UA | RU
01 березня 2021, 21:35 1245

Очікуємо на транш МВФ у цьому році, - радник Президента з економічних питань

Співпраця України з Міжнародним валютним фондом продовжується
Співпраця України з Міжнародним валютним фондом продовжується
Фото з відкритих джерел

Верховна Рада має ухвалити зміни до законодавства, необхідні для отримання чергового траншу.

Про це заявив радник Президента України з економічних питань Олег Устенко в ефірі каналу "Україна 24", передає RegioNews з посиланням на сайт Президента.

Ми очікуємо, що отримаємо в цьому році транш МВФ. У нас програма розрахована на 5 мільярдів доларів – 2,1 мільярда ми вже отримали, – зазначив Устенко.

Олег Устенко наголосив, що вимоги програми співпраці з МВФ збігаються з програмою Президента Володимира Зеленського, на чому Глава держави неодноразово наголошував. Йдеться, зокрема, про необхідність судової реформи та забезпечення функціонування антикорупційної інфраструктури.

Так, для внесення змін в українське законодавство в частині судової системи Президент проводив багато зустрічей, спілкувався з українськими та іноземними експертами й переконував депутатів Верховної Ради.

Програма відбувається. Як тільки будуть проголосовані у Верховній Раді відповідні законодавчі ініціативи Президента, ми можемо сказати, що з нашого боку ми виконали те, що обіцяли. Обіцяли виконати не тільки МВФ – ми не робимо це для когось, ми робимо це для українського народу, – сказав радник Глави держави.

Олег Устенко наголосив, що успішна співпраця з МВФ дасть Україні змогу робити більш вигідні запозичення на міжнародному ринку і є хорошим сигналом для іноземних інвесторів. Також він додав, що 2020-й був складним у питанні залучення інвестицій, але українська економіка може отримати близько 3 млрд доларів прямих іноземних інвестицій у поточному роцi.

Як повідомлялося, Устенко і раніше заявляв, що Україна не має наміру припиняти співпрацю з МВФ. У Зеленського виключили розрив з Фондом.

Також Зеленський пояснив, чому Україна не отримала від МВФ транш на 700 млн доларів. Він запевняє, що наша держава отримає транш від МВФ до кінця 2021 року.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram