UA | RU
20 березня 2025, 14:14

Олена Шуляк: Держава інвестує мільйони в створення освітньої бази для реформи старшої школи

ілюстративне фото: з відкритих джерел

Як зміниться старша школа з 2027 року

Держава зараз посилено працює над створенням серйозної освітньої бази для реформи старшої школи та вкладає в цей напрямок мільйонні інвестиції.

Про це повідомила народний депутат і голова партії "Слуга Народу" Олена Шуляк.

Реформа старшої школи проходитиме в межах Нової української школи та має розпочатися з вересня 2027 року. Вона передбачає запровадження 12-річної системи освіти, де учні 10-12 класів самостійно обиратимуть профіль навчання та поглиблено вивчатимуть відповідні предмети. Водночас усе, що пов'язано з вивченням української мови та літератури, історії України, англійської мови та математики, фізичної культури й "Захисту України", залишатиметься обов'язковим.

Для вибору предметів чи курсів держава вже почала розробляти відповідні навчальні програми, а також створить профільні академічні ліцеї. Це будуть переважно великі заклади освіти з кількома паралелями старших класів, де учнів можна буде об'єднати в групи для вивчення різних предметів. Що більше їх на паралелі, то ширший вибір предметів можна запропонувати. У партії "Слуга Народу" пояснюють, що це особливо актуально для шкіл у селах і невеликих містечках, де нині замала кількість учнів не дає змоги організувати справжнє профільне навчання.

Держава, як наголошують у політичній силі, вже почала поступово забезпечувати заклади освіти обладнанням для навчальних кабінетів і лабораторій, які стануть необхідними для реформи.

"Навіть у час війни держава продовжує дбати про нормальне та стабільне функціонування більшості сфер життя суспільства. Особливо це стосується освіти – її якості, доступності та комфортності для дітей. Для Президента Володимира Зеленського, всієї команди влади, зокрема й партії "Слуга Народу", цей напрямок залишається в фокусі уваги. На нього виділено мільярди гривень у 2025 році й виділятиметься надалі, щоб створити всі умови та можливості, засоби й технології для забезпечення профілювання в межах реформи. Політична сила на центральному рівні в парламенті, наші фракції в місцевих радах по всій країні завжди підтримували та будуть підтримувати всі рішення, що стосуються покращення навчального процесу", – наголосила очільниця партії "Слуга Народу" Олена Шуляк.

Вона додала, що нещодавно уряд уже розподілив 500 млн грн на матеріально-технічне оснащення шкіл. Загалом, варто зазначити, за останні два роки фінансування реформи Нової української школи збільшилося на 50%.

Нагадаємо, раніше голова партії "Слуга Народу" й нардеп Олена Шуляк заявляла, що в 2025 році педагоги в українських школах отримують надбавки в 1000 грн "на руки". Вже з вересня, тобто з початку нового навчального року, ця сума зросте вдвічі – до 2000 грн кожному вчителю. Загалом педагоги на повній ставці за рік додатково отримають 16 тис. грн.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
11 грудня 2025
Вибори та війна. Навіщо Зеленський пообіцяв Трампу
Президент України фактично перекреслив усі вимоги американського колеги про вибори, і це добре
Чому €90 мільярдів для України – це "недоперемога"
19 грудня 2025, 20:46
Суддя на Харківщині збила двох підлітків на пішохідному переході – ДБР відкрили провадження
19 грудня 2025, 20:42
В Україні може виникнути дефіцит пального через російські удари по мосту на Одещині
19 грудня 2025, 20:35
На Київщині під час пожежі через несправну електроплиту загинув літній чоловік
19 грудня 2025, 20:28
У Києві на Софіївській площі встановили унікальну ялинку на честь енергетиків
19 грудня 2025, 20:19
Стало відомо, як відключатимуть світло в Україні 20 грудня
19 грудня 2025, 20:06
Україна отримає рекордну фінансову підтримку від ЄС на два роки
19 грудня 2025, 20:04
Внаслідок масованого удару FPV-дронами по Дружківській громаді на Донеччині поранення отримали двоє чоловіків
19 грудня 2025, 19:50
У мережі показали наслідки атаки РФ по мосту в Маяках на трасі Одеса–Рені
19 грудня 2025, 19:34
13 сіл Дніпропетровщини офіційно визнали зонами бойових дій
19 грудня 2025, 19:10