UA | RU
24 березня 2021, 15:16 146

Харченко Олександр

Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Народився 12 жовтня 1980 року в місті Чернігів.

 

Профіль у Facebook

 

Офіційна сторінка на сайті Київради

 

Освіта

 

У вересні 1997 року вступив до Ніжинського державного педагогічного інституту імені Миколи Гоголя.

 

З 1998 по 2003 рік навчався в Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого за спеціальністю "Правознавство”, отримав диплом юриста.

 

Також закінчив Харківську державну академію міського господарства за спеціальністю "Економіка підприємництва”, отримав диплом економіста.

 

З 2008 по 2010 рік навчався в Kennesaw State Univercity (США), отримав ступінь магістра адміністрування.

 

Кар’єра і бізнес

 

У 1997 році Олександр Харченко працював тимчасовим підсобним робочим будівельного монтажного управління міста Ніжин.

 

В липні 2003 року він почав працювати помічником прокурора Ніжинської міжрайонної прокуратури Чернігівської області.

 

У квітні 2004 року Харченко очолив юридичне управління ТОВ "Юридична фірма "Захист” у місті Київ.

 

З березня 2006 по 2007 рік працював начальником юридичного управління ТОВ "Менеджмент. Інновації. Розвиток”.

 

З травня 2006 до 2020 року - фізична особа-підприємець у галузі права.

 

З грудня 2018 року - начальник юридичного управління приватного підприємства "Овруч Газ Авто”, Житомирська область.

 

Політичний бекграунд

 

У 2012 році безрезультатно балотувався до Верховної Ради 7-го скликання по 209 мажоритарному округу в Чернігівській області, отримав лише 3.01% або 2 425 голосів.

 

У 2014 році під час позачергових виборів до Верховної Ради 8-го скликання по тому ж округу балотувався від партії БПП, однак зняв свою кандидатуру ще до початку виборчих перегонів.

 

У 2015 році був обраний депутатом Київради від партії БПП по 51 округу, Дніпровський район міста Києва. У Київраді 8 скликання працював заступником голови постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування. Входив до фракції Блок Петра Порошенка "Солідарність". У жовтні 2019 року подав заяву про вихід із цієї фракції.

 

У 2019 році балотувався до Верховної Ради від партії "Сила і честь” по 209 мажоритарному округу Чернігівської області, однак вкотре не був обраний, за нього проголосували 4,01% виборців.

 

Під час місцевих виборів 2020 року балотувався до Київради 9 скликання від партії УДАР по кругу №5 у Дніпровському районі, а також у списку партії під №27.

 

23 липня 2020 року Київрада погодила призначення Олександра Харченка заступником голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень, за це проголосували 62 депутати. 1 вересня мер Києва Віталій Кличко підписав указ про призначення Харченка. Раніше цю посаду обіймав Володимир Слончак, якого звільнили з посади після нападу на працівника патрульної поліції 26 квітня 2020 року.

 

На цій посаді Харченко спрямовує та контролює діяльність Департаменту комунальної власності, Державного архіву міста Києва і Голосіївської РДА міста Києва.

 

Сім’я

 

Батько – суддя міста Ніжин у відставці. Дружина - Мазуренко Тетяна Миколаївна, працює провідним експертом Державної скарбниці у Національному банку України. Подружжя виховує сина Лева.

 

Декларація

 

У своїй останній декларації про доходи поданій у 2020 році, Олександр Харченко вказав, що володіє квартирою у Києві площею 55,4 м. кв, яка була придбана у 2008 році за 505 тис. грн.

 

У власності його дружини Тетяни Мазуренко є квартира у столиці площею 92,2 м. кв, яка була придбана 2002 року. Крім того, у 2006 році вона придбала земельну ділянку площею 1450 м. кв у Броварському районі Київської області.

 

Заступник мера Києва вказав у декларації наручний годинник EPOS 3359, який він придбав 2006 році за 5515 грн.

 

Також чиновник вказав, що у власності його дружини є ювелірний гарнітур з білого золота та діамантами, золота каблучка з діамантом, наручний браслет з білого золота, золоті сережки з діамантами і наручний годинник ROLEX із золотим ремінцем та інкрустований дорогоцінним камінням. Ціну більшості коштовностей чиновник не вказав. Він зазначив у декларації, що його дружина володіє золотою каблучкою із діамантами та кварцитом, ціна якої 29 900 грн.

 

Олександр Харченко отримав 985 тис. 700 грн доходу від зайняття підприємницькою діяльністю і 125 тис. 476 грн заробітної плати від приватного підприємства "ОвручГазАвто".

 

Готівкою заступник мера Києва зберігає $49 тис., готівкові кошти його дружини складають $35 тис. У декларації Олександр Харченко вказав, що взяв в "УкрСиббанку" позику у розмірі $29 248 під заставу квартири.

 

Скандали

 

За даними руху "Чесно”, Олександр Харченко був одним із найактивніших прогульників засідань та сесій у Київраді 8-го скликання.

 

У вересні 2017 року Харченко був учасником бійки під час пленарного засідання міської ради із депутатом Київради 8-го скликання від "Свободи” Володимиром Назаренком. Причиною бійки стала занадто різка вимога нардепа Юрія Левченка відправити у відставку Віталія Кличка. Назаренко вдарив Харченка. Згодом Олександр Харченко закликав передати матеріали стенограми з виступом Левченка в Генпрокуратуру.

 

24 жовтня Олександр Харченко разом із депутатами Київради Олегом Петровцем, Олександром Пабатом та Іллею Сагайдаком заявив про вихід із фракції "БПП Солідарність”.

 

Вперше про наміри призначити Харченка заступником Володимира Кличка ЗМІ повідомили в середині червня 2020 року. У повідомленні йшлося про те, що Харченко - наближена людина до скандального забудовника Максима Микитася. "Допомагають Страннікову і Маляревичу "управляти" земельною комісією Київради Олександр Харченко, Олег Петровець і Віталій Росляков, розповідають в кулуарах Київради. Ці депутати тісно пов'язані між собою і входять до неформальної групи підтримки Максима Микитася", - повідомляли ЗМІ.

 

У вересні 2020 року депутат Київради Володимир Назаренко силою приволік Олександра Харченка на засідання містобудівної земельної комісії. Назаренко заявляв, що Харченко навмисно саботує засідання. У підсумку, воно так і не відбулося, Олександр Харченко заявив, що до нього була застосована груба фізична сила.


 
Скакун Олександр
тимчасово виконуючий обов'язки голови Харківської обласної державної адміністрації
Гунько Наталія
Голова Київської обласної ради
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram