UA | RU
27 лютого 2024, 15:55

Даник Андрій Миколайович

В.о. голови ДСНС України
В.о. голови ДСНС України

Народився 26 жовтня 1978 року в Кропивницькому Кіровоградської області.

Освіта

У 2002 році закінчив Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МВС України. Отримав диплом інженера пожежної безпеки.

Кар'єра

Андрій Даник із 20 років працював рятувальником на Донеччині. Він пройшов усі шаблі служби: від пожежника в 1998-му до заступника начальника Головного управління ДСНС України на Донеччині в 2015-му. За п'ять років отримав чергове підвищення й очолив обласний гарнізон рятувальників у Черкаській області.

У вересні 2023-го переїжджає працювати до столиці й отримує посаду т.в.о. першого заступника голови ДСНС України, а в лютому наступного року його призначають виконувачем обов'язків голови відомства.

Нагороди та відзнаки

Має Орден "За мужність" ІІІ ступеня, Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня; медаль "За оборону Авдіївки", пам'ятну медаль "За оборону Маріуполя", Відзнаку Президента України "За участь в антитерористичній операції". Всі ці нагороди та відзнаки він отримав протягом 2015-2017 років. У своєму арсеналі також має низку відомчих відзнак МНС, МВС та Командувача об’єднаних сил.

Родина

Дружина ­– Юлія. У декларації Андрія Даника вказано, що вона в 2022 році працювала в Черкаському інституті пожежної безпеки, де й навчався сам керівник ДСНС.

Декларація

Дружина володіє квартирою на майже 80 "квадратів" в окупованому місті Кальміуське (раніше – Комсомольське) на Донеччині. У Андрія Даника офіційно квартир немає. Подружжя володіє кількова земельними ділянками загальною площею 4,1 га в селах Урзуф, Новоандріївка, Костянтинопіль, які зараз перебувають також під окупацією або в безпосередній зоні бойових дій.

Голова ДСНС має авто Hyundai ix35 (2012 року). У 2022 році заробив трішки більше 1 млн грн, а дружина – майже 600 тис. Готівкою та в банку Даник зберігає заразом 330 тис. грн.

Зв'язки та критика

OSINT-досліджувачі з проєкту Blackbox OSINT називають Андрія Даника людиною Сергія Крука, колишнього голови ДСНС України, якого звільнили влітку 2023 року після проведення низки перевірок. За їхньої інформацією, Даник начебто "отримав завдання" продовжувати плідну співпрацю з ТОВ "Променергообладнання", яка входить до орбіти Крука та яке нібито отримувало за час повномасштабної війни значну частину замовлень ДСНС.

Зокрема Blackbox OSINT пише, що в лютому Даник дав доручення готувати тендер на закупівлю пожежних драбин. Цього року планують начебто придбати 32 такі автодрабини за 44-48 млн грн, тобто, як зазначають досліджувачі проєкту, ціни завищені чи не вдвічі від ринкових.


16 квітня 2024
Зустріч із Папою Римським та повні буси гуманітарки: як італійський благодійник допомагає прифронтовій Харківщині
З початком повномасштабної війни українці не на словах відчули турботу зі сторони європейських друзів. Країни ЄС радо приймали українських жінок з дітьми, а до самої України все частіше почали приїждж...
11 квітня 2024
Заборона їздити на авто, скасування дембеля, обов’язкова ВЛК: що прописано в ухваленому законі про мобілізацію
Які зміни очікують на військовозобов’язаних, коли закон про посилення мобілізації набуде чинності
05 квітня 2024
Є-кабінет військовозобов'язаного, армія з 25 років і зміни для обмежено-придатних: що потрібно знати про нові правила мобілізації
Поки Верховна Рада готується розглядати в другому читанні законопроєкт про посилення мобілізації, днями президент підписав кілька вже проголосованих законів, які також вносять зміни до мобілізаційного...
28 березня 2024
Гроші чи армія: скільки потрібно буде заплатити, щоб мати "економічну бронь" від мобілізації
"Бронь" за податки. Бізнес підтримує, військові експерти вбачають серйозні ризики
 
Литвиненко Олександр Валерійович
Секретар Ради національної безпеки та оборони
Євлаш Ілля Олегович
Речник Повітряних сил ЗСУ
Самойленко Олександр Степанович
Голова Херсонської обласної ради
Всі досьє »