UA | RU
23 липня 2020, 14:14 540

Малецький Віталій

Міський голова Кременчука
Міський голова Кременчука

Народився 5 вересня 1978 року в місті Кременчук.

Профіль у Facebook

Освіта

2000 р. – закінчив Кременчуцький політехнічний інститут за спеціальністю "Менеджмент організацій”, кваліфікація "менеджер економіст”.

2000 - 2004 рр. - навчався в аспірантурі КДПУ за спеціальністю "Економіка промисловості” на заочній формі навчання.

2003 - 2005 рр. - слухач Національної академії державного управління при Президентові України. Після закінчення академії отримав направлення на роботу в органи місцевого самоврядування.

Кар’єра

Травень - липень 2000 року - менеджер по зв’язках із громадськістю Кременчуцької станції Української скаутської організації "Пласт”.

Політичний бекграунд

2005 – 2010 рр.  – директор Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконкому Кременчуцької міської ради.

2006 р. – невдало балотувався до Верховної Ради 5-го скликання від партії "Українці разом”.

2010 р. – обраний депутатом Автозаводської районної ради міста Кременчука. 5 років працював головою постійної депутатської комісії.

2010 - 2015 рр. - заступник міського голови Кременчука з гуманітарних питань.

Із листопада 2015 року - Кременчуцький міський голова.

2020 р. – переміг на місцевих на виборах міського голови Кременчука з результатом 52,08% голосів.

Сім’я

Мер Кременчука перебуває у шлюбі із Мариною Малецькою.

Декларація

Згідно із декларацією Віталія Малецького за 2019 рік, мер Кременчука не має ні власної нерухомості, ні автомобіля. Він задекларував житловий будинок у Кременчуку площею 73,2 м кв, який його дружина придбала в 2016 році за 18 тис 710 грн. Вона також має земельну ділянку площею 472 м кв, яку придбала за таку ж суму того ж року.

Дружина чиновника має квартиру в Кременчуку площею 49,7 м кв, яка була придбана 1999 року за 15 тис грн. Мер міста користується автомобілем Chevrolet AVEO TC58U 2008 року випуску, який належить його батьку.

Чиновник у 2019 році отримав 737 тис 531 грн зарплати. Він також взяв кредит у "Приватбанку” розміром 27 тис 365 грн. Того ж року його дружина також отримала від "Приватбанку” кредит у розмірі 18 тис 191 грн. Ще один кредит у розмірі 34 тис 100 грн Марина Малецька отримала від "Укрсиббанку”. Дохід дружини чиновника від зайняття підприємницькою діяльністю склав 999 тис  651 грн.

Віталій Малецький вказав, що отримав від Кременчуцької міської профспілки 1100 грн. Мер Кременчука зберігає готівкою $18 тис, у його дружини $ 6 тис готівки.

На рахунку в "Ощадбанку” у Віталія Малецького 11тис 68 грн, у "Приватбанку” він тримає 2742 грн, і в "УкрСиббанку” - 24 тис 247 грн. Його дружина має на рахунку в "Приватбанку” 889 грн.

Скандали

У травні 2017 року Департамент захисту економіки розслідував імовірне корупційне правопорушення у діях мера Кременчука Малецького та чиновників міської ради. Суть справи полягала в рішенні, ухваленому міською радою про надання в оренду приміщення за 1 грн для Кременчуцького комітету молодіжних організацій, яким керує підлегла мера.

У жовтні 2017 року відносно міського голови Кременчука Віталія Малецького відкрито кримінальне провадження. Йдеться про факт надання Малецьким неправдивої інформації до слідчого органу.

У березні 2020 року Малецький запропонував мешканцям міста здавати сусідів, які порушують режим самоізоляції. У відповідь на заяву Малецького члени кременчуцького центру "Європейський клуб” заявили про готовність слідкувати за дотриманням прав людини в місті та усіма можливими засобами протидіяти порушенню цих прав.

У квітні 2020 року Малецький потрапив у скандал, пов’язаний із тиском на журналістів. Міський голова Кременчука звернувся до СБУ з проханням перевірити діяльність газети "Програма плюс" та журналіста Олександра Курилова. Він також публічно образив журналіста газети.

Місцева журналістська спільнота звинуватила мера в тиску на медіа та закликала припинити переслідування за критику. Журналістська спільнота Кременчука зібрала підписи під відкритим листом до Малецького стосовно неприпустимості його висловлювань на адресу журналіста.

Згодом суд зобов'язав поліцію відкрити кримінальне провадження проти міського голови Кременчука Віталія Малецького за статтею 171 кримінального кодексу: "Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”.

У квітні 2020 року він став фігурантом ще одного скандалу, пов’язаного із поширенням своєї агітаційної газети серед мешканців міста за кошти міського бюджету. Друк газети коштував 9,5 млн. грн. Тоді Малецького звинувачували в нецільовому використанні коштів під час карантину.

У травні 2020 року Малецький всупереч рішенню Кабміну вирішив запустити у місті під час карантину громадський транспорт.

 


 
Самойленко Олександр
Голова Херсонської обласної ради
Лукашук Микола
Голова Дніпропетровської обласної ради
Шульга Сергій
Голова Кіровоградської обласної ради
Всі досьє »

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook