UA | RU
07 липня 2020, 10:58 696

Арахамія Давид

Голова фракції "Слуга народу", керівник Миколаївської обласної організації партії «Слуга народу»
Голова фракції "Слуга народу", керівник Миколаївської обласної організації партії «Слуга народу»

Голова підкомітету з питань нагляду за діяльністю державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, правоохоронних органів спеціального призначення та розвідувальних органів Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Український політик, підприємець, громадський діяч та волонтер. Секретар Національної інвестиційної ради. Засновник волонтерської організації "Народний проект”, що допомагає українським військовим у зоні АТО.

Народився  23 травня 1979 року в РРСФР, в місті Сочі. Деякий час мешкав в Грузії у Гаграх. Грузин за національністю. У 1992 році, тікаючи від війни в Абхазії, переїхав з батьками до м. Миколаєва. Там виріс та закінчив загальноосвітню школу № 36. Отримав українське громадянство після Революції Гідності.

Також відомий під псевдонімом Давид Браун (David Braun). Під цим псевдонімом вів свій американський і британський бізнеси, а зараз використовує як основне ім'я на своїй офіційній сторінці в Facebook.

Особистий профіль у Facebook.

Профіль у Wikipedia.

Освіта

Після школи вступив до Європейського університету, на економічний факультет. Пройшов магістерську програму Professional Management в Open University London.

Кар’єра і бізнес

У березні 2014 Давид Арахамія разом зі знайомими відкрив сайт для збору коштів на екіпіровку десантників 79-ї бригади. З цього почалася волонтерська ініціатива "Народний проект", яка допомагає українським військовим в зоні АТО.

У серпні 2014 був призначений радником голови Миколаївської обласної державної адміністрації з питань волонтерської діяльності, у вересні - уповноваженим міністра оборони з питань закупівель, а в жовтні - радником міністра оборони і головою Ради волонтерів при Міністерстві оборони України.

У серпні 2014 призначений радником голови Миколаївської облдержадміністрації з питань волонтерської діяльності, згодом посів посаду уповноваженого міністра оборони з питань закупівель, а в жовтні став радником міністра оборони та головою Ради волонтерів при Міністерстві оборони. Є співзасновником Асоціації народних волонтерів України та куратором "волонтерського десанту". За волонтерську діяльність нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

У 2016 році стартував новий проект Давида Арахамія - веб-платформа Weblium.

9 липня 2019 року президент України Володимир Зеленський призначив Арахамія членом Наглядової ради Державного концерну "Укроборонпром”.

Політичний бекграунд

На парламентських виборах 2019 обраний народним депутатом від партії Слуга народу, № 4 у списку. 29 серпня 2019 року обраний головою фракції Слуга народу у Верховній Раді 9-го скликання. У Верховній Раді член комітету національної безпеки, оборони та розвідки.

На парламентських виборах 2019 обраний народним депутатом від партії Слуга народу, № 4 у списку. 29 серпня 2019 року обраний головою фракції Слуга народу у Верховній Раді 9-го скликання.

У парламенті  обіймає такі посади: Голова підкомітету з питань нагляду за діяльністю державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, правоохоронних органів, правоохоронних органів спеціального призначення та розвідувальних органів Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів у період з 2014 по 2018 роки в м. Ічня (Чернігівська обл.), м. Калинівка (Вінницька обл.), м. Балаклія (Харківська обл.), м. Сватове (Луганська обл.), м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.).

Член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України.

Керівник депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з США.

Сім'я

Одружений вдруге. Має шестеро дітей.

Декларація

Депутат задекларував 8 млн грн готівки у сумісній власності з дружиною. Арахамія також тримає готівкою $650 тис та 100 тис євро. У спільній власності з дружиною Арахамія вказав $250 тис та 100 тис євро готівкових коштів. Крім того, Арахамія на банківських рахунках тримає $20 тис. У декларації зазначається, що минулого року політик позичив третім особам 698 тис грн.

У 2019 році Арахамія отримав 157 тис 334 грн заробітної плати від апарату ВР. Від зайняття підприємницькою діяльністю він отримав дохід у розмірі 4 млн 724тис  961 грн, а від відчуження цінних паперів - 870 тис грн.

Арахамія також задекларував 623 грн і 8 тис 524 грн банківських процентів.

Він вказав у декларації 22 тис 300 грн матеріального блага з оплати витрат на участь у навчанні, отриманих від партії "Слуга народу".

Минулого року Давид Арахамія також отримав 3 млн. 302 тис 500 грн доходу від відчуження нерухомого майна, 18 тис 150 грн – від надання майна в оренду. Його дружина Вікторія у 2019 році - 1 млн 056 тис грн і 201 тис 200 грн від відчуження рухомого майна, 2тис 580 грн – соціальної допомоги при народженні дитини, 24 тис 080 грн – виплат соцфонду, 18 тис 300 грн, 7 тис 960 грн та 73 тис 533 грн доходів від надання майна в оренду.

У декларації Арахамія вказав, що його дружина є кінцевим бенефеціаром компанії Global Bay Venture Limited, зареєстрованої на Сейшельських Островах.

Згідно з електронною декларацією Арахамія володіє 4 земельними ділянками, площі яких – 36 кв. м, 9 кв. м, 241 кв.м, 900 кв.м – відповідно.

У власності політика також - садовий (дачний) будинок у селі Віта-Поштова Київської області площею 295,7 кв. м, квартира в Києві (70, 5 кв. м).

Дружина Арахамії володіє земельною ділянкою площею 720 кв. м у Брюховичах Львівської області, а також трьома квартирами у Києві – 52,2 кв.м, 50.5 кв. м, 50,2 кв. м. Вікторія Арахамія також має житловий будинок площею 58,6 кв.м. у селі Новопетрівське Новоодеського району Миколаївської області. Син подружжя володіє квартирою у Миколаєві у153,2. кв. м.

Давид Арахамія також вказав у спільній власності два нежитлових приміщення у Миколаєві, право користування квартирою у Миколаєві, а також суборенду нежитлового приміщення у Києві. Його дружина має авто Mercedes-Benz GLS350 2016 року випуску.

Голова фракції "Слуга народу" також задекларував 4 наручних годинники марок Breguet, Rolex, Breitling та Ulisse Nardin. Вікторія Арахамія, згідно з декларацією, володіє ювелірними виробами брендів Cartier, Bvlgari, Chopard, а також наручними годинниками Rolex і Cartier.

Скандали

2015 р. – головна військова прокуратура ГПУ відкрила кримінальне провадження стосовно голови Ради волонтерів при Міністерстві оборони Давида Арахамія. За махінації із закупівлею палива.

2016 р. – Давид Арахамія в пух і прах "розгромив" так званий "закон Савченко" і перерахував, скільки злочинців завдяки цьому закону вийшло на волю.

Арахамія пару раз заявляв про те, що не збирається йти у політику, коли в 2019 році йому подзвонив Андрій Богдан і познайомив з президентом України Володимиром Зеленським.

В ефірі одного з українських телеканалів голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що погодився б на компроміс щодо поставок води в окупований Крим.

Давид Арахамія порушив закон і сказав, що буде продовжувати його порушувати. Журналісти зафіксували на камеру як Арахамія перебігає через дорогу на червоне світло. Крім того, в момент порушення народний депутат розмовляв по телефону.

Давид Арахамія розповів про переписку із пранкером Джокером.

 

 


 

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/www.regionews.ua/application/rnews/view/scripts/portal/index/topnews-mobile.phtml on line 1
Скакун Олександр
Перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації
Євген Іванов
Відомий аграрний експерт, директор фермерського господарства "Альфа"
Павло Якименко
Народний депутат, член фракції "Слуга народу"
Всі досьє »

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook