UA | RU
28 травня 2020, 14:55

Найбагатшими людьми України є Ахметов, Пінчук і Порошенко – Forbes

Восьмеро українських олігархів мають більше мільярда доларів кожний
Восьмеро українських олігархів мають більше мільярда доларів кожний
Фото: forbes.net.ua

«Forbes Україна» вперше з 2016 року опублікував рейтинг 100 найбагатших бізнесменів України. Їх сукупні статки перевищили $31 млрд.

Рейтинг українського журналу на своєму сайті оприлюднив російський Forbes, пише RegioNews.

На першому місці вже традиційно Рінат Ахметов, чиї багатства журнал оцінив у $2,8 млрд. "У порівнянні з піковим, 2013-м роком статок найбагатшого українця скоротився майже в шість разів", — пише видання.

Друге місце посів власник групи "Інтерпайп" Віктор Пінчук - $1,4 млрд.

На третьому місці — Петро Порошенко з $1,4 млрд. П’ятий президент повернувся у список доларових мільярдерів після пʼятирічної відсутності. У 2014 році його статки оцінювалися в $1,3 млрд, а в 2015 році американський Forbes перестав вважати його мільярдером. Тоді ж "Forbes Україна" оцінив статки Порошенка в $750 млн.

Також до першої десятки увійшли Олександр і Галина Гереги ("Епіцентр") — $1,3 млрд; Геннадій Боголюбов — $1,2 млрд; Юрій Косюк — $1,1 млрд; Костянтин Жеваго — $1,1 млрд; Ігор Коломойський — $1 млрд; Вадим Новинський — $810 млн. Та Олександр Ярославський — $725 млн.

Поріг відсікання в рейтингу найбагатших — $95 млн. Номер 100 в списку отримав співвласник мережі супермаркетів "Таврія В" Борис Музальов.

Також до рейтингу увійшли Дмитро Фірташ ($370 млн, № 24), глава алкогольного холдингу Global Spirits, що володіє горілчаним брендом "Хортиця", Євген Черняк ($295 млн, № 30) і Павло Фукс ($155 млн, № 51).

Читайте також: Хто чим зміг: скільки українські олігархи витратили на боротьбу з коронавірусом

16 квітня 2024
Зустріч із Папою Римським та повні буси гуманітарки: як італійський благодійник допомагає прифронтовій Харківщині
З початком повномасштабної війни українці не на словах відчули турботу зі сторони європейських друзів. Країни ЄС радо приймали українських жінок з дітьми, а до самої України все частіше почали приїждж...
11 квітня 2024
Заборона їздити на авто, скасування дембеля, обов’язкова ВЛК: що прописано в ухваленому законі про мобілізацію
Які зміни очікують на військовозобов’язаних, коли закон про посилення мобілізації набуде чинності
05 квітня 2024
Є-кабінет військовозобов'язаного, армія з 25 років і зміни для обмежено-придатних: що потрібно знати про нові правила мобілізації
Поки Верховна Рада готується розглядати в другому читанні законопроєкт про посилення мобілізації, днями президент підписав кілька вже проголосованих законів, які також вносять зміни до мобілізаційного...
28 березня 2024
Гроші чи армія: скільки потрібно буде заплатити, щоб мати "економічну бронь" від мобілізації
"Бронь" за податки. Бізнес підтримує, військові експерти вбачають серйозні ризики