Онищук Світлана Василівна
![](https://regionews.ua/static/img/3/0/306824175_203155465388013_5755316244270870948_n_2_1_605x320.jpg)
Профіль у Facebook
Канал у Telegram
Сторінка в Instagram
Сторінка Wikipedia
Народилася 7 січня 1984 року, у селищі Заболотові Снятинського району.
Освіта
У 2002 році закінчила Снятинський сільськогосподарський технікум за напрямом Бухгалтерський облік.
У 2004 році закінчила Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника за напрямом Економіка і підприємництво, бухгалтер-економіст. У 2005 році закінчила цей же університет за напрямом Правознавство, юрист, викладач права.
З 2015 року – Доктор наук з державного управління.
Сім’я
Одружена, виховує двох доньок Наталію та Ангеліну.
Кар'єра
10.2002 – 09.2006 – юридичний консультант приватної агрофірми "Кобзар”.
10.2006 – 02.2012 – викладач кафедри цивільного права та процесу; викладач кафедри економіко-правових дисциплін; доцент кафедри цивільного права Прикарпатського юридичного інституту Львівського державного університету внутрішніх справ у місті Івано-Франківську.
01.2012 – 09.2014 – доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (за сумісництвом).
02.2012 – 04.2012 – радник патронатної служби голови Коломийської районної державної адміністрації Івано-Франківської області.
04.2012 – 04.2012 – начальник відділу аналітичного забезпечення та взаємодії з громадськістю і ЗМІ управління організаційної та кадрової роботи Національного агентства України з питань державної служби в м.Києві.
10.2015 – 09.2019 – професор кафедри публічного управління та адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (за сумісництвом).
Політичний бекграунд
04.2012 – 05.2015 – начальник управління державної служби Головного управління державної служби України в Івано-Франківській області.
05.2015 – 09.2019 – начальник Міжрегіонального управління Національного агентства з питань державної служби в Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях.
З 17 вересня 2019 – 8 липня 2021 року – заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
У червні 2020 року Онищук була близькою до того, аби очолити Національне агентство України з питань державної служби. За чутками, її призначення туди лобіював сам прем'єр Шмигаль, який і взяв її в нову команду Івано-Франківської ОДА. З тим призначенням не склалося, хоча Онищук у структурах даного Нацагентства працювала з 2012 року, дослужившись до посади начальниці міжрегіонального управління Нацагентства з питань державної служби в Чернівецькій, Івано-Франківській і Тернопільській областях.
З 8 липня 2021 року – голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Критика
Навесні 2024 року Світлана Онищук потрапила в публічний курйоз. У мережі вона повідомила нібито про початок українського контрнаступу. Чиновниця стверджувала, що про це повідомив Генштаб ЗСУ.
Користувачі з'ясували, що Онищук, ймовірно, поширила фейк із одного анонімного Telegram-каналу, який видає себе за офіційний канал українського командування. Вони потролили посадовицю і запитали її, чи знає сам Генштаб про початок контрнаступу ЗСУ. Після критики Онищук видалила свій допис без пояснень.
Декларація
Світлана Онищук не має рахунків у банках, але у 2022 році мала 150 тис. гривень готівки. У 2022 році Онищук не купувала автомобілів, але в неї є LEXUS NX 200 (2018 року випуску), а у її чоловіка – TOYOTA RAV4 (2019 року випуску).
За 2022 рік Світлана Онищук на своїй посаді заробила трохи більше 930 тис. гривень. Ще 38 тис. гривень вона заробила, викладаючи в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти та газу. Чоловік чиновниці працює у Конституційному суді Україні та за 2022 рік він задекларував трохи більше 480 тис. гривень зарплатні.
Також чоловік начальниці Івано-Франківської ОВА має досить багато землі. На нього записано чотири земельні ділянки загальною площею понад 4500 кв. метрів у Коломийському районі. Тут же він має будинок на 153 кв. метри.
Загалом подружжя Онищуків має два гаражі по 18 "квадратів" кожен в Івано-Франківську. Також у цьому місті чоловік чиновниці має квартиру площею 81 кв. метр. Сама ж Світлана Онищук має 25% квартири площею понад 80 кв. метрів в Івано-Франківську.
Нагоpоди, почесні звання
Почесна грамота Кабінету Міністрів України (2016).
Почесне звання "Заслужений юрист України" (2018).
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
- 01:35 27 липня У Запоріжжі правоохоронець вкрав у померлого чоловіка майже 800 тисяч гривень
- 00:12 27 липня На Вінниччині 17-річний юнак вбив молоду жінку
- 23:23 26 липня Відпочивав разом із друзями: на Закарпатті чоловік втопився в озері
- 22:06 26 липня Росіяни атакували дроном житлові будинки в Запорізькому районі: поранені 3 цивільних
- 21:44 26 липня У застосунку Резерв+ став доступним статус бронювання від мобілізації, — Міноборони
- 21:15 26 липня За тиждень Сили оборони знищили майже 8000 ворожих БпЛА
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dsc09664_1_2_100x100.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/4/4/448462461_1007829154040777_1265078401374392183_n_2_100x100.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/3/4/344652_164e0_new_960x380_0_100x100.jpg)