UA | RU
11 березня 2025, 07:22

Шпигував за аеродромами ЗСУ: житель Миколаєва сяде за ґрати на 10 років

фото: з відкритих джерел

У Миколаєві до 10 років позбавлення волі засуджено інформатора ФСБ РФ, який займався шпигунством за українськими військовими аеродромами

Про це повідомило Управління СБУ в Миколаївській області, передає RegioNews.

Зазначається, що 35-річний місцевий житель без постійної роботи збирав розвідувальні дані про дислокацію та переміщення Сил оборони в регіоні. Зокрема інформацію про військові аеродроми, де базується бойова авіація ЗСУ.

Для збору даних він використовував особисті контакти, інформацію з відкритих джерел, а також приховано фотографував об'єкти під час обходу місцевості. Зібрані матеріали передавав окупантам у вигляді текстових звітів та фото з геоприв'язкою.

Співробітники СБУ задокументували його злочинну діяльність і затримали вдома. Під час обшуку у нього вилучили мобільний телефон із доступом до анонімного чату, через який він спілкувався із представниками ФСБ.

Як стало відомо зі слідства, цей чоловік привернув увагу російських спецслужб навесні 2023 року. Усе через свої антиукраїнські коментарі у Телеграм-каналах. Комунікацію з російською стороною він здійснював через посередників. Один із них — прокремлівський блогер Сергій Лебедєв, відомий під псевдонімом "Лохматий", який наразі перебуває в тимчасово окупованому Донецьку і співпрацює з російськими спецслужбами.

На основі зібраних доказів суд визнав чоловіка винним за частиною третьою статті 114-2 Кримінального кодексу України — несанкціоноване поширення інформації про переміщення і розташування ЗСУ чи інших військових формувань України.

Нагадаємо, днями Служба безпеки ліквідувала ще одну агентурну групу російських спецслужб у Миколаєві. В результаті спецоперації затримано чотирьох осіб, які передавали ворогу координати для ракетних і дронових ударів по місту.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну
23 січня 2026
Світ після порядку. Як цьогорічний Давос допоможе Україні та Європі
Останній форум у Давосі вийшов схожим на поминки за колишнім світовим ладом
Зима в Україні: понад 1,6 тис. людей постраждали від обморожень та переохолодження
09 лютого 2026, 11:26
Співробітника банку судитимуть за держзраду: передавав РФ дані про об'єкти Києва
09 лютого 2026, 10:57
РФ атакувала Україну 11 ракетами та 149 дронами: як відпрацювала ППО
09 лютого 2026, 10:38
Росіяни завдали удару по енергетичному об'єкту на Волині
09 лютого 2026, 10:12
У Запорізькому районі під час пожежі загинув літній чоловік
09 лютого 2026, 09:46
Російський удар по Дніпропетровщині: постраждали 9 людей, серед них 13-річна дівчинка
09 лютого 2026, 09:24
Львівський клуб "Карпати" обрав нового капітана після мовного скандалу
09 лютого 2026, 08:58
За добу РФ завдала майже 90 ударів по Сумщині: семеро постраждалих
09 лютого 2026, 08:43
На Волині тракторист ковшем смертельно травмував жінку: як його покарав суд
09 лютого 2026, 08:28
Пілот F-16 феєрично знищив ворожий "Шахед" над Україною: кадри збиття
09 лютого 2026, 08:06