UA | RU
02 червня 2025, 13:17

Спецоперація СБУ в тилу РФ: усі подробиці від Малюка

фото: СБУ

Служба безпеки України здійснила безпрецедентну спецоперацію з одночасного ураження чотирьох військових аеродромів у глибокому тилу Росії, де дислокується стратегічна авіація ворога

Про це повідомив голова СБУ генерал-лейтенант Василь Малюк, передає RegioNews.

Під час операції, що отримала кодову назву "Павутина", було знищено 41 літак, серед яких – важливі стратегічні бомбардувальники А-50, Ту-95, Ту-22 М3 і Ту-160.

Вартість ураженої авіації експерти оцінюють у понад 7 мільярдів доларів США.

"Знищення ворожих бомбардувальників — це завдання, яке поставив перед нами Президент України Володимир Зеленський. Він особисто контролював хід спецоперації, яку готували співробітники Служби безпеки", — зазначив Малюк.

Операція проходила одночасно на чотирьох ключових аеродромах РФ: "Бєлая", "Дягілєво", "Олєнья" та "Іваново". Завдяки ретельній підготовці та використанню інноваційних технологій, включно з FPV-дронами, було досягнуто нищівного результату — уражено 34% стратегічних носіїв крилатих ракет на основних базах ворога.

За словами Василя Малюка, спецоперація "Павутина" відбувалася одночасно у трьох часових поясах і була надскладною з логістичної точки зору.

Так, спочатку СБУ переправила до росії fpv-дрони, а згодом – мобільні деревёяні будиночки. Вже на території РФ дрони були заховані під дахи будиночків, розміщені на вантажних авто. У потрібний момент дахи будинків дистанційно відкрили, а дрони полетіли уражати визначені цілі – російські бомбардувальники.

"Це був не просто удар по ворожій авіації, а потужний ляпас по могутності й терористичній сутності росії", — наголосив голова СБУ.

Він подякував усім співробітникам СБУ, які брали участь у спецоперації, та пообіцяв, що удари по ворожих військових об'єктах триватимуть доти, доки РФ не припинить ракетні та безпілотні обстріли мирних українських міст.

Нагадаємо, 1 червня СБУ провела спецоперацію "Павутина", в результаті якої на низці російських аеродромів палали транспортні літаки та стратегічні бомбардувальники. Повідомлялося про ураження понад 40 літаків.

Згодом СБУ оприлюднила подробиці спецоперації.

Читайте також: Судний день російської стратегічної авіації. Що це змінить у війні та світі

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
23 квітня 2026
Замість мобілізації – ОПГ. Що силовики виявили у діяльності ТЦК в Одесі й Харкові
СБУ та ДБР виявили факти вимагання грошей та катування громадян під прикриттям мобілізації, а один із ТЦК перетворили на катівню
Обстріли Харківщини: восьмеро поранених, серед яких двоє дітей
10 травня 2026, 14:49
Масований обстріл Запоріжжя: майже 800 ударів за добу, є загиблий та поранені
10 травня 2026, 14:12
На Черкащині суд залишив чинним вирок священнику УПЦ
10 травня 2026, 13:47
Росіяни атакували Дніпропетровщину: загинула жінка, серед поранених — трирічна дитина
10 травня 2026, 13:16
Росія розширила "Алабугу" на 340 га: супутникові знімки підтверджують масштабне будівництво цехів для "шахедів"
10 травня 2026, 12:53
Вогонь охопив 1200 гектарів: у Зоні відчуження на Київщині вирує масштабна лісова пожежа
10 травня 2026, 12:14
На Дніпропетровщині росіяни дроном атакували пожежну машину, є поранений
10 травня 2026, 11:57
У Харкові викрили дует "закладчиків": вилучено понад 300 згортків із психотропами
10 травня 2026, 11:37
Російський дрон атакував цивільне авто на Сумщині: є поранений
10 травня 2026, 11:14
Стрілянина у Черкасах: чоловік відкрив вогонь по дітях через бузок
10 травня 2026, 10:57