UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 57

Скальський Владислав

Ексголова Вінницької обласної державної адміністрації

Попередні посади: заступник міського голови Вінниці, топ-менеджер мережі супермаркетів METRO Cash & Carry.

Народився 18 січня 1976 року у Вінниці.

Випускник Вінницького національного технічного університету за спеціальністю "Теплогазопостачання, вентиляція та охорона повітряного басейну" (1998). Вивчав бізнес-адміністрування в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" (2015). Знає декілька мов.

Профіль на Facebook

Профіль на Wikipedia

КАР’ЄРА

З 1997 року — менеджер ТОВ "ТК ВінницяЮгторг" (гуртовий продаж алкогольних напоїв).

З 1999 року — заступник директора з будівництва ТОВ "Європа", Вінниця.

З 2006 року — менеджер-стажист ТОВ "МЕТРО Кеш енд Кері Україна" (Київ), керівник торговельного залу (Донецьк), заступник директора гіпермаркету (Дніпро).

З квітня 2007 року — директор торгівельного центру мережі у Вінниці. З липня 2010 року - очільник ТОВ "МЕТРО Кеш енд Кері Казахстан", де відповідав за розвиток мережі центрів.

Квітень-травень 2012 — директор дивізіонів "Південь" та "Сибір" федеральної мережі гіпермаркетів компанії "Лента", Росія.

З квітня 2014 року - гендиректор ТРЦ Ocean Plaza (Київ). З липня 2014 року — генеральний директор ТОВ "ГПС нерухомість Київ", яке на той момент володіло ТРЦ Ocean Plazа.

Квітень — липень 2015 — в.о. генерального директора ДП "Центр державного земельного кадастру" при Держгеокадастрі України.

Лютий — червень 2016 — директор КП "Інститут розвитку міст" Вінницької міської ради. З червня 2016 року — заступник Вінницького міського голови Сергія Моргунова.

18 вересня 2019 року Президент України Володимир Зеленський Указом №706/2019 призначив Владислава Скальського головою Вінницької ОДА.

РОДИНА

Дружина — Скальська Олена Борисівна, бізнесвумен.

Подружжя виховує доньку Марію.

ЦІКАВЕ З ДЕКЛАРАЦІЇ

Разом із дружиною та дочкою Скальський проживає в орендованому будинку в Зарванцях (село під Вінницею), однак за користування ним не платить. Водночас чиновник має земельну ділянку в цьому ж селі й уже понад три роки зводить на ній будинок.

Цікаво, що ділянка, яка перебуває у власності Скальського, і та, якою він безоплатно користується, мають однакову площу — 985 кв.м. До того ж жінка, яка начебто безкоштовно дозволяє сім'ї чиновника користуватися своїм будинком і земельною ділянкою, придбала право власності того ж дня, коли й сам Скальський отримав документи на земельну ділянку в Зарванцях, — 1 лютого 2011 року.

У 2018 році на посаді заступника голови у Вінницькій міській раді Владислав Скальський заробив 302 тис. грн.

Дружина Олена Скальська отримала 650 тис. грн доходу від підприємницької діяльності та продала рухомого майна на суму 851,5 тис. грн.

Також у декларації за 2018 рік сказано, що готівкою чиновник зберігає $285 тис., 145 тис. євро й 220 тис. грн, а на рахунках у банках — $16 638 і 155 тис. грн.

Загалом сім’я володіє чотирма земельними ділянками, трьома будинками, двома квартирами у Вінниці (34 кв.м і 64,2 кв.м) та гаражем на 20 кв.м.

Скальський їздить на автомобілі Nissan X-Trail 2013 року, дружина — на Skoda Superb 2015 року випуску.

ЗВ’ЯЗКИ

У ЗМІ непублічного й маловідомого Владислава Скальського називають людиною екс-прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. По-перше через те, що до призначення головою Вінницької ОДА чиновник працював заступником міського голови Вінниці Сергія Моргунова, близького друга родини Гройсманів. // Depo.ua

"Ми призначаємо не Гройсмана, ми призначаємо Скальського. Питання не в тому, чия це людина, а в тому, що це — професіонал. І в нього є бажання розвивати Вінниччину й країну загалом", — заявив перший заступник голови Офісу Президента Сергій Трофімов, представляючи Скальського колективу Вінницької ОДА. // Газета "День"

СКАНДАЛЬНІ ФАКТИ

У листопаді 2016 року Владислав Скальський, за рейтингом видання Ліга.net, розробленим на основі декларацій, потрапив у топ найбагатших чиновників України. // Ліга.net

Колишній віце-прем’єр Павло Розенко зазначав, що голів ОДА відбирають кулуарно без громадського обговорення й відповідного конкурсу. Так, за його словами, обрали й Владислава Скальського. // Вінницька агенція журналістських розслідувань

РЕЗОНАНСНІ ЗАЯВИ

Владислав Скальський вважає чиновників продавцями, які повинні працювати на ключові показники ефективності (KPI) для успіху локального бізнесу: "У Китаї мені перевернула мозок модель, яку використовує держава. Прем'єр-міністр Китаю — цей той самий продавець-комівояжер, тільки дуже високого рівня, який їздить світом і продає турбіни шанхайського заводу. Китай продемонстрував, що губернаторам і мерам можна ставити KPI, і мери — це теж продавці". // ДС

Коваленко Анна
Голова Чернігівської обласної державної адміністрації
Назаренко Андрій
Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації
Сергійчук Сергій
Голова Черкаської обласної державної адміністрації
Всі досьє »