UA | RU
06 червня 2021, 13:37

Сьогодні в Україні відзначають День журналіста

Фото з відкритих джерел

25 травня 1994 року в Києві перший президент України Леонід Кравчук підписав Указ № 251/94, який наказував встановити в країні новий “професійне свято працівників засобів масової інформації — День журналіста”

Про це повідомляє RegioNews.

Дата для святкування "Дня журналістів” була вибрана не випадково. Саме в цей день в Брюсселі Національна спілка журналістів України, переважною більшістю голосів, була прийнята до лав Міжнародної федерації журналістів — найбільшої в світі організації професійних працівників ЗМІ.

Працівників українських ЗМІ з професійним святом – Днем журналіста привітав Президент України Володимир Зеленський.

Гострі, нетерплячі, дотепні, оперативні, професійні, з посиленим відчуттям справедливості – такі українські журналісти. Та передусім це люди, які мріють і прагнуть змін, - написав Зеленський у Твіттері.

Він зазначив, що "головна мрія, яка об'єднує і журналістів, і президента, – зробити Україну кращою" і побажав, щоб вона здійснилася.

Також спікер парламенту Дмитро Разумков подякував українським журналістам за професіоналізм і баланс думок.

Ви робите надважливу для суспільства справу. Вдячний кожному, хто готує якісні матеріали, дотримується балансу думок та професійно виконує свою роботу. Бажаю не втрачати натхнення, бути неупередженими та щирими у своїх діях", - написав Разумков у Твіттері.

У День журналіста у Міністерстві закордонних справ нагадали, що 9 громадянських журналістів Криму є бранцями Кремля. Про це йдеться на сторінці МЗС у Facebook.

Наразі 9 громадянських журналістів, незаконно утримуються в російських тюрмах, один перебуває під домашнім арештом. Це — Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Арифмеметов, Рустем Шейхалієв, Амет Сулейманов, — йдеться у повідомленні.

Крім того, у МЗС додали, що 10 березня у тимчасово окупованому Сімферополі російська ФСБ затримала журналіста "Крим Реалії” Владислава Єсипенка.

Цей день є можливістю вкотре згадати про те, що на тимчасово окупованих територіях України права і свободи представників ЗМІ систематично придушуються, відзначили у відомстві.

З перших днів окупації Росія розпочала тиск та репресії проти вільної професійної журналістики у Криму. На сьогодні незалежна журналістика на півострові повністю знищена як явище.

В цих умовах виник феномен громадянського журналізму, коли звичайні люди з активною громадянською позицією взяли на себе виконання функцій ЗМІ, заповнюючи вакуум незалежного та неупередженого висвітлення ситуації на окупованому півострові, — йдеться у повідомленні.

За свою громадянську позицію та журналістську діяльність, активісти зазнають переслідувань та потрапляють за грати, обвинувачення висуваються за "терористичними” статтями, що загрожує ув’язненням на терміни 20 і більше років, резюмували у МЗС.

Міністр оборони Андрій Таран у День журналіста згадав тих, хто віддав своє життя на передовій.

Про це йдеться у вітанні міністра, яке розміщене на сайті Міноборони.

Згадаймо поіменно тих, чиє життя і творчу діяльність обірвав російський окупант: Віктор Гурняк, Олег Задоянчук, Дмитро Лабуткін, Сергій Ніколаєв, Олександр Черніков... До останнього подиху вони з честю виконували свій журналістський обов’язок, - наголосив Таран.

Він зауважив, що сучасний світ несе у собі багато загроз, і однією з головних є інформаційна.

І Україна тут, на жаль, опинилася на вістрі протистояння. Перш, ніж ввести танки та солдатів, ворог за допомогою інформаційних можливостей приніс на нашу землю власну версію реальності, у тому ж числі через контрольоване медійне поле. Ми усі пам’ятаємо, що першими з нашими воїнами на протистояння ворогу вийшли працівники українських медіа, - сказав міністр.

За його словами, правдиве висвітлення подій, розвінчування дезінформації та активна патріотична позиція наших журналістів і з камерою, мікрофоном та записником допомогли зупинити просування ворога.

Як повідомлялося, 3 червня у справах Майдану ДБР оголосило підозру одному із поліцейських за перешкоджання журналістам. Чинного співробітника Національної поліції підозрюють в перешкоджанні журналістській діяльності під час Революції Гідності.

Раніше, 25 травня, стало відомо, що в Офісі Генпрокурора буде створено платформу співпраці щодо розслідування злочинів проти журналістів.

09 грудня 2024
Скільки "коштує" суддя Печерського суду?
Держава захистила військових та їхні родини від судових тяжб під час воєнного стану, але чомусь для судді Новака закон не писаний
05 грудня 2024
Чому Міністерство єдності на чолі з Чернишовим не зможе повернути додому мільйони українців
В Україні з’явилась нова державна структура, головною метою якої є повернення українців додому. Новостворене Міністерство національної єдності очолив опальний екс-очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов...
29 листопада 2024
Що очікує українців у грудні: "тисяча Зеленського", підвищені податки та нові правила бронювання від мобілізації
Перший місяць зими принесе українцям багато нововведень і насамперед це стосується підвищення податків — оновлення в цій фіскальній частині набудуть чинності вже з 1 грудня. Також для бізнесу запровад...
23 листопада 2024
Що не так із Планом стійкості від Зеленського
На тисячний день повномасштабної війни з Росією президент України Володимир Зеленський виголосив у Верховній Раді План стійкості. План охоплює фактично всі сфери життя держави та суспільства, формулює...