює непідконтрольний йому нардеп Андрій Клочко - керівник комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. 
Для цього у Буткевича є цілий арсенал своїх кадрів, які мали встановити оперативний контроль над парторганізацією у банальному рейдерському стилі. Також вже присутній у співвласника АТБ й свій кишеньковий претендент на житомирський партосередок "СН" - це ще один нардеп від Житомирщини Богдан Кицак, який до своєї перемоги на одномандатному окрузі №63 з центром у Бердичеві був звичайним викладачем "Бердичівського педагогічного коледжу".

На сайті відгуків про роботодавців у період з 2011 по 2020 безліч негативних коментарів  щодо самого Федоренка та його дружини Катерини Бабічевої. Колишні співробітники ТОВ "Солонь”, яким володіла Катерина Бабічева до 2019 року, скаржаться на постіні затримки заробітною плати та відсутність ділової етики. 

За інформацією відкритих реєстрів Катерина Бабічева станом на 14 січня 2021 залишається власницею бізнесу в Криму - є засновником ТОВ "Територія досконалості”, основний вид діяльності якого - надання послуг перукарнями та салонами краси.

 

 

Дмитренко Олена
Голова Чернігівської обласної ради
Федоренко Володимир
Голова Житомирської обласної ради
Товмасян Артур
Голова Харківської обласної ради
Всі досьє »