UA | RU
07 липня 2020, 10:58 322

Арахамія Давид

Голова фракції "Слуга народу", керівник Миколаївської обласної організації партії «Слуга народу»
Голова фракції "Слуга народу", керівник Миколаївської обласної організації партії «Слуга народу»

Голова підкомітету з питань нагляду за діяльністю державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, правоохоронних органів спеціального призначення та розвідувальних органів Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Український політик, підприємець, громадський діяч та волонтер. Секретар Національної інвестиційної ради. Засновник волонтерської організації "Народний проект”, що допомагає українським військовим у зоні АТО.

Народився  23 травня 1979 року в РРСФР, в місті Сочі. Деякий час мешкав в Грузії у Гаграх. Грузин за національністю. У 1992 році, тікаючи від війни в Абхазії, переїхав з батьками до м. Миколаєва. Там виріс та закінчив загальноосвітню школу № 36. Отримав українське громадянство після Революції Гідності.

Також відомий під псевдонімом Давид Браун (David Braun). Під цим псевдонімом вів свій американський і британський бізнеси, а зараз використовує як основне ім'я на своїй офіційній сторінці в Facebook.

Особистий профіль у Facebook.

Профіль у Wikipedia.

Освіта

Після школи вступив до Європейського університету, на економічний факультет. Пройшов магістерську програму Professional Management в Open University London.

Кар’єра і бізнес

У березні 2014 Давид Арахамія разом зі знайомими відкрив сайт для збору коштів на екіпіровку десантників 79-ї бригади. З цього почалася волонтерська ініціатива "Народний проект", яка допомагає українським військовим в зоні АТО.

У серпні 2014 був призначений радником голови Миколаївської обласної державної адміністрації з питань волонтерської діяльності, у вересні - уповноваженим міністра оборони з питань закупівель, а в жовтні - радником міністра оборони і головою Ради волонтерів при Міністерстві оборони України.

У серпні 2014 призначений радником голови Миколаївської облдержадміністрації з питань волонтерської діяльності, згодом посів посаду уповноваженого міністра оборони з питань закупівель, а в жовтні став радником міністра оборони та головою Ради волонтерів при Міністерстві оборони. Є співзасновником Асоціації народних волонтерів України та куратором "волонтерського десанту". За волонтерську діяльність нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

У 2016 році стартував новий проект Давида Арахамія - веб-платформа Weblium.

9 липня 2019 року президент України Володимир Зеленський призначив Арахамія членом Наглядової ради Державного концерну "Укроборонпром”.

Політичний бекграунд

На парламентських виборах 2019 обраний народним депутатом від партії Слуга народу, № 4 у списку. 29 серпня 2019 року обраний головою фракції Слуга народу у Верховній Раді 9-го скликання. У Верховній Раді член комітету національної безпеки, оборони та розвідки.

На парламентських виборах 2019 обраний народним депутатом від партії Слуга народу, № 4 у списку. 29 серпня 2019 року обраний головою фракції Слуга народу у Верховній Раді 9-го скликання.

У парламенті  обіймає такі посади: Голова підкомітету з питань нагляду за діяльністю державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, правоохоронних органів, правоохоронних органів спеціального призначення та розвідувальних органів Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів у період з 2014 по 2018 роки в м. Ічня (Чернігівська обл.), м. Калинівка (Вінницька обл.), м. Балаклія (Харківська обл.), м. Сватове (Луганська обл.), м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.).

Член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України.

Керівник депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з США.

Сім'я

Одружений вдруге. Має шестеро дітей.

Декларація

Депутат задекларував 8 млн грн готівки у сумісній власності з дружиною. Арахамія також тримає готівкою $650 тис та 100 тис євро. У спільній власності з дружиною Арахамія вказав $250 тис та 100 тис євро готівкових коштів. Крім того, Арахамія на банківських рахунках тримає $20 тис. У декларації зазначається, що минулого року політик позичив третім особам 698 тис грн.

У 2019 році Арахамія отримав 157 тис 334 грн заробітної плати від апарату ВР. Від зайняття підприємницькою діяльністю він отримав дохід у розмірі 4 млн 724тис  961 грн, а від відчуження цінних паперів - 870 тис грн.

Арахамія також задекларував 623 грн і 8 тис 524 грн банківських процентів.

Він вказав у декларації 22 тис 300 грн матеріального блага з оплати витрат на участь у навчанні, отриманих від партії "Слуга народу".

Минулого року Давид Арахамія також отримав 3 млн. 302 тис 500 грн доходу від відчуження нерухомого майна, 18 тис 150 грн – від надання майна в оренду. Його дружина Вікторія у 2019 році - 1 млн 056 тис грн і 201 тис 200 грн від відчуження рухомого майна, 2тис 580 грн – соціальної допомоги при народженні дитини, 24 тис 080 грн – виплат соцфонду, 18 тис 300 грн, 7 тис 960 грн та 73 тис 533 грн доходів від надання майна в оренду.

У декларації Арахамія вказав, що його дружина є кінцевим бенефеціаром компанії Global Bay Venture Limited, зареєстрованої на Сейшельських Островах.

Згідно з електронною декларацією Арахамія володіє 4 земельними ділянками, площі яких – 36 кв. м, 9 кв. м, 241 кв.м, 900 кв.м – відповідно.

У власності політика також - садовий (дачний) будинок у селі Віта-Поштова Київської області площею 295,7 кв. м, квартира в Києві (70, 5 кв. м).

Дружина Арахамії володіє земельною ділянкою площею 720 кв. м у Брюховичах Львівської області, а також трьома квартирами у Києві – 52,2 кв.м, 50.5 кв. м, 50,2 кв. м. Вікторія Арахамія також має житловий будинок площею 58,6 кв.м. у селі Новопетрівське Новоодеського району Миколаївської області. Син подружжя володіє квартирою у Миколаєві у153,2. кв. м.

Давид Арахамія також вказав у спільній власності два нежитлових приміщення у Миколаєві, право користування квартирою у Миколаєві, а також суборенду нежитлового приміщення у Києві. Його дружина має авто Mercedes-Benz GLS350 2016 року випуску.

Голова фракції "Слуга народу" також задекларував 4 наручних годинники марок Breguet, Rolex, Breitling та Ulisse Nardin. Вікторія Арахамія, згідно з декларацією, володіє ювелірними виробами брендів Cartier, Bvlgari, Chopard, а також наручними годинниками Rolex і Cartier.

Скандали

2015 р. – головна військова прокуратура ГПУ відкрила кримінальне провадження стосовно голови Ради волонтерів при Міністерстві оборони Давида Арахамія. За махінації із закупівлею палива.

2016 р. – Давид Арахамія в пух і прах "розгромив" так званий "закон Савченко" і перерахував, скільки злочинців завдяки цьому закону вийшло на волю.

Арахамія пару раз заявляв про те, що не збирається йти у політику, коли в 2019 році йому подзвонив Андрій Богдан і познайомив з президентом України Володимиром Зеленським.

В ефірі одного з українських телеканалів голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що погодився б на компроміс щодо поставок води в окупований Крим.

Давид Арахамія порушив закон і сказав, що буде продовжувати його порушувати. Журналісти зафіксували на камеру як Арахамія перебігає через дорогу на червоне світло. Крім того, в момент порушення народний депутат розмовляв по телефону.

Давид Арахамія розповів про переписку із пранкером Джокером.

 

 


 
Пантелеєв Петро
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Загуменний Дмитро
Керівник апарату Київської міської державної адміністрації
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram