UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 315

Райкович Андрій

Міський голова Кропивницького
Міський голова Кропивницького

Попередні посади: голова наглядової ради, а потім генеральний директор акціонерного товариства "М'ясокомбінат "ЯТРАНЬ”. Співзасновник Громадської організації "Єлисаветградське православне товариство"

Народився 7 квітня 1956 року у місті Таллін, Естонія. Закінчив КНТУ (колишній КГТУ, КИСМ)

Має нагороди та звання: Заслужений працівник сільського господарства України.Нагороджений: орденом "За заслуги" І, ІІ та ІІІ ступенів; почесною грамотою Верховної Ради України; почесною грамотою Кіровоградської міської ради та виконавчого комітету; відзнаками виконавчого комітету Кіровоградської міської ради "За заслуги" І та ІІ ступенів.

Рішенням Кіровоградської міської ради від 19 вересня 2013 року присвоєно звання "Почесний громадянин Кіровограда". Лауреат загальнонаціональної програми "Людина року-2019" в номінації "Міський голова року".

Профіль на Facebook

Робоча сторінка на Facebook

Кар’єра:

У 1977 році - електрик комбінату "Будіндустрія” Кіровоградського облміжколгоспбуду;

З 1977 по 1979 рік проходив службу у лавах Збройних Сил СРСР;

У 1979 - 1985 роках працював старшим інженером-енергетиком Долинського птахокомбінату;

З 1985 по 1986 рік - інструктором Долинського райкому Компартії України;

У 1986 - 1988 роках очолював Долинський комбінат хлібопродуктів;

У 1988 - 1990 роках - очолював Долинський птахокомбінат.

З 1990 по 2006 рік обіймав посади директора, а згодом голови правління, голови наглядової ради Кіровоградського птахокомбінату;

У 2006 - 2015 роках - голова наглядової ради, а потім генеральний директор акціонерного товариства "М'ясокомбінат "ЯТРАНЬ”.

27 листопада 2015 року обраний на посаду Кіровоградського міського голови

Політичний бекграунд

У 1997 році ввійшов до складу співзасновників Кіровоградської обласної організації "Народної партії". В 2010 році пройшов від даної політсили до Кіровоградської обласної ради. Будучи головою фракції входив до комісії з питань бюджету, фінансової діяльності та соціально-економічного розвитку.

Наприкінці 2015 року як представник Блоку Петра Порошенка "Солідарність" був обраний до Кіровоградської облради та міський головою Кіровограда (Кропивницького). Обрав посаду мера.

2020 р. - переміг на місцевих на виборах міського голови Кропивницького з результатом 53,53% голосів.

Декларація:

У декларації за 2018 рік Андрій Райкович вказав наявність у власності 2 житлових будинки на 817,7 та 46,1 м2 а також садовий будинок площею 67,2 м2, розташовані у селищі Суботці під Кропивницьким. Також йому належать 15 земельних ділянок загальною площею 18 тис 375 квадратних метрів.

Крім того посадовець декларує годинник A.Lange end Sonne, техніку для кухні RESTART  (2 духовки і холодильник) на 762,7 тис грн, а також окуляри PORSCHE DESIGN за 209,95 тис грн. У 2019 році серед поданої Андрієм Райковичем інформації про зміни в майновому стані фігурує покупка автомобіля Range Rover 2018 року випуску за 5,78 мілн грн.

Загалом нинішньому міському голові Кропивницького належить 35 патентів на промисловий зразок, а також свідоцтв на знак для товарів і послуг.

За 2018 рік Райкович задекларував 27,87 млн грн доходу, а також 15,11 млн грн, 132,78 тисяч євро і 95 $ тисяч доларів заощаджень готівкою та на банківських рахунках.

Крім того протягом 2019 року очільник Кропивницького повідомляв про отримання роялті та дивідендів на суму 32,35 млн грн. А протягом 3 місяців 2020 року про ще 5,61 млн грн доходу.

Станом на кінець березня 2020 року Андрій Райкович має корпоративні права в наступних фірмах: ТОВ "МІА-Люкс", ТДВ "М’ясокомбінат "Ятрань", ТОВ "АР Ессет", ТОВ "Торговий дім "АР", ПП "Аркадор",

Скандальні факти

Чи не перша скандальна історія з Андрієм Райковичем, що потрапили під приціл ЗМІ, сталась під час виборів на посаду міського голови. Лише після декількох рішень суду та визнання недійсними результатів виборів на двох дільницях Райкович зміг отримати мінімальну перевагу в 378 голосів над своїм опонентом Андрієм Стрижаковим та, як наслідок здобути крісло мера Кіровограда (Кропивницького).

На початку 2016 року на той момент голова ГО "Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади та правоохоронних органах" Андрій Максюта вручив міському голові лопату, як символ незадовільної роботи ради в частині організації прибирання вулиць від снігу та льоду.

У 2017-му році фірма "Білий ведміль", співвласником якої на той момент був Райкович, почала активно отримувати підряди на поставку пального комунальним підприємствам міста. При цьому фірма активно демпінгувала на торгах, піднімаючи вартість палива вже після підписання відповідного договору. Через декілька років "Білого ведмедя" на посту "улюбленця" місцевих комунальників замінила фірма бізнес-партнера міського голови "Титан-Кіровоград".

У тому ж таки 2017-му між міським головою та депутатом міськради Володимиром Смірновим сталась словесна перепалка та, як потім стверджував потім сам Андрій Райкович, спроба завдати тілесних ушкоджень. 

Через рік, у березні 2018-го очільник міста під час апаратної наради обурився штрафом який йому спробували виписати за паркування у недозволеному місці. При цьому наступного дня після проведення цієї апаратки знак "зупинка заборонена", під яким було "спіймано" мера, демонтували.

Липень 2018-го ознаменувався МАФовим скандалом. На одній з вулиць міста за ніч посеред клуби виріс каркас фірмового магазину підприємства "Ятрань", бенефіціаром якого є Райкович. Громада на чолі з активістами-атовцями спробували демонтувати споруду, однак досягти успіху не змогла – у підприємства на руках виявились усі необхідні дозвільні документи.

На початку 2019 року посадовець виявився втягнутим у міжконфесійний скандал. Тоді у своєму відеозверненні Райкович повідомив про намір передати храм Успіння Пресвятої Богородиці, розташованого в парку імені Крючкова, під юрисдикцію Православної Церкви України (ПЦУ). Свого часу він долучився до будівництва цього храму, вклавши чимало грошей у його спорудження. Крім того споруда на той момент залишалась на балансі його громадської організації. У підсумку питання належності храму до кінця не вирішено й досі.

З виконаними та невиконаними обіцянками міського голови Андрія Райковича можна ознайомитись тут.

Недопад Григорій
Голова Волинської обласної ради
Кондрачук Сергій
Голова Рівненської обласної ради
Дмитренко Олена
Голова Чернігівської обласної ради
Всі досьє »