UA | RU
27 листопада 2020, 12:01

Єрмак після скандалу зустрівся з Уманським та прийняв його відставку

Він стверджує, що в Уманського "були всі умови для нормальної роботи”
Він стверджує, що в Уманського "були всі умови для нормальної роботи”
Фото: із відкритих джерел

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак прийняв відставку свого радника та ексміністра фінансів Ігоря Уманського, який раніше заявив про масштабне розкрадання коштів із COVID-фонду на “Великому будівництві”.

Про це Єрмак повідомив у Facebook, передає RegioNews.

Сьогодні я зустрівся зі своїм колишнім радником Ігорем Уманським. Сказав йому наступне. У нас нульова толерантність до корупції – це неодноразово повторював президент Володимир Зеленський, і це базова цінність внутрішньої культури нашої команди. Також я повторив те, що сказав йому по телефону раніше – вважаю неправильним приймати заяву про відставку не від нього особисто, а прочитати про це в інтернеті", – написав Єрмак.

Глава Офісу президента додав, що поважає роботу і професійний шлях Ігоря Уманського, тому запросив його на посаду радника.

Він вважає, що для Уманського нібито були створені "усі можливості, аби донести будь-яку необхідну інформацію до керівництва держави, до Уряду та правоохоронної системи”.

За останні місяці в Офісі президента України було достатньо нарад за участі представників усіх силових та контролюючих органів, на яких Ігор Уманський міг поставити будь-які питання та передати будь-які аналітичні матеріали. Він мав абсолютну свободу і всі можливості для цього”, - стверджує Єрмак.

Нагадаємо, 12 листопада позаштатний радник глави Офісу президента і екс-міністр фінансів Ігор Уманський заявив, що написав заяву на звільнення.

Пізніше він розповів про махінації при будівництві доріг за рахунок COVID-фонду і заявив, що кошти привласнили шість компаній, які постійно виграють тендери в програмі "Велике будівництво". Він стверджує, що Міжнародний валютний фонд відмовився надавати другий транш Україні саме через перерозподіл грошей "ковідного фонду" на будівництво доріг.

Крім того, він заявив, що за 8 місяців могли бути створені умови для протистояння другій хвилі коронавірусу, проте близько 36 млрд гривень пішли на "Велике будівництво", де були розкрадені "дорожнім картелем". А глава Офісу президента Андрій Єрмак за півтора місяці не зміг влаштувати йому зустріч із Зеленським для обговорення цієї проблеми.

Після заяв Уманського ЗМІ дізналися, які саме компанії входять в так званий "дорожній картель". За даними ЗМІ, шість компаній отримали 36 млрд грн на будівництво доріг, а керують ними люди Коломойського, друзі нардепа Юзика і близькі мера Одеси Геннадія Труханова.

Згодом RegioNews з’ясував, що під час реалізації програми "Велике будівництво” при будівництві доріг використовуються "схеми” субпідрядів, додаткових угод та націнок на асфальтобетонній суміші.

У статті "Схеми "Великого будівництва"-2: малювання цін "від ліхтаря" та освоєння коштів за незроблені дороги” ми також писали, що чиновники автодорів самі малюють ціни на будматеріали, а фірми "дорожнього картелю" освоюють бюджети за ще не виконані ремонтні роботи.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
10 квітня 2025
Що відомо про бізнесмена Манукяна, якого підозрюють у зв’язках з Арменом "Горлівським"
Харківський бізнесмен Володимир Манукян зазвичай уникає публічності. Він із категорії людей з надзвичайно суперечливою репутацією. Але недавно кілька ЗМІ звернули увагу на його недавнє минуле і зв’язк...
09 квітня 2025
"Діти ворогів народу". Чому обстріл Кривого Рогу викликав таку несподівану реакцію
Українське суспільство, розділившись на частини і ворогуючи між собою, докотилося до цілком російських антигуманістичних наративів. Чому військовий дозволяє собі настільки різкі заяви на адресу не про...
09 квітня 2025
Шлях одинокої матері: як живуть жінки, що втратили чоловіка на війні
До повномасштабної війни статус одинокої мами мали майже 120 тис. українок. Але сьогодні цей показник, на превеликий жаль, постійно збільшується. Ростити дітей самотужки — завдання вкрай непросте, тим...
Російський дрон влучив у автостоянку в Сумах
14 квітня 2025, 16:27
На узбережжі Одещини знайшли морські міни: кадри знищення
14 квітня 2025, 16:12
На Великдень на Кіровоградщині скоротять комендантську годину
14 квітня 2025, 15:57
Росіяни вбили двох людей на Куп'янщині: в прокуратурі розповіли про наслідки ворожого обстрілу
14 квітня 2025, 15:45
Нова опція в "Дії": онлайн-іспит для майбутніх водіїв
14 квітня 2025, 15:34
На Хмельниччині 18-річний мотоцикліст на смерть збив 11-річного школяра й втік з місця ДТП
14 квітня 2025, 15:19
Під Харковом виявили російську авіабомбу ФАБ-500, що не вибухнула
14 квітня 2025, 15:05
Смертельна статистика: росіяни вбили понад шістсот українських дітей
14 квітня 2025, 14:56
На Чернігівщині пенсіонер загинув через вибух невідомого предмета
14 квітня 2025, 14:51
Окупанти вдарили з артилерії по селищу на Херсонщині: пошкоджені будинки та крамниці
14 квітня 2025, 14:45