UA | RU
17 квітня 2020, 11:40 51

У Кропивницькому СІЗО виявили численні порушення епідемічного режиму

Уповноважений Верховної Ради з прав людини в південних областях Олександр Остапенко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВР України з прав людини в Кіровоградській області Віктор Жученя перевірили Кропивницький слідчий ізолятор щодо забезпечення заходів із запобігання та поширення COVID-19 та прав утримуваних в умовах надзвичайної ситуації. Перевірка виявила численні грубі порушення
Уповноважений Верховної Ради з прав людини в південних областях Олександр Остапенко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВР України з прав людини в Кіровоградській області Віктор Жученя перевірили Кропивницький слідчий ізолятор щодо забезпечення заходів із запобігання та поширення COVID-19 та прав утримуваних в умовах надзвичайної ситуації. Перевірка виявила численні грубі порушення
Фото: ТСН

Про це повідомила пресслужба Офісу омбудсмана, пише RegioNews.

"В установі не здійснюється постійний контроль за дотриманням маскового режиму та проведенням температурного скринінгу. Існує проблема з дезобробкою службових приміщень. Гостро не вистачає засобів захисту та дезінфекції. Не проводиться дезінфекція приміщень для проведення прогулянок засуджених та осіб, узятих під варту, камер, місць загального користування (лазня; збірне відділення тощо). Не придбано ручні розприскувачі типу "Автомакс". Кількість дезінфекційних засобів та засобів особистої гігієни не відповідає передбаченому Планом запасу (три місяці) – наявні 3 працівника-дезінфектора. Дезінфекцію ув’язнені проводять самостійно", - йдеться в повідомленні.

У СІЗО також не дотримуються вимоги щодо обсервації новоприбулих в’язнів. Зокрема, жінки, які прибули до Кропивницького СІЗО у період з 30 березня до 7 квітня були відразу розподілені до загальних камер після опитування і температурного скринінгу лікаря.

Крім того, порушуються правила прийому посилок і передач для утримуваних осіб. Дезінфекція посилок, в тому числі шляхом опромінення кварцовими лампами, практично не проводиться. Передачі не зберігаються в окремо відведеному приміщенні впродовж 24 годин, а відразу передаються в’язням.

"Персонал СІЗО не забезпечений повною мірою засобами індивідуального захисту, тому використовує власноручно виготовлені марлеві пов’язки. Через недостатню інформованість та відсутність в ув’язнених засобів індивідуального захисту, значна їх частина відмовляється від проведення щоденних прогулянок та відвідування лазні, чим наражає себе на небезпеку захворювання іншими соціально-небезпечними хворобами", - зазначили в пресслужбі.

В СІЗО досі не вирішили питання щодо фінансування протиепідемічних заходів, які проводяться в установі.

"У спеціальному фонді СІЗО фактично відсутні резервні кошти, за які адміністрація може придбати засоби індивідуального захисту та дезінфекції. Рахунки установи заарештовані з 20 березня 2020 року", - відзначили у відомстві.

Медична частина пенітенціарної установи не достатньо підготовлена до роботи на випадок масового виявлення осіб з підозрою на COVID-19, оскільки у штаті наявний лише один лікар-інфекціоніст на пів ставки, працівники медичної частини не достатньо забезпечені засобами захисту, а наявні маски, хірургічні рукавиці і халати не забезпечать їх захист у разі виявлення особи хворої на COVІD-19.

"З 7 квітня в одній із палат (камер) медичної частини перебуває на ізоляції хворий ув’язнений із симптомами ГРВІ. Проте, через відсутність в медичній частині швидких тестів, його обстеження на грип та коронавірусну інфекцію не проводилось. Також в установі відсутній алгоритм дій щодо переміщення хворої особи у разі відсутності місць у закладах ДКВС та МОЗ", - повідомили в Офісі Омбудсмана.

В установі не організовано постійний скринінг температури відвідувачів СІЗО, зокрема він не проводиться адвокатам та правоохоронцям, які здійснюють конвоювання в’язнів. Персонал установи не використовує наявні у нього засоби індивідуального захисту, нехтуючи заходами особистої безпеки.

"Персонал слідчого ізолятора несе службу у тій же формі одягу, в якій перебував у транспорті, дезінфекція одягу та взуття не здійснюється, не дотримується рекомендацій, визначених пам’яткою (інструкцією) щодо профілактики та попередження поширення коронавірусної інфекції та поводженням в умовах карантину осіб, які перебувають на території СІЗО", - йдеться в повідомленні пресслужби.

Читайте також: Коронавірус дістався Чернівецького СІЗО


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook