UA | RU
02 квітня 2020, 10:41 33

У вінницьких райлікарнях забирають апарати ШВЛ для обласного центру

Вінницька область отримала від держави дві партії вантажу засобів захисту та медичного обладнання для боротьби з коронавірусом, але на деякі районні лікарні дали лиш по 500 рукавиць. Ні респіраторів, ні захисних костюмів для медиків, ні обладнання департамент охорони здоров’я не передав
Вінницька область отримала від держави дві партії вантажу засобів захисту та медичного обладнання для боротьби з коронавірусом, але на деякі районні лікарні дали лиш по 500 рукавиць. Ні респіраторів, ні захисних костюмів для медиків, ні обладнання департамент охорони здоров’я не передав
Фото: Shutterstock

Про це на своїй сторінці у Facebook написала народна депутатка Ірина Борзова.

"Департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА робить так, щоб люди вмирали.
Рішення керівництва призведуть до трагічних наслідків", - пише нардепка.

"Вінницька область отримала від держави дві партії вантажу засобів захисту та медичного обладнання для боротьби з коронавірусом, але на деякі районні лікарні дали лиш по 500 рукавиць. Ні респіраторів, ні захисних костюмів для медиків, ні обладнання ДОЗ, не передав. Розподілили як хотіли. Інформацію спочатку приховали, а потім показали що передали на 8 лікарень, які визначені базовими для лікування COVID-19. Інші залишились без державної допомоги", - розповідає депутатка.

За інформацією Ірини Борзової, дійшло навіть до того, що керівниця обласного департаменту охорони здоров’я телефонує до головних лікарів райлікарень і вимагає віддати у Вінницю апарати ШВЛ, які є в райцентрах. Тим, хто не виконає наказу, погрожують покаранням.

Народна депутатка стверджує, що без дозволу департаменту охорони здоров’я у райони за хворими не виїжджає навіть швидка допомога:

"Розкажу приклад, який був в одній з районних лікарень. До медиків поступила жінка з підозрою на коронавірус. Лікарня не входить до переліку 8 базових, де надають допомогу з COVID-19. Для пацієнтки викликали швидку, щоб госпіталізували до інфекційного відділення вінницької лікарні, але "швидка" без дозволу Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, за пацієнтом не їде!!! Жінка-пацієнтка 8 годин очікувала, поки її госпіталізували! На щастя дослідження на коронавірус показали негативний результат. А якби вона була інфікована, скільки контактних осіб могли захворіти, поки чекали "дозволу" ДОЗ?", - наводить приклад пані Ірина.

Нардепка кілька днів тому направила звернення на голову Вінницької ОДА, в якому просила проінформувати про кількість обладнання, яке область отримала в рамках державної допомоги для боротьби з коронавірусом, у які лікарні області розподілили медобладнання і засоби захисту та яку кількість. Офіційну відповідь Ірина Борзова поки що так і не отримала.

Департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА робить так, щоб люди вмирали.Рішення керівництва призведуть до трагічних...

Опубліковано Ірина Борзова Народний депутат України Середа, 1 квітня 2020 р.

Читайте також: Коронавірус в Україні: хроніка (оновлюється).

Читайте також: Як протистоять коронавирусу в регіонах: хроніка (оновлюється).


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook