UA | RU
29 жовтня 2025, 11:16

Іщенко Олексій Олександрович

Начальник Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області
Начальник Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області

Олексій Іщенко народився 1976 року в Києві, де закінчив школу та здобув три вищі освіти: технічну, юридичну та будівельну.

Кар'єра

Уся професійна кар'єра Олексія Іщенка пов'язана з менеджментом у сфері будівництва, збереження та управління майном.

Першу роботу він отримав на державних підприємствах системи НАК "Нафтогаз України", де швидко пішов на підвищення та в різний час обіймав низку керівних посад, на яких займався будівництвом й обслуговуванням енергооб'єктів і реалізацією проєктів модернізації. Загалом у паливно-енергетичному комплексі Іщенко пропрацював понад 15 років.

Надалі свій досвід, набутий в "Нафтогазі", реалізував у сфері управління державним майном. У найбільшому  вітчизняному вищі – Київському національному університеті імені Тараса Шевченка – керував інфраструктурою 56 об’єктів: навчальних корпусів, гуртожитків, історичних будівель, які розташовані в трьох районах Києва.

2020 року Олексій Іщенко повертається в державний сектор та обіймає посаду директора Департаменту економічного розвитку Полтавської обласної державної адміністрації. Там береться за втілення знакових будівельних проєктів, які реалізовувалися в межах програми "Велике будівництво", це зокрема – капітальний ремонт автомагістралі Київ – Харків у межах Полтави, будівництво футуристичної будівлі ЦНАПу, зведення підземного паркінгу для карет швидкої допомоги в обласній клінічній лікарні, а також реконструкція транспортних розв'язок, капремонт амбулаторій сімейної медицини, шкіл, дитячих садочків.

Олексій Іщенко
Олексій Іщенко

Згодом Іщенку довелося повернутися в Київ, щоб долучитися до реалізації проєктів державного рівня, які пов’язані з діяльністю Офісу Генерального прокурора. Там він відповідав за житлове будівництво, що в результаті дало змогу прокурорам отримати гарантоване державою службове житло. Також брав участь у створенні сучасних просторів Офісу Генпрокурора, зокрема пресцентру.

Вже після початку повномасштабного вторгнення Олексій Іщенко перейшов на роботу в апарат Верховного Суду, де також взявся за сферу капітального будівництва та управління державним майном Верховного Суду. На посаді займався проблемами реставрації та реконструкції будівель Верховного Суду, а також брав участь у технічному переоснащенні будівель класу А+. За свою каденцію своєчасно завершив проєкти без перевищення бюджету.

2023 року Олексія запросили на посаду Керівника управління менеджменту активів АРМА, де він розробив та впровадив стратегію управління державними активами (майном, коштами, корпоративними правами) та гарантував зростання надходжень до бюджету та усунення необґрунтованих витрат. В АРМА також йому вдалося вдосконалити тендерні процедури в Prozorro, що мінімізувало корупційні ризики та прискорило укладання договорів.

Наступного року Олексій Іщенко переходить працювати до Національного музею історії України у Другій світовій війні в Києві, де розташований найвідоміший меморіальний комплекс країни "Батьківщина-Мати". Там його досвід будівництва та експлуатації інженерних споруд стає необхідним для того, щоб забезпечити стабільне функціонування всіх будівель музею та, зокрема, розробити й організувати впровадження складних інженерно-технічних рішень, які дали змогу зберігати комфортну температуру в приміщеннях комплексу, а також долучитися до реалізації проєкту з гідроізоляції в головному корпусі-будівлі під монументом "Батьківщина-Мати".

Загалом, перебуваючи на посаді головного інженера Служби інженерно-технічного забезпечення Музею, Олексій здійснював управління 20 об’єктами найвищої категорії складності, серед яких історичні об’єкти, меморіальні споруди, об’єкти масового відвідування, пам’ятки архітектури, унікальні інженерні споруди.

Наприкінці жовтня 2025 року призначений начальником Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області. 

Політика

Не є членом жодної політичної сили. Не балотувався на виборні посади.

Родина

Одружений.

Цитати

 

Про перспективи реформування сфери управління державним майном та необхідні кроки для цього

"Впровадження цифрових реєстрів може забезпечити повну прозорість обліку та операцій із державним майном, мінімізуючи корупційні ризики. Перспективним є розвиток державно-приватного партнерства, що дасть змогу модернізувати активи без надмірного навантаження на бюджет. Професіоналізація управління через створення спеціалізованих агентств та залучення міжнародних експертів може суттєво підвищити ефективність використання майна. Також варто робити акцент на професійному розвитку управлінців і створенні мотиваційних механізмів та механізмів відповідальності".

"Головним у цій перспективній реформі є зміна парадигми – від простого утримання майна до активного управління державним портфелем як інвестиційним інструментом. Це передбачає регулярну оцінку ефективності кожного активу, ухвалення рішень про доцільність збереження у державній власності та реінвестування доходів у пріоритетні напрями. Повоєнна відбудова створює унікальну можливість інтегрувати сучасні принципи управління активами з самого початку, а не адаптувати їх до застарілих систем".

Про системний підхід до відновлення житла та інфраструктури

"Програми відновлення зруйнованого житла в Україні рухаються в правильному напрямі. Держава перейшла до системного підходу відновлення житла та інфраструктури за принципом "Відбудувати краще, ніж було". В цьому процесі критично необхідно дотримуватися балансу між швидкістю відбудови та якістю будівництва, оскільки поспішні рішення можуть призвести до технічних та юридичних проблем у майбутньому. Успішним прикладом такої синергії швидкості та якості стала відбудова селища Бородянка в Київській області".

"Приклад Бородянки показує модель, яку можна тиражувати: швидке визначення категорій будинків (повне знесення – капремонт – поточне відновлення), централізовані типові проєкти, державне та міжнародне співфінансування. Там уже реалізовано кейс комплексного відновлення: поряд із житлом одночасно запускаються соціальна інфраструктура та публічні простори, що демонструє перехід до модернізації середовища проживання. Саме ця логіка має стати стандартом комплексної відбудови регіонального та національного масштабів".


18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей
12 червня 2026
Політичні ігри. Чому найбільше місто Київщини ризикує замерзнути взимку
Місто Біла Церква раніше залишилося без міського голови, а зараз, схоже, може залишитися і без міської ради
05 червня 2026
Битва за український літій: чому під загрозою опинилися інтереси США
В історії із судовими війнами навколо родовищ Кіровоградської області стирчать вуха головного політичного ноумена світу Дональда Трампа
52 кг психотропів і тонни прекурсорів: на Буковині викрили наркоцех
19 червня 2026, 10:30
Ранкова атака на Павлоград: кількість поранених зросла
19 червня 2026, 10:24
На Хмельниччині далекобійник заманив у фуру 13-річну дівчинку та намагався її зґвалтувати
19 червня 2026, 10:03
Погрожували вбити дітей: двох військових РФ засудили за зґвалтування жінки на Донеччині
19 червня 2026, 09:54
На трасі на Київщині автомобіль влетів у відбійник: є постраждалі
19 червня 2026, 09:46
Зеленський після "Рамштайну": РФ може посилити удари по Україні
19 червня 2026, 09:45
На Полтавщині у річці Грунь виявили тіло 23-річного хлопця
19 червня 2026, 09:38
У Дніпрі чоловік випав з 4-го поверху: його врятував навіс над під’їздом
19 червня 2026, 09:29
У Києві 20-річна дівчина вибила двері супермаркету через відмову продати алкоголь
19 червня 2026, 09:21
У Франції намагались підпалити завод, що виробляє дрони для України: подробиці інциденту
19 червня 2026, 09:08
 
Єрмак Андрій Борисович
Колишній керівник Офісу президента України
Міндіч Тимур Михайлович
Друг президента Зеленського, співвласник "Кварталу 95" та бізнесмен, підозрюваний у масштабній корупції
Вілкул Олександр Юрійович
Голова Ради оборони Кривого Рогу
Всі досьє »