UA | RU
04 березня 2021, 20:55 1339

Зеленський затвердив створення Конгресу місцевої та регіональної влади

Цей орган буде брати участь у виробленні державної регіональної політики
Цей орган буде брати участь у виробленні державної регіональної політики
Фото: із відкритих джерел

Президент Володимир Зеленський підписав указ № 89/2021 про створення Конгресу місцевих і регіональних влад, який покликаний сприяти ефективному завершенню реформи децентралізації.

Про це повідомляє пресслужба глави держави, передає RegioNews.

Повідомляється, що це буде консультативно-дорадчий орган, який буде сприяти налагодженню ефективної взаємодії державних органів, а також займатися моніторингом суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що відбуваються в державі на регіональному та місцевому рівнях.

Він має вивчати та узагальнювати міжнародний досвід у сфері територіального розвитку з урахуванням стандартів Європейської хартії місцевого самоврядування, а також організовувати роботу щодо формування складу делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи”, - йдеться в повідомленні.

Конгрес складається з Голови, Президії, Палати регіонів і Палати місцевих влад. Головою Конгресу є президент України.

До складу Конгресу увійдуть керівники Верховної Ради та Кабміну, керівництво Офісу Президента, секретар РНБО, міністри, представники обласних і районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Конгрес буде збиратися на засідання у разі потреби і не рідше одного разу на рік.

Нагадаємо, 25 лютого Зеленський заявив, що в Україні з'явиться конгрес місцевої влади при президентові. Він вважає, що це поліпшить відносини між центром і громадами.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook