UA | RU
17 червня 2020, 13:44 1122

Савченко Ольга

Екс-керівник Полтавської обласної організації партії «Слуга Народу»
Екс-керівник Полтавської обласної організації партії «Слуга Народу»

Народний депутат України 9-го скликання. Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України. Заступник голови депутатської фракції "Слуга народу"

Народилася  7 червня 1989 року в с. Гора, Бориспільського району Київської області 

Профіль у Facebook

Освіта

Закінчила факультет фінансового права Київського національного торговельно-економічного університету (спеціальність "Облік та аудит") та юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (спеціальність "Правознавство").

Кар’єра і бізнес

2007 р. – працювала в науково-виробничій організації "Ірком-Ект".

Ольга Савченко -  юрист у галузі міжнародного та фінансового права. Займалася  веденням процесів в міжнародних арбітражах, супроводом іноземних інвестицій в Україні.

Савченко брала участь у кримінальних процесах із захисту прав політичних в'язнів, справах з екстрадиції осіб, які піддалися кримінальному переслідуванню з політичних мотивів, справах українців у Європейському суді з прав людини.

Політичний бекграунд

2012 р. - довірена особа кандидата у народні депутати по 221 округу (м.Київ) Ігоря Фоміна.

2019 р. - довірена особа кандидата на пост президента України Володимира Зеленського. Кандидат у народні депутати від партії "Слуга народу" на парламентських виборах, № 66 у списку.

2020 р. – Голова Полтавської обласної організації партії "Слуга народу".

Сім`я

Про особисте життя Ольги Савченко інформації вкрай мало. Відомо лише, що у депутатки є неповнолітня дочка – Аліна.

Декларація

Згідно із декларацією про доходи у 2019 році, Ольга Савченко орендує квартиру у Києві, площею 81,4 м². Також в декларацію внесено будинок у с. Гора Бориспільського району площею 107,3 м², який ймовірно належить її матері. 

Декларант володіє автомобілем Toyota CH-R (2018 р.в.) та торговою маркою "Muro Grandi".

Дохід від підприємницької діяльності у 2019 році склав 12,9 млн грн. Заробітна плата у парламенті – 158 тис. грн. Ще 20,2 тис. грн вона отримала як допомогу на навчання від "Слуги народу", а 9,4 тисячі грн – як допомогу від органів соціального забезпечення.

Ольга Савченко задекларувала готівкою: 750 тис. грин, $320 тис. та 100 тис. євро. Окрім цього вона зберігає на різних банківських рахунках близько 13,6 млн грн.

Скандали

За неофіційною інформацією, до свого призначення Ольга Савченко вже входила у курс партійних справ на Полтавщині. Зокрема, вона проводила співбесіди із можливими кандидатами в депутати Полтавської обласної ради. Хоча очікувалося, що керівником Полтавського обласного осередку "Слуги народу" оберуть "кварталівця" Юзика - Юрія Корявченкова, однак на регіональній партійній конференції вирішили інакше.

У Юрія Корявченкова є брат Сергій Корявченков - керівник ПрАТ "Рижевський гранітний кар'єр" (РГК), розташованого в Горішніх Плавнях. Інтереси РГК в судах представляв Фелікс Урін - кременчуцький адвокат, маловідомий широкому загалу до парламентських виборів 2019 року. На цих виборах Урін став раптом кандидатом в народні депутати по Кременчуцькому округу від президентської партії "Слуга народу". ЗМІ тоді дотримувалися версії, що в кандидати від "Слуги народу" Урін потрапив завдяки протекції Сергія Корявченкова - двоюрідного брата Юзика.  Якби Полтавську обласну парторганізацію "Слуги народу" офіційно очолив Юрій Корявченков, у ЗМІ були б підстави на місцевих виборах в Кременчуці очікувати другого пришестя Фелікса Уріна - наприклад, в якості кандидата в мери від партії "Слуга народу". Але Полтавську обласну парторганізацію очолила Ольга Савченко. А Юзик, відповідно до прес-релізу партії, очолив парторганізацію ПП "Слуга народу" в місті Кривий Ріг. Сам же Фелікс Урін зі своїм політичним майбутнім поки не визначився.

25 квітня 2020 року Ольга Савченко у розпал фінансової кризи через коронавірус прийшла до парламенту с сумочкою Versace з останньої колекції. За інформацією столичних журналістів, такий аксесуар зі знижками коштує не менше 30 тис. грн.


 
Пантелеєв Петро
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Загуменний Дмитро
Керівник апарату Київської міської державної адміністрації
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram