Микита Віктор Федорович
![](https://regionews.ua/static/img/3/9/396727066_352239013998989_7815580486484597079_n_2_605x320.jpg)
Профіль у Facebook
Канал у Telegram
Віктор Микита народився 1979 року в закарпатському селі Ільниця. Має дві вищі освіти. Диплом технолога-економіста отримав 1988 року в місцевому лісотехнічному технікумі, а в 2002 році став дипломованим юристом, закінчивши Національну академію внутрішніх справ у Києві.
Кар'єра
Деталей біографії Віктора Микити у відкритих джерелах вкрай мало через специфіку його колишньої роботи.
До 2003 року Микита працював у низці приватних фірм, зокрема й на пошті. Після – розпочинає свою кар'єру в секторі безпеки. Був заступником начальника управління СБУ в Запорізькій області, згодом обіймав високу посаду в Центральному управлінні СБУ. Із 2013-го до 2014 року його командирували працювати в Донецьк.
У 2015 році Віктор Микита повертається на рідне Закарпаття, де очолює спецпідрозділ СБУ по боротьбі з організованою злочинністю (колишній УБОЗ). Вже в 2018-му переходить на аналогічну посаду в Запорізьку область. Через три роки йде на підвищення та стає першим заступником начальника Головного управління СБУ в Києві.
Довго в столиці Микита не затримується й наприкінці того ж 2021 року знову їде в рідний край, однак уже як голова Закарпатської обласної державної адміністрації.
Своє призначення очільником регіону сам Микита пояснював фактично політичною доцільністю. По-перше, він мав закарпатське коріння й розумів ментальність краю, а по-друге, знав оперативну ситуацію та більшість тутешніх політиків, йому не потрібно було багато часу, щоб входити в курс справ. Тому, як вважали в Офісі президента, він зможе "розрулити" політичну кризу, яка на той час виникла в Закарпатській облраді, коли був відсторонений голова ради – представник партії "Слуга народу".
Микита тоді визнавав, що у регіоні є "низка політичних груп, які розуміють, що в майбутньому їм треба йти й заробляти певні бонуси. А це може йти всупереч картині розвитку регіону". Але з такими групами він знайшов контакт: "Десь ідемо на якісь поступки, когось переконуємо, десь давимо на совість". Водночас він додає, що за роки роботи в СБУ Закарпаття він назбирав чимало компромату на місцевих політиків, "знає багато", однак цей компромат, як запевняв Микита, є власністю відомства і його він не використає для політичного шантажу, бо вважає це неприйнятним.
"Хоча більшість тих, з ким я тут спілкуюсь, мене знають і, мабуть, знають, що я маю на них компромат. Можливо, саме тому вони десь до мене дослухаються", – пояснював чиновник.
На посаді начальника ОВА Віктор Микита зустрів повномасштабне російське вторгнення. Серед його найбільших проєктів та ініціатив називаються такі: створення на Закарпатті першого в Україні Центру підготовки населення до національного спротиву, розробці обласної програми компенсації відсоткової ставки за кредитами (3%) на придбання житла військовослужбовцям ЗСУ, започаткував створення першого в області ІТ-кластера, реалізував проєкт релокації більш ніж 400 підприємств із зони бойових дій.
У вересні 2022 року Микита очолив Закарпатську партійну організацію "Слуги народу". На цій посаді замінив народного депутата Миколу Тищенка, якого вирішили змістити через низку публічних скандалів, у які той потрапляв систематично як до, так і після початку великої війни.
Ще через півроку, навесні 2023-го, отримує нову посаду – його обирають головою Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Критика
Напередодні повномасштабного вторгнення відмітився скандальною заявою, в якій назвав росіян "нашими братами".
"Там мешкають наші брати. Населення (росії - ред.) — це наші брати, справді. Але керівництво рф, на жаль, недружнє. Воно не розуміє, що у нас виховується молоде покоління… Якщо ми з вами, народжені у СРСР, змінювали свою ментальність і ставлення, щоб захистити свою країну, то вже наші діти, вони отримують іншу інформацію стосовно наших відносин з закордонними сусідами", – сказав тоді Микита.
Таке висловлювання обурило суспільство, а прем’єр-міністр Денис Шмигаль обіцяв перевірити слова чиновника.
Родина
Чиновник перебуває у шлюбі з етнічною угоркою Вікторією, тому, як розповідав сам Микита, вдома родина іноді спілкується угорською мовою, хоча він її розуміє не дуже. Подружжя виховує чотирьох дітей: Вадима, Дмитра, Емму й Анастасію.
Доходи і статки
У родини начальника Закарпатської ОВА є житловий будинок на 259 "квадратів" біля Ужгорода, а ще три земельні ділянки загальною площею майже 2500 кв. метрів. Сімʼя Віктора Микити має ще один будинок в Ужгородському районі, але його площу та дату купівлі не вказав. В Ужгороді в родини Віктора Микити є квартира на 58 кв. метрів.
За 2022 рік чиновник, обіймаючи посаду очільника ОВА, заробив більше 890 тис. гривень, а це майже по 75 тис. гривень на місяць.
Дружина Микити – приватний підприємець і за 2022-й задекларувала трохи більше 750 тис. гривень прибутку, а ще 1,2 млн гривень доходів вказала від продажу авто. На початку 2022 року вона також придбала вантажівку за 500 тис. гривень. Ще три вантажівки-тягачі, якими вона володіє, куплені до початку повномасштабного вторгнення. Також у 2022 році, ще до війни, придбала автомобіль Audi А6 (2018 року) за 1,3 млн гривень.
На банківський рахунках Віктор Микита в 2022 році мав майже 80 тис. гривень, а його дружина – близько 200 тис. гривень. Готівкою у Микити було 30 тис. доларів, а в його дружини – 1,5 млн гривень.
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
- 01:35 27 липня У Запоріжжі правоохоронець вкрав у померлого чоловіка майже 800 тисяч гривень
- 00:12 27 липня На Вінниччині 17-річний юнак вбив молоду жінку
- 23:23 26 липня Відпочивав разом із друзями: на Закарпатті чоловік втопився в озері
- 22:06 26 липня Росіяни атакували дроном житлові будинки в Запорізькому районі: поранені 3 цивільних
- 21:44 26 липня У застосунку Резерв+ став доступним статус бронювання від мобілізації, — Міноборони
- 21:15 26 липня За тиждень Сили оборони знищили майже 8000 ворожих БпЛА
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dsc09664_1_2_100x100.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/4/4/448462461_1007829154040777_1265078401374392183_n_2_100x100.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/3/4/344652_164e0_new_960x380_0_100x100.jpg)