UA | RU
01 лютого 2021, 19:29

Український правопис 2019 року залишається чинним, - Малюська

Його не скасують щонайменше до закінчення ЗНО
Його не скасують щонайменше до закінчення ЗНО
Фото з відкритих джерел

Рішення ОАСК, яким скасована постанова КМУ «Питання українського правопису» не набрало законної сили і не набере найближчим часом, оскільки буде оскаржуватися.

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська на своїй Facebook-сторінці, передає RegioNews.

Малюська повідомив, що рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, яким визнана протиправною та скасована постанова Кабінету Міністрів України "Питання українського правопису" від 22/05/2019 №437, не набрало законної сили і не набере найближчим часом, оскільки на нього буде подана апеляційна скарга.

До закінчення розгляду нашої апеляції постанова Кабміну залишатиметься чинною. Тобто український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним, - написав міністр.

Денис Малюська додав, що це також означає що учні можуть спокійно продовжувати вчити український правопис, затверджений у 2019 році, та готуватись за ним до цьогорічного ЗНО.

Враховуючи стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії, ми не очікуємо яких-небудь сюрпризів щодо правопису до закінчення ЗНО. Тому як мінімум до цьогорічного ЗНО зміни правил правопису не відбудеться, - додав він.

Він також оприлюднив свої міркування щодо мотивів суду, у яких висловлює припущення, що скоріш за все постанова КМУ була скасована з міркувань порушення тодішнім Кабміном у травні 2019 року процедури під час її прийняття. У тому числі у зв’язку з тим, що закон, який надавав право КМУ приймати таку постанову, було визнано неконституційним.

Це означає, що навіть якщо апеляційна інстанція підтримає позицію ОАСК, шанси на повернення українського правопису залишатимуться – його можна буде перезатвердити рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови, якщо цей орган вважатиме це доцільним, - стверджує Денис Малюська.

Як повідомлялося, 28 січня суд за позовом мешканця Херсона скасував новий правопис. Позивач вважає, що Кабмін не має компетенції змінювати правопис.

Того ж дня було повідомлено, що Кабмін буде оскаржувати рішення ОАСК про скасування нового правопису.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
26 червня 2026
Замінована країна. Чи можна повернути життя на "мертві землі"
Україна є найбільш замінованою країною світу: до 20% всієї величезної території забруднено вибухонебезпечними предметами. Про те, як люди виживають за таких умов, і які заходи варто було би вжити для ...
25 червня 2026
Чи перетвориться Україна на "Скелю"? Що відбувається у "полку Сирського"
Звірства у 425 ОШП рано чи пізно вдарять і по президенту Зеленському
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей