UA | RU
25 липня 2025, 23:55

Бояться політичних переслідувань: десятки депутатів не хочуть відновлювати повноваження НАБУ і САП - FT

Фото: Укрінформ

У ЗМІ розповіли, що чимало депутатів сумніваються щодо голосування за відновлення незалежності НАБУ і САП. Вони бояться, що це використають проти них

Про це повідомляє Financial Times, передає Regionews.

Журналісти з посиланням на власні джерела зазначили, що десятки депутатів (приблизно до 70 з них) потенційно відмовляються голосувати за відновлення незалежності НАБУ і САП. Зазначається, що вони можуть боятися, що ці відновлені повноваження прокурори використають проти них задля помсти.

Джерела з Офісу президента повідомили журналістам, що десятки депутатів висловили незадоволення мірою, яка скасовує законопроєкт, який ухвалили 22 липня. Такі депутати, які можуть відмовитися, кажуть у виданні, можуть поставити під загрозу зусилля Зеленського щодо скасування закону, який широко критикували союзники України та громадяни.

Нагадаємо, українці в багатьох містах вже другий день протестують проти закону, який обмежує роботу НАБУ і САП. Президент України Володимир Зеленський 23 липня заявив, що влада бачить реакцію суспільства. Він також зазначив, що буде подано новий законопроєкт.

Уже згодом президент України подав новий законопроєкт. Він зазначив, що це гарантії незалежності антикорупційних органів, а також реальні можливості перевірити, щоб не було жодного російського втручання.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
Наслідки масованої нічної атаки безпілотників на Одещину: подробиці
26 березня 2026, 08:14
Військові РФ обстріляли три райони Дніпропетровщини: пошкоджені підприємства
26 березня 2026, 08:07
Масовані обстріли Сумщини: значні руйнування інфраструктури, є поранені
26 березня 2026, 07:58
Мінус 1210 окупантів: Генштаб ЗСУ оприлюднив втрати ворога на 26 березня
26 березня 2026, 07:46
Wi-Fi модеми з метадоном: в Кропивницькій колонії затримали організаторів постачання наркотиків
26 березня 2026, 07:43
На окупованій Луганщині вчителів змушують шпигувати за школярами
26 березня 2026, 07:39
Удар по Харкову вранці 25 березня: у лікарні померла поранена жінка
26 березня 2026, 07:32
Росіяни атакували портову та енергетичну інфраструктуру Одещини
26 березня 2026, 07:20
Запорізька область під обстрілами росіян: 662 удари за добу, поранено людину
26 березня 2026, 07:16
Росіяни вдарили по Кривому Рогу
26 березня 2026, 07:05