UA | RU
05 липня 2025, 01:39

На Житомирщині викрили схему з "продажу" інвалідності

Фото: Нацполіція

На Житомирщині правоохоронці викрили зловмисників, які "продали" інвалідність військовозобов'язаному. Тепер всім загрожує ув'язнення

Про це повідомляє поліція Житомирської області, передає RegioNews.

Правоохоронці викрили трьох жителів Коростеня на злочинній схемі. Допомагав їм лікар обласної МСЕК. За допомогою ланцюжка знайомств вони "забезпечили" чоловіку третю групу інвалідності. "Клієнт" заплатив за це 4 500 доларів.

Чоловік не мав медичних показань для інвалідності. Проте він звернувся за допомогою до "знайомого". Той пообіцяв допомогти за 4 500 тисяч доларів.

За задумом, "пацієнт" проходив обстеження в лікарнях. Після цього він повинен був отримати формальну відмову районної медико-соціальної експертної комісії та оскаржити її в обласному центрі. Саме там працював лікар, який мав сприяти рішенню медичної комісії на користь чоловіка.

Після відмови, всі організатори схеми приїхали до лікаря. Він вніс недостовірні відомості про стан його здоров’я та засвідчив перед членами комісії наявність порушень, яких насправді не було. Клієнт отримав інвалідність.

Трьом організаторам схеми загрожує до 8 років ув'язнення. Лікарю загрожує до чотирьох років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, раніше київські правоохоронці викрили схему з фейковими довідками. "Клієнти" отримували посвідчення про наявність у них групи інвалідності, або ж довідок про догляд за родичами з інвалідністю. За ці послуги вони платили 7 тисяч доларів.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
09 березня 2026
Економія на людях: з якими реаліями медицини стикаються жителі регіонів
Кількість фахівців у медичній сфері в Україні за десять років скоротилася в рази. Продовжують масово закриватися заклади охорони здоров'я, особливо у сільській місцевості де місцева влада не має доста...
03 березня 2026
Черкащина без голови. Чому облрада не об'єдналась навколо кандидата у пікселі
Четверта спроба обрати голову Черкаської обласної ради провалилась. В сесійній залі не зібралась достатня кількість депутатів, щоб підтримати компромісного кандидата Євгена Курбета на цій посаді
Ворог вдарив по Кривому Рогу: двоє поранених, спалахнула пожежа
23 березня 2026, 07:09
Померла 16-річна дівчина, яка у січні впала в яму з окропом у Києві
23 березня 2026, 06:43
У пожежі на Київщині загинули дві людини
23 березня 2026, 06:28
Українські захисники знищили рідкісний російський безпілотник вартістю $400 тисяч
23 березня 2026, 06:05
На Сумщині російський дрон атакував цивільне авто: постраждали брат і сестра
23 березня 2026, 01:53
На Київщині ліквідували масштабну пожежу на складах: вогонь охопив 5500 кв. м
23 березня 2026, 01:28
На Вінниччині зіткнулися легковик та мотоцикл із підлітками: постраждалі у лікарні
23 березня 2026, 01:12
На Кіровоградщині через атаку дронів пошкоджені будинки у двох містах, є постраждала
23 березня 2026, 00:47
Росіяни обстріляли три райони Дніпропетровщини: пошкоджена інфраструктура, двоє загиблих
23 березня 2026, 00:30
Росіяни атакували ферму та зернові ангари на Одещині
23 березня 2026, 00:15