UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 41

Прокопенко Андрій

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації

Попередня посада: голова Одеського обласного передвиборчого штабу партії "Слуга народу" на парламентських виборах.

Народився 10 січня 1982 року в Києві.

Закінчив філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2003), кандидат філософських наук (2007). Видав монографію "Освіта як чинник соціальних змін" (2008).

Протягом 2007-2009 років вивчав політичний менеджмент в Інституті Роберта Шумана (Будапешт, Угорщина), навчався в Московській школі політичних досліджень, британському Королівському інституті зв'язків із громадськістю (CIPR), Українській школі політичних студій. У 2018 році дистанційно пройшов курс зі стратегічного менеджменту в Мюнхенському університеті Людвіга-Максиміліана (Німеччина), а наступного року вступив до Національної академії державного управління при президентові України, де навчається за спеціалізацію "Управління регіональним розвитком".

Політтехнолог. Має 15-річний досвід організації виборчих кампаній в Україні, Грузії, Польщі та Росії. Вільно спілкується українською, російською та англійською мовами.

Профіль на Facebook.

Профіль на Wikipedia.

Кар'єра

Навчання в університеті Шевченка поєднував з роботою вчителем історії в Київський спеціалізованій школі №114. Вигравши в 2003-му конкурс "Студенти для Парламенту", почав працювати помічником головного редактора видавництва Верховної Ради, а згодом — експертом з виборчих питань Фонду "Відкрите суспільство".

У 2004 році Прокопенко став співавтором посібника "Я — спостерігач" й організатором всеукраїнських тренінгів для членів виборчих комісій і спостерігачів. Співпрацював зі штабом кандидата в президенти Віктора Ющенка, зокрема був спостерігачем у закордонному окрузі.

У 2005-2006 роках брав участь у виборчих кампаніях у Росії, Польщі та Грузії, зокрема до Московської міської думи та польського Сейму. // theБабель Паралельно працював у дослідницькому відділі центрального виборчого штабу "Блоку Юлії Тимошенко".

У 2007-2010 роках Андрій Прокопенко входив до Експертної Ради Комітету Верховної Ради України з питань промислової, регуляторної політики та підприємництва.

У 2009-2010 роках очолював групу політтехнологів штабу кандидата в президенти Юлії Тимошенко в Дніпропетровській і Луганській областях.

У 2010-2011 роках був керівником штабу на виборах мера Алушти й депутатів Верховної Ради Криму, працював керівником політтехнологічної групи з побудови та організаційного розвитку політичної партії "Грузинська партія" (Тбілісі, Грузія), був головою Тольяттинского регіонального виборчого штабу на виборах у Державну Думу й Самарську обласну думу. // Слово й Діло

У 2009-2012 роках був партнером, керівником практики в Україні консалтингової компанії GR Research & Consulting Center, однієї з перших російських лобістських компаній.

У 2012-2013 роках відповідав за організаційні трансформації в міжнародній нафтовій компанії "ТНК-ВР". Працював Радником Віце-президента, а згодом очолив департамент комунікацій та корпоративних ЗМІ "ТНК-ВР Менеджмент". Після поглинання компанії "Роснафтою" повернувся до політтехнологічної практики, ставши в 2013 році головою штабу на виборах мера російського Воронежа й на виборах місцевих депутатів.

У 2014 році заснував агенцію "Прокопенко та партнери. Політичний менеджмент", яка організовує виборчі кампаній "під ключ". Того ж року був керівником штабу на виборах до Верховної Ради по округу в Чернігові. Його кандидат здобув перемогу.

На місцевих виборах у 2015 році команда Прокопенка встановила рекорд України, "завівши" 1868 монопартійних депутатів у ради різних рівнів у межах одного регіону.

31 жовтня 2019 року Президент Володимир Зеленський Указом № 794/2019 призначив Андрія Прокопенка головою Чернігівської обласної державної адміністрації.

Політичний бекграунд

Андрій Прокопенко був помічником нардепа VIII скликання Гліба Загорія (БПП) на громадських засадах, а з 2013 до 2015 року був членом політичної партії "Сила людей". Протягом 2017-го співпрацював з "Аграрною партією України", у березні 2018 року став заступником голови Чернігівської обласної організації цієї партії. // Укрінформ

Прокопенко протягом 2015-2017 років був депутатом Чернігівської обласної ради від партії "Наш край". Під час каденції очолював Постійну комісію з питань житлово-комунального господарства, транспорту та інфраструктури.

Під час президентської кампанії 2018-2019 років "Прокопенко та партнери" допомагали штабу кандидата Володимира Зеленського, здійснюючи соціологічні дослідження. На парламентських виборах 2019 року очолював Одеський обласний штаб "Слуги народу". // Чернігівський монітор

Родина

Дружина — Прокопенко Юлія Василівна. Подружжя виховує доньку та сина.

Цікавинки з декларації

Згідно з декларацією, датованою жовтнем 2019 року, у власності родини Прокопенків — дві квартири в Києві, одна в Бучі (Київська область) та два автомобілі Honda Accord і Nissan  Juke 2013 року виготовлення. У готівці сім’я зберігає $10 тис. і 30 тис. грн. Банківських рахунків ні Андрій Прокопенко, ні його дружина не мають. // НАЗК

У 2017-му ж нинішній очільник Чернігівщини ніяких доходів, згідно з декларацією, не мав. Тільки Юлія Прокопенко отримала 7,7 тис. грн державної допомоги при народженні дитини.

Скандальні факти

Видання "Тексти.org.ua" включило Андрія Прокопенка до Бази псевдосоціологів. У вересні 2007 року він як директор Інституту процесів соціального розвитку презентував результати опитування із завищеним рейтингом Блоку "КУЧМА": прогнозували 4,8%, насправді — 0,1%. У 2008 році — вже як експерт дослідницького центру "Нью-імідж маркетинг груп" презентував результати опитування на виборах у Києві, завищивши рейтинг Миколи Катеринчука: прогнозували 16,5%, насправді — 4,44%.

Журналісти додають, що в 2012 році "Нью-імідж маркетинг груп" була серед тих фірм, що завищували рейтинг і партії Наталії Королевської "Україна — вперед!".

Як зазначало "Дзеркало тижня" в 2008 році, працівники "Нью-імідж маркетинг груп" не мали звички залишати свої контактні телефони або е-mail: "Представник інформаційного агентства "Інтерфакс”, прес-центр якого компанія вже не раз використовувала для обнародування своїх фантастичних рейтингів, повідомила: "Ці хлопці справді доволі дивні, завжди ходять парою й не залишають координат. Єдине, що в мене є — адреса якогось сайта". // Дзеркало тижня

Обіцянки та резонансні заяви

Голова Чернігівської ОДА запрошує Volkswagen будувати завод в області: "Компанія Volkswagen передумала будувати в Туреччині автомобільний завод вартістю півтора мільярда доларів і як варіант розглядає Болгарію. Запрошую компанію Volkswagen на Чернігівщину. Будуйте завод тут. Ми направимо в компанію офіційне звернення й запропонуємо максимально комфортні умови. Я розумію, що ми не одразу почуємо "Так” від інвесторів, але після сотень "Ні”, обов’язково буде "Так”. // Новое время

Завітневич Олександр
Керівник Черкаської обласної організації партії «Слуга народу»
Кісєль Юрій
Керівник Дніпропетровської обласної організації партії “Слуга народу”
Кривошеєв Ігор
Керівник Закарпатської обласної організації партії «Слуга народу»
Всі досьє »