UA | RU
28 лютого 2025, 06:10

Технопарк Сил оборони поповнив робот "Гулівер"

фото: Міністерство оборони України

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах ЗСУ універсальний наземний роботизований комплекс "Гулівер"

Про це передає RegioNews із посиланням на Міністерство оборони України.

Він призначений для виконання широкого спектра завдань у складних погодних умовах

"НРК доставляє боєприпаси, спорядження, обладнання, евакуює поранених. Також слугує транспортером для бойових модулів", — йдеться в повідомленні.

У відомстві зауважили, що, залежно від комплектації "Гулівер" може виконувати завдання із мінування. Робот може доставляти понад 300 кілограмів вантажу дорогами з твердим покриттям. Тягового зусилля НРК вдосталь, аби витягнути з багнюки невеликий військовий позашляховик.

Крім того, "Гулівер" поміщається у кузов пікапа, працює у широкому діапазоні температур, долає круті схили. Заряду акумуляторів вистачає, аби доставити вантаж за кілька десятків кілометрів і повернутись у зворотному напрямку.

Нагадаємо, технопарк Сил оборони поповнив роботизований всюдихід "Равлик".

Раніше ЗСУ отримали універсальний наземний роботизований комплекс "CRAB-LS" українського виробництва для логістики та евакуації.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 грудня 2025
Україна-2025: шість головних подій, які формували наше майбутнє
Підсумовуємо четвертий рік повномасштабної війни та те, як, з якими головними подіями Україна його пережила
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
Дистанційно підірвав ресторан у Чернігові за грошову винагороду: затримано 45-річного підозрюваного
26 грудня 2025, 20:30
"Усвідомлював свої дії": на Вінниччині завершили розслідування щодо резонансного вбивства школярів
26 грудня 2025, 20:20
На Дніпропетровщині викрили незаконні "реабілітаційні" центри, де експлуатували людей
26 грудня 2025, 20:11
Зеленський готовий винести мирний план на референдум за умови 60 днів перемир’я
26 грудня 2025, 20:00
Масові ДТП спостерігаються на Львівщині та Івано-Франківщині через лід на дорогах
26 грудня 2025, 19:41
На Полтавщині чоловік купив інвалідність, щоб не мобілізуватися: як його покарали
26 грудня 2025, 19:35
НАБУ розслідує фінансові махінації Ігоря Коломойського в "Укрнафті" на 13,8 млрд грн
26 грудня 2025, 19:25
У 71-річної мешканки Сумщини шахраї виманили понад 23 тисячі гривень
26 грудня 2025, 19:04
Батько поранив ножем 25-річного сина: у Дніпрі затримали 45-річного підозрюваного
26 грудня 2025, 18:52
Ворог вдарив по трьох районах Дніпропетровщини: поранені дві жінки
26 грудня 2025, 18:43