UA | RU
13 травня 2020, 11:30 828

Моргунов Сергій

Міський голова Вінниці
Міський голова Вінниці

Народився 9 липня 1968 в м. Вінниця.

Профіль у Facebook

Освіта

1992 р. - закінчив Чернівецький державний університеті імені Ю. Федьковича, за спеціалізацією — викладач історії.

2010 р. - закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, отримавши диплом магістра державного управління за спеціальністю "Управління суспільним розвитком" та спеціалізацією "Управління на регіональному та місцевому рівнях".

Кар'єра і бізнес

1992-1997 рр. - викладач історії та суспільствознавства у Вінницькому технікумі м'ясної та молочної промисловості.

1997 - 1998 рр. - ТОВ "Роксана" - директор.

1998 - 2006 рр. - приватний підприємець.

Політичний бекграунд

2002 р. – обраний депутатом Вінницької міської ради 4-го скликання.

2006 р. – обраний депутатом 5-го скликання до Вінницької міської ради, а на 1-й сесії міської ради 5-го скликання обраний секретарем Вінницької міської ради.

2010 р. – обраний депутатом 6-го скликання до Вінницької міської ради. Переобраний секретарем міської ради на другий термін.

2014 р.  – виконувач обов'язків Вінницького міського голови замість Володимира Гройсмана, якого призначили прем`єр-міністром України.

2015 р. – за результатами місцевих виборів отримав підтримку вінничан і був обраний Вінницьким міським головою. За нього проголосували 63% виборців, а за найближчу суперницю, Людмилу Щербаківську від ВО "Батьківщина” -33% виборців.

Сергія Моргунова у Вінниці називали "місцеблюстителем", натякаючи на те, що він охороняв місце для Володимира Гройсмана, який після роботи в уряді теоретично міг повернутися на мерську посаду. Ще до обрання мером Моргунов був близький до родини Гройсмана і йшов на вибори мера від партії Гройсмана "Вінницька європейська перспектива". Переміг, як вважає видання Бізнес-Цензор, з використанням адміністративного ресурсу.

2020 р. - переміг на місцевих на виборах Вінницького міського голови з результатом 65,93% голосів.

Сім’я

Дружина Моргунова Наталія Володимирівна (1974 р.н), власниця кількох фірм, які займаються нерухомістю.

Донька Вероніка (1997 р.н)

Батько - Анатолій Васильович Моргунов (1944 р.н), вінницький бізнесмен-мільйонер.

Нагороди і відзнаки

Кавалер ордена "За заслуги" ІІІ (5 грудня 2008) і ІІ ступенів (24 серпня 2017).

2017 р. – Сергій Моргунов обраний Мером-інноватором України  за версією  "Української правди" та Міжнародного саміту мерів "Рейтинг українських мерів-інноваторів".

Видання "Слово і Діло" у березні-2020, визначило Моргунова лідером у  рейтингах відповідальності-2020. Якщо наприкінці 2019 року Сергій Моргунов був на другій сходинці рейтингу за кількістю виконаних обіцянок, то станом на початок березня мер Вінниці очолив рейтинг, обійшовши мерів Тернополя, Дніпра та Хмельницького.

В 2019 р. Моргунов реалізував 29 обіцянок. Загалом, журналісти видання зафіксували 201 обіцянку мера, 135 з яких вже виконані. Рівень відповідальності Вінницького міського голови – 67%.

Декларація

Сергій Моргунов заробляє менше дружини та доньки, про це свідчить його декларація про доходи за 2019 рік.

Серед нерухомості, якою володіє сім'я Моргунових - земельна ділянка на 928 кв.м у Вінниці, а також  будинок на 352 кв.м.

Донька мера Вероніка є власницею 33,33% земельної ділянки площею 142 кв.м і МАФу розміром 29,5 кв.м. Дівчина орендує частину торгового комплексу, який належить ТОВ Супутник Центр (270 кв.м). Цьому підприємству належить торговельний центр "Караван" у Вінниці, що по вулиці Михайла Грушевського, 56-А.

Дружина міського голови також є орендарем частини цього закладу в розмірі 260 кв.м. Наталя Моргунова володіє єдиним задекларованим автомобілем родини - Mercedes Benz GLE 400 2016 року. 

Міський голова має 4 годинника марок "Breguet" та "Vacheron Constantin". За минулий рік отримав 577,2 тис грн зарплати, а ще 47,8 тис грн процентів від ПАТ "Укргазбанк". У цьому ж банку мер має на рахунках: 225,3 тис грн та 20 тис євро, а також 8,8 тис грн та 4,7 тис євро у "Приватбанку". Готівкою зберігає 167 тисяч доларів.

Дружина мера готівкою має 11,4 млн грн та 92 тисячі євро. Ще вона отримала 5 млн грн від Івана Бабія як заборгованність за договором купівлі-продажу корпоративних прав. При цьому підприємницька діяльність принесла пані Наталі у 2019 році 1,3 млн грн.

Бізнес доньки міського голови приніс до сімейної скарбниці 1,2 млн грн.

Скандали

У гучних скандалах Сергій Моргунов не помічений, однак окремі факти з біографії і чутки все ж "підмочили" репутацію вінницького міського голови.

Ще будучи в.о. міського голови за часів керівництва уряду Гройсмана, за чутками, Моргунов кришував базари міста. За даними деяких джерел, Моргунов спільно з Гройсманом протизаконним шляхом вижили дрібних і середніх підприємців, організувавши під себе Муніципальний ринок. Після того, як Моргунов став міським головою, у місті проводилося самозахоплення територій, де замість промислових підприємств почали відбудовувати приватні клуби і торговельні центри. 

За чутками, сімейство Моргунових тісно дружить з експрезидентом Порошенком, чий старший син Олексій став вінницьким депутатом.

Також за інформацією видання "Бізнес-Цензор", будучи на посаді в.о. мера, Вінниці Моргунов підписав рішення про продаж сестрі і дружині 1 846 кв. м землі за 406 тис. грн по вулиці Київська, 108-а. З 2012 року цю ділянку родичі нового мера орендували у міста.

"Бізнес родини Моргунова, як і сім’ї Гройсмана, сконцентрований навколо вінницької нерухомості. А високий пост глави сімейства допомагав отримувати від міста землю у власність. У 2008 році мер Вінниці Гройсман передав  "Вітек" в оренду до 2030 року земельну ділянку біля Центрального ринку під стоянку автомобілів.

Дружина і сестра Моргунова в 2015 році стали власниками фірми "Вітек", яка до цього належала самому Моргунову.

У 2016-му році Вінницю здивували статки доньки Моргунова Вероніки. 19-річна студентка третього курсу Вінницького національного технічного університету (на той час – ред.) донька мера за рік заробила майже мільйон гривень.

Земельну ділянку, вже згадану в декларації мера, Вероніка Моргунова орендує з 4 квітня 2013 року. Тоді їй було лише 16 років. Грошова оцінка земельної ділянки – чверть мільйона гривень.

У подарунок до дня Святого Валентина 14 лютого 2013 року Вероніка Моргунова отримала малу архітектурну форму (МАФ) площею 29,5 квадратних метра, яка досі є у декларації мера.

Загалом від підприємницької діяльності у 2015 році Вероніка Моргунова отримала 917,1 тисяч гривень і мала на рахунку одного з  банків майже 400 тисяч гривень.

Також при Моргунові Вінниця стала першим містом, в якому з’явився пам’ятник Симону Петлюрі, що викликало скандал в певних колах.

 

 


 

 


 
Козир Сергій
Голова Херсонської обласної державної адміністрації
Самойленко Олександр
Голова Херсонської обласної ради
Лукашук Микола
Голова Дніпропетровської обласної ради
Всі досьє »

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook