UA | RU
02 листопада 2020, 17:34

"Слуги народу" прийшли в КСУ, щоб запитати суддів про "супертурборежим”

Депутатів цікавлять причини швидких рішень в закритому режимі
Депутатів цікавлять причини швидких рішень в закритому режимі
Фото: скріншот відео

Народні депутати від “Слуги народу” прийшли на закрите засідання Конституційного суду, щоб поспілкуватися з головою КСУ Олександром Тупицьким та дізнатися причину “супертурборежиму” у роботі суду.

Про це повідомив голова фракції "Слуга народу” Давид Арахамія в коментарі телеканалу "Україна 24" на ґанку КСУ, передає RegioNews.

За словами глави фракції, така швидкість прийняття рішень судом свідчить про ангажованість якимись групами, і що "такої швидкості не було ніколи, що свідчить про те, що це ненормальна, незвичайна робота Конституційного суду”.

Підкреслюю, що ніякі двері ми ламати не будемо і закликати до цього… Можливо, пан Тупицький пояснить, чому це сталося (оперативні рішення в закритому режимі – ред.), може, через ковід. Я вийду і вам доповім... Буду просити пана Тупицького, можливо, зробити перерву на 10 хвилин і пояснити, чому саме так все відбувається в супертурборежимі, і все закрито і непрозоро”, - сказав Арахамія журналістам.

Він додав, що до нього приєдналися нардепи Олександр Дануца, Максим Павлюк та Андрій Богданець і наголосив, що їхня мета – поспілкуватися та отримати роз’яснення.

Відповідаючи на питання про шляхи розв’язання конституційної кризи, Арахамія сказав, що гарним кроком була б добровільна відставка суддів на тлі втрати довіри суспільства, чи відставка Тупицького.

Арахамія повідомив, що у понеділок ввечері буде засідання фракції "Слуга народу", і що у фракції є голоси на користь закону про перезавантаження роботи КСУ, але знадобляться також голоси інших фракцій.

Окрім того, присутність президента очікується сьогодні на вечірньому засіданні фракції. Володимир Зеленський виступатиме з вступним словом.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний Суд України визнав такою, що суперечить Конституції статтю 366-1 Кримінального кодексу про покарання за недостовірне декларування. Згодом у Зеленського відреагували на рішення КСУ по деклараціях.

28 жовтня Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій.

Представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський вважає юридично слабко вмотивованим рішення КС про визнання неконституційною статті 366-1 Кримінального кодексу щодо покарання за недостовірне декларування.

30 жовтня стало відомо, що голову Конституційного суду Тупицького викликали на допит в ДБР, зустріч запланована на 2 листопада.

Згодом у Зеленського заявили, що закон про звільнення суддів КСУ відповідає Конституції.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
05 травня 2025
"Воджу їжу під обстрілами". Як керівники сіл ризикують життям заради земляків
Умови життя в багатьох прифронтових населених пунктах близькі до виживання. В результаті представникам місцевої влади доводиться постійно вирішувати критично важливі питання, а часом і ризикувати влас...
01 травня 2025
Довгоочікувана угода про копалини: що підписала Україна, навіщо це Трампу і як вона вплине на війну
Україна і Сполучені Штати Америки врешті-решт дійшли до точки підписання, але – підписання чого? І чим це обернеться для нашої економіки та національної безпеки
30 квітня 2025
"Римські канікули" Трампа: чого чекати Україні від зміни риторики президента США
Зустріч лідерів Сполучених Штатів Америки та України під час візиту до Ватикану шокувала російських пропагандистів, але чи піде вона на користь нашій державі
24 квітня 2025
Великоднє перемир'я Путіна. Чи було воно взагалі і навіщо Кремль його оголошував
Російський окупаційний режим продовжує гратися з президентом США, як кіт із мишкою. І, здається, досягає на цьому напрямку певних тактичних успіхів