UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 637

Каспрук Олексій

Колишній міський голова Чернівців
Колишній міський голова Чернівців

Народився 6 грудня 1977 року в Чернівцях.

Сторінка у Facebook 

Освіта

1991-1996 рр. – навчався в Чернівецькому індустріальному технікумі.

1996-2002 рр. – навчався в Чернівецькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ  за спеціальністю "Економіка підприємства", закінчив виш з відзнакою.

Вивчав інформаційний менеджмент в Ньюпортській бізнес-академії за програмою уряду Нідерландів.

Карра та бізнес

19962000 рр. – інженер, а згодом - економіст на Чернівецькому хімічному заводі.

З 1999 р. – активно бере участь в громадській діяльності, займаючись питаннями місцевого соціально-економічного розвитку.

2000-2001 рр.  – очолює науково-технічну компанію "Юніком".

20002005 рр. – очолює низку підприємств, що працюють у галузі високих технологій, займається викладацькою діяльністю.

З 2005 р. – був радником, консультантом Чернівецького міського голови Миколи Федорука  з економічних питань.

20062011 рр.  – очолює комунальне підприємство "Містобуд", яке стало лауреатом у номінації "Найкраще будівельне підприємство року в м. Чернівці".

У минулому Каспруку належало ТОВ "КМ Трейд" – компанія, що торгувала комп'ютерами. Сьогодні фірма належить Сергію Левенцю.

Також меру міста Чернівців належала фірма "Ай Ті Груп". Згодом він переписав свою частку на дружину Антоніну. Компанія займається комп'ютерним програмуванням.

Олексій Каспрук - співзасновник чернівецької обласної організації "Техноспорт" та ГО "Спільними зусиллями захистимо Чернівці".

Сім’я

Мати — Ольга Яківна Каспрук багато років викладала в Чернівецькому торговельно-економічному інституті, де навчався сам Каспрук, спеціаліст з економічної географії, міжнародної економіки. Померла 2008 року.

Батько — колишній мер Чернівців Каспрук Павло Михайлович. Обіймав посаду голови виконавчого комітету Чернівецької міської ради з 1985 по 1991 рр. Помер в 1991 році. Його досі з вдячністю згадують чернівчани, як справжнього господаря міста, чесну і принципову людину.

Дружина Антоніна Каспрук викладає в Чернівецькому торговельно-економічному інституті, виховують сина Богдана, якому 12 років.

Брат – Каспрук Олександр Павлович, за останніми даними проживав в Одесі та в Чернівцях.

Політичний бекграунд

2002-2006 рр. – Олексій Каспрук балотувався до Чернівецької міської ради від Партії промисловців і підприємців України, але обидві спроби були невдалими. Голова обласної організації Українського союзу промисловців і підприємців

2007-2012 рр. – помічник народного депутата, голови  УСПП  Анатолія Кінаха.

2010 р. – обраний депутатом Чернівецької міської ради. Голова фракції партії "Фронт змін". Помічник народного депутата Арсенія Яценюка.

До 2012 року був радником тодішнього голови Чернівецької ОДА Михайла Папієва.

 2012  р. – обраний головою обласної організації партії "Фронт змін".

2014 р. – помічник на громадських засадах народного депутата України від Блока Юлії Тимошенко, екс-мера Чернівців Миколи Федорука.

З 28 травня 2014 р.  – міський голова Чернівців.

26 жовтня 2014 р. – обраний депутатом ВРУ від партії "Народний фронт", від мандата народного депутата відмовився.

2015 р. - переобраний Чернівецьким міським головою на другий термін.

2018 р. – Чернівецька міська рада на черговій сесії за результатами таємного голосування прийняла рішення про дострокове припинення повноважень мера Чернівців. Каспрук оскаржує рішення про свою відставку у суді.

2019 р. – Чернівецький окружний адміністративний суд відновив на посаді мера Чернівців Олексія Каспрука.

Належить до групи Яценюка-Бурбака в Чернівцях. Раніше це була персональна група  Яценюка, тобто люди, які разом із ним вчились у школі, потім в університеті, починали бізнес, робили кар’єру. Сам Каспрук позиціонує себе як незалежного політика.

2020 р. - на виборах міського голови навіть не пройшов у другий тур. 

Декларація

Як і більшість українських чиновників, Олексій Каспрук, за даними декларації, практично немає майна.

З майна, зазначеного в декларації є лише квартира площею 81 кв м, і та записана на дружину. Антоніні Каспрук належать також колективні права у КП "Ай ТІ Груп"  вартістю 20 тис грн і банківський вклад - 3 тис євро.

2020 р. – Каспрук отримав компенсацію середнього заробітку за рішенням суду в сумі майже 265 тис грн за вимушений період відсторонення від роботи.

За січень-березень 2020 року міський голова Чернівців Олексій Каспрук загалом отримав 479 тис грн. Сюди увійшла зарплата мера разом з преміями, надбавками та матеріальною допомогою, а також компенсація середньої заробітної плати згідно рішення суду. Про це стало відомо з відповіді на інформаційний запит журналістів "Чернівецького променю".

Міський голова за три місяці 2020 року отримав 214,5 тис грн зарплати, що в середньому становить 71,5 тис грн в місяць. Окрім окладу 42 тис грн, Олексій Каспрук отримав 80 тис грн премії, 50 тис грн матеріальної допомоги, 39 тис грн надбавки, а також 1 555 грн відпускних.

Скандали

За шість років мерства Олексій Каспрук був фігурантом чималої кількості різноманітних скандалів містечкового масштабу. Більшість з них були пов’язані з державними закупівлями, комунальними проблемами або війною інтересів кланів Бурбака-Яценюка та олігарха Дмитра Фірташа.

Через конфлікт між групами інтересів, який триває роками, нинішній склад міської ради на чолі з міським головою не приймав важливих рішень, що стосуються життєдіяльності міста.

2014 р. – один із найдавніших скандалів у чернівецькій мерії  - неякісні бронежилети, на купівлю яких міськрада під керівництвом мера Каспрука витратила 350 тис. грн. зі свого бюджету.

Ремонт вулиці Богдана Хмельницького (одна з великих вулиць в історичному центрі міста) у Чернівцях тривав кілька років і завершився у жовтні 2019-го року.

Фірма, що мала ремонтувати цю вулицю, звинувачувала мерію у вимаганні відкатів та корупції. Мер Каспрук з приводу ситуації заявив, що комунальники міста власноруч усуватимуть недоліки, а міськрада судитиметься з попереднім підрядником щодо відшкодування завданих збитків. У результаті, підрядники змінювалися кілька разів. 

2019 р. – Чернівці охопив сміттєвий колапс. Тоді з міста майже тиждень не вивозили відходи, бо комунальники не могли дістатися до сміттєзвалища, розташованого в селі Чорнівка під Чернівцями. Мешканці Чорнівки перегородили дорогу і не пропускали сміттєвози.

Причина колапсу – Чорнівку не захотіли приєднувати до Чернівецької громади. Зрештою крапку в історії поставила Чернівецька ОДА, укотре переглянувши перспективний план розвитку, а місто перед новим роком екстрено прибрали.

У сфері корупції та державних закупівель "найсвіжішим" є скандал із закупівлями неякісного масла для чернівецьких дитячих садочків.

2019 р. – СБУ надіслала лист Каспруку і Мартинюку про те, що була проведена експертиза, яка виявила, що "Івано-Франківський молокозавод" має певні проблеми з якістю продуктів, яку постачає в чернівецькі садочки, а їх продукція може зашкодити здоров’ю дітей.

Та незважаючи на застереження, Сергій Мартинюк підписує договір з Івано-Франківським виробником. Про додаткову перевірку тоді ніхто навіть і не згадав.

23 січня 2019 р. – на телеканалі 1+1 вийшов сюжет, в якому, посилаючись на іншу експертизу Держпродспоживслужби, з’ясувалось, що вершкове масло Івано-Франківського заводу не відповідає нормам ДСТУ.

24 січня 2019 р. – у зв’язку з постачанням у чернівецькі садочки неякісних молочних продуктів та підписання з недобросовісним виробником нового договору на 2020 рік, прокуратура порушує кримінальну справу за зловживання владою.

 


 
Чорна Марія
Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації
Гунько Наталія
Голова Київської обласної ради
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook