UA | RU
06 травня 2021, 15:30

Україна планує запустити COVID-сертифікат до липня

Він має стати додатковим стимулом не займатися самолікуванням
Він має стати додатковим стимулом не займатися самолікуванням
Фото з відкритих джерел

“Ковідний сертифікат” щодо вакцинації від коронавірусу, зокрема, в Україні планують розробити в найкоротші терміни і запустити до 1 липня.

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Facebook-сторінку МОЗ.

МОЗ та Мінцифри опрацьовують впровадження "ковідних сертифікатів” — це робоча назва внутрішнього документа, який міститиме дані про вакцинацію, про зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19. Документ розробляють з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ. Його мета — вільне та безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу. Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров’я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати у додатку чи порталі "Дія”.

До впровадження "ковідних сертифікатів” українці, яким зробили дві дози щеплення, зможуть отримати за їх запитом і за потреби пред’явлення при перетині державного кордону паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке наразі є чинним, - додали у МОЗ.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що "документ планують розробити в найкоротші терміни і він може запрацювати вже з 1 липня".

Ми знаємо, які потенційно дані будуть вносити в "ковідні сертифікати" в європейських країнах, навколо чого триває дискусія. Моє бачення — нам треба давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований з сертифікатами ЄС, — цитує міністра пресслужба.

За словами Максима Степанова, запуск внутрішнього "ковідного сертифіката” буде супроводжуватися певними перевагами для його власників. У такий спосіб українці будуть зацікавлені в тому, щоб перевірятися на COVID-19 за перших же симптомів і не займатися самолікуванням.

Як ви знаєте, у нас є проблема самолікування. Є велика кількість людей, про яких ми не знаємо — хворіли вони на COVID-19 чи ні. Якщо у них була легка форма хвороби, вони сиділи вдома, не ходили до лікаря і не робили тести. Якщо буде внутрішній сертифікат, який даватиме відповідні переваги за наявності зроблених тестів — це буде як додатковий стимул не займатися самолікуванням, — вважає міністр.

Максим Степанов: "Ковідний сертифікат може бути запущений в Україні до 1 липня" МОЗ опрацьовує впровадження ковідних...

Posted by Міністерство охорони здоров'я України on Thursday, May 6, 2021

Як повідомлялося, Держприкордонслужба готова до введення паспортів вакцинації. Це світова перспектива найближчих місяців.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook