UA | RU
26 січня 2021, 14:41 118

Третяк Олександр

Міський голова Рівного
Міський голова Рівного

Народився  13 грудня 1985 у с. Липне, Волинської області. Наразі мешкє у місті Рівне.

Профіль у Facebook

Освіта

2003 – 2008 рр. – навчався в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті ім. академіка Степана Дем'янчука, історико-філологічний факультет, кафедра романо-германської філології, спеціальність "Мова та література (англійська)"

2007 – 2010 рр. – навчався у Львівській богословській семінарії, магістр практичного богослов’я.

Кар’єра

2007 р.  – прийнятий на роботу в Рівненську духовну семінарію і Академію ХВЄ на посаду викладача

У 2011 році став наймолодшим ректором Рівненської духовної семінарії та академії. Був обраний на цю посаду колективом. Під час кампанії на посаду мера Рівного в 2020 році, заявляв що він наймолодший ректор в Україні.

У 2017—2019 рр. вів суспільно-просвітницьку програму "Інша перспектива" на телеканалі "Рівне-1".

Політичний бекграунд

2020 р. — кандидат у мери Рівного від політичної партії "Європейська Солідарність".

З 24 листопада 2020 року - міський голова Рівного. У другому турі за нього проголосували 50, 25% виборців.

Громадська діяльність

2009 – 2014 рр. – брав участь у реалізації освітніх та медичних проєктів для дітей в африканських країнах Гані та Буркіна-Фасо.

З 2014 року проводив активну волонтерську діяльність в зоні АТО.

2017 – 2019 рр. - керівник Руху Реформації в Рівненській області.

2018 – 2019 рр. – організовував молитовні сніданки при Рівненській обласній державній адміністрації.

2019 р. — координатор ГС "Всеукраїнський собор" у Рівненській області.

Бере участь у відборі кандидатів до оновленої патрульної поліції Рівного.

Сім’я

Батьки Олександра Третяка, обоє 1958 р.н., пенсіонери, раніше працювали лікарями "швидкої допомоги".  Олександр має двох сестр та  брата, який мешкає у США.

Дружина – Ольга 1989 р.н. працювала медсестрою в "Рівненському обласному центрі служби крові". Останнім часом не працює через проблеми зі здоров’ям.

Подружжя має сина Данила 2012 р.н.

Дружина мера – найстарша з 14-ти дітей у своїх батьків Сергія та Людмили Германів. П’ятеро її братів і сестер живуть і працюють в Німеччині. Тесть мера – один із засновників Рівненського обласного фонду "Відродження", теща – одна з керівників цього фонду.

Декларація

Відповідно до декларації про доходи за 2019 рік, яку Олександр Третяк подав 18 грудня 2020-го, з нерухомості подружжя володіє земельною ділянкою завбільшки 6,3 сотки. Житлом вони не володіють, а безоплатно користуються – це квартира у Рівному площею 34,7 м кв.  За його словами квартира належить його старшій сестрі, яку та отримала у спадок від тітки.

Також у власності Рівненського міського голови дві автівки: Volkswagen PASSAT CC 2009 року випуску, яку він придбав у травні 2019-го, і MERCEDES-BENZ VITO 111 CDI 2005 року, право власності на яку він отримав у січні 2016-го. Щоправда, останнє, за словами помічника Олександра Третяка, належить семінарії, а зареєстроване на ректора через "бюрократичні процедури".

За 2019 рік Олександр Третяк отримав 91 тис. 575 грн доходу – це заробітна плата за основним місцем роботи, в Рівненській духовній семінарії і Академії Християн Віри Євангельської. Також він отримаав 171 грн процентів у "ПриватБанку".

Водночас він зберігає $66 500. готівкою, 26 тис. грн у "ПриватБанку" і 202 тис. 18 грн у "Монобанку".

Загалом він має відкриті 6 рахунків у "ПриватБанку" і 3 – в "Монобанку".

Скандали

Категорично не підтримує ратифікацію Стамбульської конвенції, як такої, що цілеспрямовано руйнує сімейне законодавство та є малофективною в боротьбі з домашнім насильством.

Виступав за заборону реклами до свята Хелловіна, зокрема плакату дівчини у крові.

Називаючи себе "наймолодшим ректором в Україні", наразився на критику опонентів під час виборчої кампанії. Опоненти дослідили, що очолювана ним Академія – це не навчальний заклад, а лише релігійна організація, оскільки не включена до державного Реєстру суб’єктів освітньої діяльності та не має акредитації і відповідної ліцензії. Так само сам Третяк не може бути ректором, оскільки для цього треба мати науковий ступінь не нижче доктора філософії (кандидат наук), вчене звання – не нижче доцента та 10 років науково-педагогічного стажу (стаття 42, Закон України "Про вищу освіту"). Олександр Третяк не відповідає жодному з цих критеріїв

 


 

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/www.regionews.ua/application/rnews/view/scripts/portal/index/topnews-mobile.phtml on line 1
Коваль Віталій
Голова Рівненської обласної державної адміністрації
Євген Іванов
Відомий аграрний експерт, директор фермерського господарства "Альфа"
Павло Якименко
Народний депутат, член фракції "Слуга народу"
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram