UA | RU
08 березня 2025, 13:46

СБУ викрила російського "крота" в Державному космічному агентстві

фото: СБУ

Служба безпеки викрила ще одного високопоставленого "крота" РФ у державних органах України

Про це повідомила пресслужба СБУ, передає RegioNews.

Зловмисником виявився працівник Державного космічного агентства, що мав доступ до секретної інформації про стратегічні підприємства країни та конфіденційних супутникових знімків.

Контррозвідка та слідчі СБУ затримали фігуранта під час наради у Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України.

За даними слідства, агент був завербований представниками ФСБ Росії у 2024 році. Відтоді Служба безпеки ретельно фіксувала всі його дії та взаємодію з російськими кураторами. Водночас СБУ використовувала його для дезінформування противника, передаючи вигідну для України інформацію через цього "крота".

Як стало відомо, чоловік був завербований через свою дружину, яка живе в Ростові-на-Дону та співпрацює з окупаційними структурами.

За свою діяльність він отримував гроші та навіть планував переїзд до Росії після виходу на пенсію, запланованого на літо 2025 року.

Під час обшуку у підозрюваного вилучили мобільний телефон із анонімними чатами в месенджерах та електронною поштою, якими він користувався для зв'язку з російськими спецслужбами.

На основі зібраних доказів СБУ висунула йому підозру за статтею про державну зраду, скоєну в умовах воєнного стану.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. У разі доведення його вини, зловмиснику загрожує довічне ув'язнення з конфіскацією майна.

Нагадаємо, нещодавно СБУ викрили "крота" серед операторів БпЛА. 37-річний чоловік передавав дані російській ФСБ. Йому загрожує довічне ув'язнення.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
Російський "шахед" влучив біля ресторану у Харкові: що відомо
26 березня 2026, 08:27
Чоловік, який стріляв у патрульних в Одесі, загинув під час затримання
26 березня 2026, 08:24
Українка колола ботокс без ліцензії сотням людей у Франції: вирок суду
26 березня 2026, 08:21
Наслідки масованої нічної атаки безпілотників на Одещину: подробиці
26 березня 2026, 08:14
Військові РФ обстріляли три райони Дніпропетровщини: пошкоджені підприємства
26 березня 2026, 08:07
Масовані обстріли Сумщини: значні руйнування інфраструктури, є поранені
26 березня 2026, 07:58
Мінус 1210 окупантів: Генштаб ЗСУ оприлюднив втрати ворога на 26 березня
26 березня 2026, 07:46
Wi-Fi модеми з метадоном: в Кропивницькій колонії затримали організаторів постачання наркотиків
26 березня 2026, 07:43
На окупованій Луганщині вчителів змушують шпигувати за школярами
26 березня 2026, 07:39
Удар по Харкову вранці 25 березня: у лікарні померла поранена жінка
26 березня 2026, 07:32