UA | RU
11 квітня 2025, 17:55

Продавав "інвалідність" для матері: у Запоріжжі затримали ділка, який заробляв на ухилянтах

Фото: Нацполіція

У Запоріжжі затримали чоловіка, який запропонував військовозобов'язаному "допомогу" в ухиленні від служби. Йшлося про отримання фейкових документів

Про це повідомляє поліція Запорізької області, передає RegioNews.

Правоохоронці викрили 35-річного жителя Запорізької області, який запропонував потенційному призовнику "вирішити питання" щодо відстрочки від військової служби.

Для цього він пропонував оформити фейкову інвалідність його матері. Завдяки цьому військовозобов'язаний зміг би виїхати за кордон без перешкод, бо супроводжував би "хвору" людину.

За даними слідства, місцевий житель побачив опубліковану невідомим користувачем пропозицію допомогти в уникненні військової служби. Він зацікавився. Зловмисник "клієнту" запропонував через посередництво "уповноваженої" особи отримати від лікарсько-консультаційної комісії рішення про встановлення інвалідності для його матері.

Посередником виявився сам організатор схеми. Він отримав передплату в розмірі 3 000 доларів на електронний гаманець. Потім зловмисник почав вимагати ще 3 500 доларів за вплив на рішення медиків. Правоохоронці затримали його під час отримання грошей.

Тепер чоловіку загрожує до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Правоохоронці з'ясовують, чи не був хтось ще причетний до схеми.

Нагадаємо, раніше на Волині затримали двох залізничників, які намагались вивезти військовозобов'язаного за кордон.Для цього вони сховали його у охолоджувальну шахту тепловоза. За цю "подорож" він заплатив 8 000 доларів.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Серія ударів БПЛА по Харкову: Терехов підтвердив три вибухи
05 грудня 2025, 07:02
Відомий український актор розповів, скільки йому потрібно грошей для життя в Києві
05 грудня 2025, 01:50
"Колись для мене було 50/50 шоком": акторка Ірина Сопонару зізналась про різницю менталітетів з чоловіком-британцем
05 грудня 2025, 00:50
Вартість борщового набору: якими будуть ціни в Україні до кінця року
04 грудня 2025, 23:50
Усик очолив щорічний рейтинг користувачів Google в Україні
04 грудня 2025, 23:09
В Україні розробили "убивцю" ворожих дронів
04 грудня 2025, 22:46
Ізраїль може депортувати тисячі українських біженців
04 грудня 2025, 22:32
Зеленський розповів, коли призначить нового голову Офісу президента
04 грудня 2025, 22:14
Уся міфологія нинішньої війни базується на уявленнях
04 грудня 2025, 21:52
Тисячі тікають з фронту: в окупантів проблеми із Запорізького фронту
04 грудня 2025, 21:10