UA | RU
30 червня 2021, 13:47

Рада впровадила в Україні базу даних споживачів природного газу

Фото з відкритих джерел

Верховна Рада спростила механізм приєднання об’єктів замовника до газотранспортної або газорозподільної системи, а також впровадила в Україні базу даних споживачів природного газу

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на трансляцію засідання Верховної Ради.

Відповідний законопроєкт № 4578-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо окремих питань приєднання до газотранспортної або газорозподільної системи" у другому читанні та в цілому підтримав 261 народний депутат.

Метою прийняття закону є підвищення ефективності використання газової інфраструктури та спрощення процедур приєднання до газових мереж, якими володіють суб’єкти природних монополій.

Проєкт закону України матиме позитивний вплив на ринкове середовище, оскільки запроваджує прозорий і недискримінаційний підхід під час приєднання об’єктів замовників до газових мереж, - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Документ передбачає внесення до Закону "Про ринок природного газу" змін, спрямованих, зокрема, на скасування встановленого обов’язкового поділу приєднання на типи, зміну підходів з визначення плати за приєднання та унормування строків виконання заходів з приєднання.

Документ спрямований на захист заявників від протиправних дій та бездіяльності з боку операторів газотранспортної або газорозподільної системи.

Крім того, документом внесено зміни до Закону "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", якими впроваджується інструмент державного контролю за використанням ресурсів імпортованого природного газу і природного газу власного видобутку. Йдеться про створення Інформаційної бази даних споживання природного газу.

Як повідомлялося, вчора Рада збільшила пенсії постраждалим від Чорнобильської катастрофи.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram