UA | RU
21 квітня 2020, 20:54 70

Великодні служби можуть стати причиною продовження карантину

Причиною продовження карантинних заходів без пом'якшень можуть стати порушення під час великодніх служб у храмах православної церкви московського патріархату
Причиною продовження карантинних заходів без пом'якшень можуть стати порушення під час великодніх служб у храмах православної церкви московського патріархату
Фото: скріншот відео

Про це "Громадському" повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, передає RegioNews.

За його словами, найбільше це стосується Почаївської та Святогірської лаври.

Якщо ви подивитесь статистку Нацполіції, кількість віруючих в церквах перевищувала прогнози. Вона була значно менше, ніж у звичайний період, але водночас це достатньо ризиковані були цифри, особливо як ви згадували про Почаїв і Донецьку область, де дійсно такі прецеденти були, - сказав він.

За словами Немчінова, негативні моменти були зафіксовані і в Києві, а також в якості прикладу навів Києво-Печерську лавру, де досі продовжують виявляти нові випадки вірусу.

На жаль, вони спілкувалися з великою кількістю містян до того, як Лавра була закрита. Покищо важко оцінювати, яким буде кінцеве рішення Кабміну щодо карантину, - зазначив міністр.

Він додав, що влада проведе комплексний аналіз ризиків, після чого можна буде говорити про якийсь доконаний факт.

Нагадаємо, у великодню ніч 19 квітня у богослужіння у храмах взяли участь більше 130 тисяч вірян.

Правоохоронці Донецької області відкрили кримінальне провадження через недотримання карантину служителями Святогірської Свято-Успенської лаври.

У ніч з 18 на 19 квітня в Почаївській Свято-Успенській лаврі віряни та священнослужителі порушили карантинні обмеження, які запровадили для того, щоб запобігти поширенню коронавірусу Україною.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews