UA | RU
13 травня 2020, 11:30 136

Моргунов Сергій

Міський голова Вінниці

Народився 9 липня 1968 в м. Вінниця.

Профіль у Facebook

Освіта

1992 р. - закінчив Чернівецький державний університеті імені Ю. Федьковича, за спеціалізацією — викладач історії.

2010 р. - закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, отримавши диплом магістра державного управління за спеціальністю "Управління суспільним розвитком" та спеціалізацією "Управління на регіональному та місцевому рівнях".

Кар'єра і бізнес

1992-1997 рр. - викладач історії та суспільствознавства у Вінницькому технікумі м'ясної та молочної промисловості.

1997 - 1998 рр. - ТОВ "Роксана" - директор.

1998 - 2006 рр. - приватний підприємець.

Політичний бекграунд

2002 р. – обраний депутатом Вінницької міської ради 4-го скликання.

2006 р. – обраний депутатом 5-го скликання до Вінницької міської ради, а на 1-й сесії міської ради 5-го скликання обраний секретарем Вінницької міської ради.

2010 р. – обраний депутатом 6-го скликання до Вінницької міської ради. Переобраний секретарем міської ради на другий термін.

2014 р.  – виконувач обов'язків Вінницького міського голови замість Володимира Гройсмана, якого призначили прем`єр-міністром України.

2015 р. – за результатами місцевих виборів отримав підтримку вінничан і був обраний Вінницьким міським головою. За нього проголосували 63% виборців, а за найближчу суперницю, Людмилу Щербаківську від ВО "Батьківщина” -33% виборців.

Сергія Моргунова у Вінниці називали "місцеблюстителем", натякаючи на те, що він охороняв місце для Володимира Гройсмана, який після роботи в уряді теоретично міг повернутися на мерську посаду. Ще до обрання мером Моргунов був близький до родини Гройсмана і йшов на вибори мера від партії Гройсмана "Вінницька європейська перспектива". Переміг, як вважає видання Бізнес-Цензор, з використанням адміністративного ресурсу.

Сім’я

Дружина Моргунова Наталія Володимирівна (1974 р.н), власниця кількох фірм, які займаються нерухомістю.

Донька Вероніка (1997 р.н)

Батько - Анатолій Васильович Моргунов (1944 р.н), вінницький бізнесмен-мільйонер.

Нагороди і відзнаки

Кавалер ордена "За заслуги" ІІІ (5 грудня 2008) і ІІ ступенів (24 серпня 2017).

2017 р. – Сергій Моргунов обраний Мером-інноватором України  за версією  "Української правди" та Міжнародного саміту мерів "Рейтинг українських мерів-інноваторів".

Видання "Слово і Діло" у березні-2020, визначило Моргунова лідером у  рейтингах відповідальності-2020. Якщо наприкінці 2019 року Сергій Моргунов був на другій сходинці рейтингу за кількістю виконаних обіцянок, то станом на початок березня мер Вінниці очолив рейтинг, обійшовши мерів Тернополя, Дніпра та Хмельницького.

В 2019 р. Моргунов реалізував 29 обіцянок. Загалом, журналісти видання зафіксували 201 обіцянку мера, 135 з яких вже виконані. Рівень відповідальності Вінницького міського голови – 67%.

Декларація

Сергій Моргунов заробляє менше дружини та доньки, про це свідчить його декларація про доходи за 2019 рік.

Серед нерухомості, якою володіє сім'я Моргунових - земельна ділянка на 928 кв.м у Вінниці, а також  будинок на 352 кв.м.

Донька мера Вероніка є власницею 33,33% земельної ділянки площею 142 кв.м і МАФу розміром 29,5 кв.м. Дівчина орендує частину торгового комплексу, який належить ТОВ Супутник Центр (270 кв.м). Цьому підприємству належить торговельний центр "Караван" у Вінниці, що по вулиці Михайла Грушевського, 56-А.

Дружина міського голови також є орендарем частини цього закладу в розмірі 260 кв.м. Наталя Моргунова володіє єдиним задекларованим автомобілем родини - Mercedes Benz GLE 400 2016 року. 

Міський голова має 4 годинника марок "Breguet" та "Vacheron Constantin". За минулий рік отримав 577,2 тис грн зарплати, а ще 47,8 тис грн процентів від ПАТ "Укргазбанк". У цьому ж банку мер має на рахунках: 225,3 тис грн та 20 тис євро, а також 8,8 тис грн та 4,7 тис євро у "Приватбанку". Готівкою зберігає 167 тисяч доларів.

Дружина мера готівкою має 11,4 млн грн та 92 тисячі євро. Ще вона отримала 5 млн грн від Івана Бабія як заборгованність за договором купівлі-продажу корпоративних прав. При цьому підприємницька діяльність принесла пані Наталі у 2019 році 1,3 млн грн.

Бізнес доньки міського голови приніс до сімейної скарбниці 1,2 млн грн.

Скандали

У гучних скандалах Сергій Моргунов не помічений, однак окремі факти з біографії і чутки все ж "підмочили" репутацію вінницького міського голови.

Ще будучи в.о. міського голови за часів керівництва уряду Гройсмана, за чутками, Моргунов кришував базари міста. За даними деяких джерел, Моргунов спільно з Гройсманом протизаконним шляхом вижили дрібних і середніх підприємців, організувавши під себе Муніципальний ринок. Після того, як Моргунов став міським головою, у місті проводилося самозахоплення територій, де замість промислових підприємств почали відбудовувати приватні клуби і торговельні центри. 

За чутками, сімейство Моргунових тісно дружить з експрезидентом Порошенком, чий старший син Олексій став вінницьким депутатом.

Також за інформацією видання "Бізнес-Цензор", будучи на посаді в.о. мера, Вінниці Моргунов підписав рішення про продаж сестрі і дружині 1 846 кв. м землі за 406 тис. грн по вулиці Київська, 108-а. З 2012 року цю ділянку родичі нового мера орендували у міста.

"Бізнес родини Моргунова, як і сім’ї Гройсмана, сконцентрований навколо вінницької нерухомості. А високий пост глави сімейства допомагав отримувати від міста землю у власність. У 2008 році мер Вінниці Гройсман передав  "Вітек" в оренду до 2030 року земельну ділянку біля Центрального ринку під стоянку автомобілів.

Дружина і сестра Моргунова в 2015 році стали власниками фірми "Вітек", яка до цього належала самому Моргунову.

У 2016-му році Вінницю здивували статки доньки Моргунова Вероніки. 19-річна студентка третього курсу Вінницького національного технічного університету (на той час – ред.) донька мера за рік заробила майже мільйон гривень.

Земельну ділянку, вже згадану в декларації мера, Вероніка Моргунова орендує з 4 квітня 2013 року. Тоді їй було лише 16 років. Грошова оцінка земельної ділянки – чверть мільйона гривень.

У подарунок до дня Святого Валентина 14 лютого 2013 року Вероніка Моргунова отримала малу архітектурну форму (МАФ) площею 29,5 квадратних метра, яка досі є у декларації мера.

Загалом від підприємницької діяльності у 2015 році Вероніка Моргунова отримала 917,1 тисяч гривень і мала на рахунку одного з  банків майже 400 тисяч гривень.

Також при Моргунові Вінниця стала першим містом, в якому з’явився пам’ятник Симону Петлюрі, що викликало скандал в певних колах.

 

 


 

 

Завітневич Олександр
Керівник Черкаської обласної організації партії «Слуга народу»
Кісєль Юрій
Керівник Дніпропетровської обласної організації партії “Слуга народу”
Кривошеєв Ігор
Керівник Закарпатської обласної організації партії «Слуга народу»
Всі досьє »