UA | RU
18 березня 2021, 11:42

У зоні ООС знайшли заборонені боєприпаси виробництва РФ

Це свідчить про постачання бойовикам зброї з боку агресора
Це свідчить про постачання бойовикам зброї з боку агресора
Фото з відкритих джерел

Виявлено черговий акт постачання озброєння країною-агресором незаконним збройним формуванням: на Луганщині виявили заборонені боєприпаси російського виробництва.

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресслужбу ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Слідчі Служби безпеки України спільно з прокуратурою задокументували в районі ООС черговий факт постачання озброєння країною-агресором незаконним збройним формуванням - на Луганщині виявили заборонені боєприпаси російського виробництва, які не перебувають на озброєнні ЗСУ.

На території населених пунктів Трьохізбенка та Кримське Щастинського району, Катеринівка та Новотошківське Сєверодонецького району, де раніше дислокувалися незаконні збройні формування окупаційної адміністрації РФ, виявлено боєприпаси російського виробництва – 3 бойові протипіхотні фугасні міни натискної дії ПМН-2 та фрагмент протипіхотної осколкової міни ПОМ-2, - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, "засоби ураження такого типу не перебувають на озброєнні ЗСУ, вони застосовуються представниками НЗФ окупаційної адміністрації Російської Федерації у Луганській області для залякування місцевого населення та здійснення збройної агресії РФ проти України".

Через свої конструктивні характеристики вони заборонені міжнародними договорами, зокрема ратифікованою Україною Оттавською конвенцією та Конвенцією про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво, передачу протипіхотних мін та про їх знищення, - додали в СБУ.

Здобуті речові докази долучені до матеріалів кримінального провадження, яке розслідується за процесуального керівництва управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Луганській області та в умовах збройного конфлікту, Луганської обласної прокуратури за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Протипіхотні фугасні міни натискної дії ПМН-2 знешкоджено вибухотехніками Головного управління Нацполіції в Луганській області на місці.

Як повідомлялося, Кравчук допускає атаку РФ з півдня через загострення ситуації з водою в Криму. Однак це не змусить Україну постачати воду в окупований Крим.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
29 грудня 2025
Рік жили без світла: як українці адаптуються до життя на прифронтових територіях
Тривалі відключення електроенергії, проблеми з теплом, водою та зв'язком. Для багатьох жителів України це стало звичним явищем в нинішньому опалювальному сезоні. І з настанням морозів становище може п...
23 грудня 2025
Україна-2025: шість головних подій, які формували наше майбутнє
Підсумовуємо четвертий рік повномасштабної війни та те, як, з якими головними подіями Україна його пережила
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
Зеленський: проблеми мобілізації РФ можуть прискорити кінець війни
30 грудня 2025, 09:57
У ДТП на Тернопільщині загинули три людини, двоє з них – підлітки
30 грудня 2025, 09:53
П'ятеро українців загинули в ДТП у Польщі: усі подробиці
30 грудня 2025, 09:44
Атака на Україну: ППО знешкодила "Іскандер" і 52 російські безпілотники
30 грудня 2025, 09:38
На Полтавщині жінка загинула під час пожежі у квартирі
30 грудня 2025, 09:13
У Києві чоловік возив на даху автомобіля муляж протипіхотної міни
30 грудня 2025, 09:07
Ворог пошкодив енергооб'єкт на Чернігівщині: знеструмлено частину населених пунктів
30 грудня 2025, 08:55
На Київщині викрили мережу з продажу підробної техніки всесвітньо відомих брендів
30 грудня 2025, 08:49
Родинний конфлікт на Рівненщині закінчився смертю: у хід пішло поліно
30 грудня 2025, 08:38
На Київщині засудили чоловіка, який намагався викрасти 6-річну дівчинку
30 грудня 2025, 08:32